Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Baptisták járnak édesapámhoz...

Eee333 kérdése:

Baptisták járnak édesapámhoz (69 éves egyedül él) napi szinten, azt állítják csupán szeretetből kedveskednek neki, ételt is adnak, receptet váltanak ki stb. Napi jelenlétit íratnak vele alá. Jól van ez így?

Figyelt kérdés
Mivel vidéki én csak hetente, havonta tudok hozzá menni. Nincs hátsó szándékuk vajon? Eltartási, vagyon rájuk hagyása stb?
2012. máj. 1. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Baptista Szeretetszolgálattól mennek,akkor nincs velük semmi baj. Ők nem szoktak kihasználni senkit. A Hitgyülisektől már tartanék.
2012. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A baptisták nem pályáznak senki pénzére, ez nem a Hit Gyülekezete. Van olyan, hogy Szeretetszolgálat, és vannak, igen még olyan emberek, akik szeretetből segítenek, bármilyen nehéz is elhinni. Szerencse, hogy vannak. :)
2012. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
1-es, nem is beszéltünk össze :)
2012. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%

én sem tartanék tőlük, nem hiszem hogy van hátsó szándékuk. kérdezgesd apukádat hogy miket mondanak miket csinálnak amíg ottvannak, de ezek keresztények, elvileg nem szabadna pénzt kérni vagy ilyesmi, én a szcientológusokról aka. dianetika központról hallottam, hogy hülyítik az embereket és magukra iratnak dolgokat. De beszéld meg édesapáddal hogy mielőtt pénzt akarna adni nekik beszélje meg veled. Mert ha tényleg annyit segítenek akkor előbb-utóbb lehet nekik is adni valamit végülis.


előzőek: a hitgyülisek kérnek pénzt amugy? mert én is hallottam róluk ezt-azt viszont még nem tapasztaltam tőlük semmit.

2012. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első kettőhöz.

A nagybátyám felesége rákos beteg volt, otthon ápolták, jártak hozzá a Baptisták segíteni (mosdatták, segítettek neki enni, beszélgettek vele), de semmit nem kértek.

Amikor meghalt, utána a nagybátyám nekik adta a felesége ruháit és adott nekik valamennyi pénzt (nem kérték).

Amíg élt a felesége, nem fogadtak el pénzt, tényleg csupán szeretetből jártak hozzá, pedig azelőtt nem is ismerték őket.

2012. máj. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
a Hitgyüli egy jól fejlett "üzleti vállalkozás". Én nem mondok róluk semmit, mert nem óhajtok egy esetleg idetévedő Hgy-ssel vitázni, csak egy tény: egy kolléganőmmel eladatták a családi házát, és be kellett adnia a pénzt. Elhitették vele, hogy ez milyen jó és szép cselekedet. :S
2012. máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ez az előttem szóló ez kemény ,hogy eladatták vele.
2012. máj. 2. 20:55
 8/17 anonim ***** válasza:
Ismerőseim is h-gyülisek. Amig jól ment a szekerük az első sorban ültek, minden szép és jó volt, adtak a közösbe, mikor beütött a válság, és nagy lett a nélkülözés, hátsósor, és nem igazán szívlelték őket.Ennyit erről.
2012. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Ezt házi segítségnyujtásnak hivják.

Független, hogy vki baptista, pünkösdi, evangélikus, hitgyülis, vagy a helyi önkormányzathoz tartozo szervezet.Mindenki csinálja.Mivel az állam támogatja.Az idős szolgáltatásokat kap pl.bevásárolnak neki,

beszélgetnek vele, kiváltják a recepteket...stb.

ez ingyen van neki.a házi segitő az államtol kapja a pénzt.Az a cél, hogy az idősekről gondoskodva legyen, a fiatal meg fizetést kap

érte. Ez megoldja az időskori elmagányosodás és a munkanélküliség problémáit.

2012. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

azért utána kérdeznék náluk.

kötöttek szerződést?

Nehogy utólag az aláírások alapján pereljenek az örökségből az eltartásért.


Viszont igaz a másik fele is, méltó a munkás a maga bérére. Ha helyetted más végzi el a feladatot, mert messze laksz, akkor illene térítened valamennyit.

2012. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!