Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondanátok aputoknak, ha...

Mit mondanátok aputoknak, ha kiderülne, hogy?

Figyelt kérdés

Múlt héten kezdődött minden amikor eszembe jutott, hogy nekem volt egy(most már) "örökölt" pecsét gyűrűm! El is kezdtem itthon keresni, de sehol nem találtam. Kérdeztem mamám, hogy esetleg nem-e tudja hol van... de ő sem tudta. Anyut is megkérdeztem de neki sem volt fogalma hova tűnt pedig meg volt még régebben! Egy ember maradt nem már mint apám. Anyu is rá gyanakszik, hogy beadhatta a "zaciba"! Én ezen nagyon felkaptam az agy vizet, hogy hogyan teheti ezt, hogy megkérdezés nélkül elveszi amit én kaptam még papám halála után! Holnap kérdőre akarom vonni, hogy mondja el még is ő tette-e vagy csak szimplán elpárolgott?! Ha nem vállalja fel akkor mivel érdemes mégis bevallatni vele a dolgot?

-Szerintetek jogosan kaptam fel a cukrot" vagy csak felfújtam? Amúgy apám kezében a pénz sem áll meg ha van...!- Csak még egy jellemző... hogy nem vagyunk egy gazdagok, de mégis ha azért váltotta be, hogy legyen mit enni ...na de akkor is mért nem tudott szólni?

Attól tartok, hogy görcsöt" kapok már a sok idétlen és haszontalan dolgaitól és úgy összeveszünk, hogy felhozok neki mindent...és még lehet, hogy meg is üt! Az a baj, hogy nem tudok már normális lenni ilyenkor hanem egy kész idegbeteg aki majdnem szét durran az idegtől.

Mit tanácsolnátok?


2011. szept. 9. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
azt, hogy nyugodj meg, ne vádolj senkit, mert lehet hogy tényleg nem vette el. ha meg igen, akkor már úgyse kapod vissza, ha összeveszel vele, semmi értelme balhézni
2011. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tényleg szólhatott volna. Ha kajára lett volna a pénz, gondolom sajnálod, de engedted volna, de ha a maga érdekében, akkor az csúnya dolog. Az én apám alkoholista volt, munkanélküli és ha anyám megtagadta tőle a pénzt, akkor fogott vmit (magnó, ékszer stb) és lelépett vele, majd részegen, egy doboz cigivel hazajött.
2011. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne egyenként vond kérdőre a családtagjaidat. Gondolom van olyan, hogy -pl- együtt esztek mindannyian. Egy ilyen alkalommal hozd szóba, hogy nem találod a pecsétgyűrűt, amit a papádtól örököltél. Idegenek nem járnak a lakásban, el nem vesztetted, tehát csak a családból vihette el valaki. Szeretnéd tudni, hogy miért, és hol van, mert a tiéd és egy kedves emlék.

Egy ilyen helyzet mindig annak a legkínosabb, aki pontosan tudja, hogy ő a ludas. Szóval felesleges kiabálni, meg pukkancskodni. Próbálj meg inkább nagyon higgadt és türelmes lenni, és ne engedd, hogy elterelődjön a téma. Ha dühösen üvöltözni, és vádaskodni kezdesz, akkor az lesz a vége, hogy hárman esnek neked, amiért szemtelen vagy.

Ha nem sikerül a gyűrű nyomára bukkanni, akkor sajnos nem nagyon tudsz mit tenni. Zárd el azokat a dolgaidat, amikről úgy gondolod, hogy érdemes félteni őket...Elég gáz helyzet egy családban, de sajnos van ilyen.

2011. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt neki esnél, hogy mért vágta be a zaciba, kérdezd meg, hogy nem látta e valahol a gyűrűd. Amig biztos nem vagy benne, hogy ő vette el ne támadj neki. Sőt! Utána se. Mindent meg lehet beszélni értelmesen. De én azt javaslom, hogy mielőtt bármit csinálsz gondold végig, h mikor volt meg utoljára, és akkor hol láttad. Aztán kutass át mégegyszer mindent! Egy pecsét gyűrű, még ha dobozban is volt, elég kicsike ahhoz, hogy jól eltudjon tűnni.
2011. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Beszélj vele nyugodtan 2 mondat erejéig, hogy szerinted ő volt, és ez rosszul esett neked. Azután hagyd az ügyet, ne említsd többé. Több is veszett Mohácsnál.
2011. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem vagy biztos benne, addig ne vádold meg.
2011. szept. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Addig nem is akartam... először normálisan megkérdezem nem látta-e vagy nem rakta-e el.. de utána azért jo volna ha elmesélni, hogy merről hány méter!
2011. szept. 9. 22:59
 8/9 anonim ***** válasza:

biztos csak apád lehetett?


senki más nem hazudhat? :)

2011. szept. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én anyám két, keresztelőre kapott aranynyakláncomat és egy aranyrögös gyűrűt adott be a zálogházba, hogy legyen pénze piára. Évekkel később derült ki, őszintén szólva úgy üvöltöttem vele, mint a sakál.

Az sem mentség erre, hogy ételre vagy számlákra kellett a pénz mondjuk. Meg kell vele értetned, hogy nem az a bajod, hogy eladta a gyűrűd, hanem hogy a tudtod nélkül. De amíg nem biztos addig ne vádaskodj, nagyon kellemetlen lenne, ha kiderülne mégsem ő volt az.

2011. szept. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!