Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a 14 éves...

Mit tennétek, ha a 14 éves fiatokról kiderülne, hogy teherbe ejtett egy vele egykorú lányt?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem fiával ez történt, de a szülők nem igazán zavartatják magukat, ami engem nagyon megdöbbent. Ti hogy reagálnátok? Szülőként mire bíztatnátok a baba sorsát illetően?
2009. júl. 21. 16:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
a lány szüleit sem érdekli a dolog?
2009. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azt nem is tudom, hogy a lány szülei tudják-e egyáltalán. Szerintem nem tudják. Nem az volt, hogy a szülőknek elmondták, hanem a fiuk és a lány közötti mobiltelefon beszélgetésből tudták meg, amit véletlenül meghallottak otthon (a fiú a nappaliban beszélt, azt hitte, hogy a szülők később érnek haza, ők meg a konyhában voltak).
2009. júl. 21. 16:35
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ennyire nem érdekli őket a dolog vagy úgy le vannak döbbenve, hogy szólni sem tudnak. 2 hete tudták meg, de azóta sincs semmi. Szinte nem is beszélnek róla a fiukkal, mintha ez olyan természetes lenne.
2009. júl. 21. 16:37
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az én fiam tenne ilyet.. te jó ég.. legelső hogy felveszem a kapcsolatot a lány szüleivel. A gyerekekkel nagyon komolyan el kell beszélgetni, és ha lehetőség van rá az összes szülő közösen beszélje meg a továbbiakat.

De én biztos hogy sokkolva lennék egy ilyen hírtől.

2009. júl. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Hát a lány szülei is meg fogják tudni előbb-utóbb. Az is lehet, hogy annyira nincsenek felvilágosítva, hogy bele sem gondolnak, hogy 3hónapig lehet csak abortuszt végezni, így mire kiderül már léső lesz.


Mindenesetre ha a lány szüleinek fontos a gyerekük, akkor azthiszem fognak menni a sráchoz, hogy agyonverjék. És amikor kiderül, hogy a szülei tudtak róla de nem szóltak, akkor valszeg ők következnek.

2009. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%

Lehet csak kifele nem mutatják, és közben otthon beszélnek róla. Az én unokatesómék családja is olyan volt, hogy mindig is a tökéletes családot kell mutatni, pedig rengeteg problémájuk van.


èn támogatnám hogy tartsák meg, de ehhez a lány szüleinek is nagyban kell bele egyeznie, mert ök lesznek akik támogatják a lányukat, a fiu szülei meg a másik oldal. ès persze a lánynak is akarnia kell a babát. Ha mindenki akarja és anyagiak is vannak rá, akkor inkább a megtartást támogatnám. Ha azt látom a lány nagyon ellene van, vagy rosszak az anyagi körülmények akkor az abortuszt támogatnám, mert nincs értelem hogy a baba szenvedjen.

2009. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Durvának tartom, hogy csak telik az idő, tudnak róla és semmit sem tesznek. Mire megmozdulnak, megszületik a gyerek. Ha megtartják, akkor is kellene erről beszélni. Nem tudom felfogni, hogy miért nem tesznek semmit, de persze én nem szólhatok, nem vagyok az anyja a srácnak.
2009. júl. 21. 16:50
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Semmi esetre se ordítanám le a fejét, inkább megpróbálnék segíteni a lehető legbékésebb úton, és elbeszélgetnék vele a felelősségről, és elgondolkodnék azon, hogy rosszul neveltem, és hol ronthattam el, mert ha jól nevelem, ilyen nem történik meg, és megkeresném a lány szüleit, és velük is átbeszélném a továbbiakat, mi legyen. Nem vagyok az abortusz híve, de nem tudom, ilyen helyzetben hogy döntenék, ha van még idő 72 órás tablettára, a gyerekek érdekében javasolnám, a többit nem tudom.
2009. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem beszélnek róla, mindent elmondanak a szülők nekünk (egymás mellett lakunk), de erről mélyen hallgatnak, mintha szégyelnék, de közben nem tettek még semmit a megoldás érdekében.
2009. júl. 21. 16:52
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Hát amikor az ember fialánya ekkora bajt követ el akkor elég nehéz visszafognia magát egy szülőnek szerintem.


Sajnos manapság nagyon elcseszettek a gyerekek. Tudom én vagyok maradi (24évesen), de nagyon nem tartom helyesnek azt sem, hogy 14évesen már nyomatjál az ipart keményen.


Viszont nem jól tudom, hogy 14évesen a szex bűncselekmény?

2009. júl. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!