Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves koromba szeretnék...

19 éves koromba szeretnék kimenni édesapámhoz nagy Britanniába dolgozni, és nevelőapám és édesanyám azt mondják, hogy nem engednek majd ki. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha 19 éves leszek, akkor van valami törvény arról, hogy itthon tudnak tartani? Különben édesapámmal most se engednek találkozni. 14 éves fiú vagyok, és én ezt már kiszámítottam hogy mikor akarok kimenni, mikor végzek a sulival stb.

2012. aug. 13. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
18. születésnapodon nagykorú leszel, utána oda mész és azt csinálsz, ami neked tetszik.
2012. aug. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Jól írja az első. 18 évesen azt csinálsz amit akarsz.

Bár nem árt előtte jól végig gondolni,és apáddal is megbeszélni.

Ugyanis Angliában nem sokra mész ha nem tudsz angolul kommunikálni,és nincs valami jó szakmád, vagy legalább valami gyakorlatod.


Angliában meg szakmát tanulni bár lehet,de nem ingyenes. Elég drága összeget kell fizetni (tudom,mert nyakig benne vagyunk a témában)


Az is lehet,hogy bár te eldöntötted,de apád nem így gondolja. Volt már rá példa,hogy a szülő mégsem örült a rég nem látott gyerekének,aki csak kolonc lett volna a nyakán..

2012. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kimehetsz, nincs semmi beleszólásuk 18 éves korodtól.
2012. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Már a 18. születésnapod utáni napon mehetsz, ha akarsz anélkül, hogy bárki beleszólhatna. :)


(Ha pedig most szeretnél vele találkozni, és nem engedik, apukád ez ellen is felléphet, mert olyan nincs, hogy elzárnak a szülődtől!! Nem feltétlenül kell még éveket várnod, ha nem akarsz.)

2012. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Elöször is Nagy-Brittania - tanuld meg, hogy hogy irjßak.

2. Kérdés, hogy édesapád tartja-e veled a kapcsolatot, és egyáltalán akarja-e, hogy kimenj hozzá?

3. Megkérdezdet, hogy édesanyádék miért nem akarják ezt? Nyilván van valami indokuk - és azt nem árt elöször átgondolni.

4. VISZONT ha a 18 évet betöltötted, akkor JOGILAG nagykorú vagy, és nem tilthatnak meg neked semmit.

5. Attól, hogy nagykorú vagy, még nem feltétlen tudsz kimenni édesapádhoz, mert ahhoz elég sok pénz is kell, és ezt nem kötelesek sem édesanyádék, sem édesapád fizetni - tehát CSAK akkor tudsz utazni, ha elötte összeszedtél elég sok pénzt: oda-visszaút, az ottani tartózkodásra a megélhetés a minimum.

2012. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1. Elöször is Nagy-Brittania - tanuld meg, hogy hogy irjßak.


Elnézést - helyesen:


1. Elöször is Nagy-Britannia - tanuld meg, hogy hogy írják.

2012. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18 éves korod után oda mész, ahová akarsz és ha javasolhatom menj is apukádhoz, ha ott biztosított lesz a jövőd! Anyukádék nem szabhatják meg akkor már.
2012. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
18 éves korod után oda mész, ahová akarsz, feltéve, hogy ki tudod fizetni, meg hogy egyáltalán kellesz-e ott.
2012. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
5/8-as: Édesapámmal napi szinten beszélek telefonon vagy skypeon, és nagyon akarja, hogy kimenjek hozzá, neki is ez a terve, hogy együtt dolgozunk a jövőbe, ugyanis ő egy nagyon jó autószerelő, saját vállalkozásába én is beszállnék, ugyanis én is autószerelői pályára készülök. A kimenést meg elintézné, repülőjegyet küldene nekem, angolt meg tanulom szorgalmasan :)
2012. aug. 13. 12:03
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj csak, ha elmúlsz 18 éves. Sok sikert Nektek!
2012. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!