Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a 14 éves...

Mit tennétek, ha a 14 éves fiatokról kiderülne, hogy teherbe ejtett egy vele egykorú lányt?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem fiával ez történt, de a szülők nem igazán zavartatják magukat, ami engem nagyon megdöbbent. Ti hogy reagálnátok? Szülőként mire bíztatnátok a baba sorsát illetően?
2009. júl. 21. 16:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Igen bűncselekmény amennyiben történik feljelentés. Én megkérdeztném a szülőket, hogy ők mit gondolnak miért nem tesznek semmit? Főleg, ha engem ennyire érdekel a dolog. Hiszen lehet, hogy csak nem tudják mit tehetnének esetleg várják, hogy a fiuk szóljon. Talán a lány sem mer szólni otthon. Ebből lesz a titokban megszült elhallgattatott kisbaba és a megvetett anyuka aki megölte. A fiataloknak kellene valami segítség, hogy lépni merjenek. Ha fenyegetve érzik magukat, biztosan nem szólnak senkinek.
2009. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Először is a srácnak 2 jó nagy büdös atyai...

Ha arra van esze, hogy szexeljen legalább legyen esze a védekezésre.

Egyébként egyetértek az előttem szólókkal, mindenképp fel kéne venni a kapcsolatot a lányos házzal.

Előbb utóbb úgy is kiderül.

Minnél később annál cikisebb és nehezebb

2009. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekem ilyet tesz, ott elsősorban ÉN, a szülő vagyok a hibás, mert nem neveltem arra, hogy ész is kell a szexhez, nem csak nemi érettség. Ennyi idősen nem az okozza a bajt, hogy "becsúszik", hanem az, hogy nem is vigyáznak. Ez viszont a szülő hibája, mert a szülőnek kéne a gyerekét erre megnevelnie. Ha a szülő ezt elmulasztja, ott a szülő a hibás, és nem a gyereket kell pofozgatni, hanem a szülő lesz szíves saját magát kupán csapni.

Akit rendesen nevelnek, az ilyeneket nem tesz.

2009. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Meg akinek normális felfogásúak a szülei, valamit tesznek ilyen helyzetben, nem arra várnak, hogy a 14 évesek oldják meg maguk között. Én ezt gondolom, de mit tegyek? Nem szólhatok bele, pedig szerintem nagyon nagy kárt tesznek a hallgatásukkal. Ők játszák a sértődöttet a gyereknek és elintézik annyival, hogy "a gyerek még túl fiatal, meggondolatlan, mit tehetnénk?"
2009. júl. 21. 17:43
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a viszonyod a fiúval? Gyakran egy családi baráttal könnyebb megbeszélni az ilyesmit. Főleg ha az nem elítélő, hanem segítő szándékú. Valamit tenni kell.
2009. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a tolakodó fajta. Adtam régebben tanácsot, de nem fogadták meg, most sem tennék. A fiúval nem mondhatom, hogy rosszban vagyok, de nem vagyunk egy korosztály, így nem vagyunk "barátok", csak egy viszonylag távoli rokon vagyok számára. Engem bánt ez a dolog viszont. Nem tudom, hogy a babával is mi lesz. Én nagyon abortusz-ellenes vagyok és megszakad a szívem, mikor ilyen eseteket hallok, nemhogy még az én rokonommal történjen ilyen.
2009. júl. 21. 18:09
 17/22 anonim ***** válasza:

1. Ha a lány fiatalkorú, akkor három hónapon túl is végeztethet abortuszt, mert ez különleges indoknak számít, de ettől ez még egészségügyileg nagyon nem előnyös.

2. Ne a szülők döntsenek közösen a gyerek sorsáról, hanem a fiatalok. Mindenképpen nekik, elsősorban a lánynak kell viselnie bármilyen választással kapcsolatos lelki terhet.

3. Lehet, hogy védekeztek, és így sem sikerült elkerülni, úgyhogy minimális szinten sem ítélkeznék. Remélem, hogy a fiam felelősségteljesnek bizonyulna, ha nem, akkor ebben próbálnék segíteni.

2009. júl. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként minek ütöd bele az orrod? Nem a te családodról van szó! Minden olyan okos, ha más dolgán lehet csámcsogni!!!
2009. júl. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem ütöm bele az orrom, épp ezért nem szólok bele ebbe, de ettől még bánt, a rokonom és ez nem kis dolog...szerintem téged is bántana, ha a helyemben lennél.
2009. júl. 22. 08:02
 20/22 anonim ***** válasza:
Miért érdemel a fiú pofont? Mindkét gyerek szülei verjék szét egymást, ha verekedni akarnak, de ne a gyerekeket bántsák, ugyanis ők még igencsak gyerekek. A lány pedig ilyen gondolatmenettel ugyanolyan hibás, mint a fiú.
2009. júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!