Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy terhes vagyok és külföldre költözök?

Figyelt kérdés

A párom francia,évközben hetente találkoztunk úgy,hogy Magyarországra jött pénteken és hétfőn hazament,de a nyarat együtt töltöttük.


Gondolkoztam az abortuszon,de egy részem szeretné a babát és már valamilyen szinten ragaszkodom hozzá,úgyhogy megtartjuk.

Mind a ketten örülünk neki,az anyagi része nem akadály,de a szüleimtől picit parázom...



2012. aug. 13. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Hány éves vagy? Feleségül vesz? Kint miből akarsz megélni? Van hol laknotok?
2012. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt nő vagy,saját döntésekkel.A szüleidnek ezt meg kell érteniük.

Ha akarod a babát és meghoztad a döntést,ezen nincs mit agyalni. Hogyhogy hogyan mond el? Állj eléjük,és közöld. Mond el,hogy ez a Te választásod,fogadják el,Te már döntöttél és ennyi. Tenni nem nagyon tehetnek mást,mint elfogadni és örülni annak,hogy boldog vagy.

2012. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Szüleid ismerik a párod?Miért félsz a szülőktől? Ezek a kérdések merültek fel bennem..Mivel kicsit hiányos az infóm, ezért találgatok: nem ismerik a párod, ezért félsz, hogy mit szólnak hozzá, nem beszélik a nyelvet, nehézkes a kommunikáció.. vagy ismerik de előzőek miatt nem alakult ki megfelelő kapcsolat.. Szerintem az lenne a megoldás, ha anyagilag megtehetitek, hogy utazzatok ki együtt a szülőkkel, nézzék meg, hol fogtok élni..Ha nyáron együtt voltatok, akkor annyira nem ellenezhetik.. Ha nem vagytok régóta együtt, akkor max meglepődnek a babán, de ez a Ti döntésetek.. Ha a suli/munka lehet a gond, akkor ezt mindenképpen beszéljétek meg előre a pároddal, hogy a sulit szeretnéd befejezni/szeretnél dolgozni, csak azért,mert nem tudom, náluk mi a szokás..Ha az esküvő lehet a gondjuk, akkor azt is orvosolhatjátok esetleg eljegyzéssel. Most kb ennyi jutott eszembe. de ha írsz infót, akkor konkrétabban is tudnak majd válaszolni a többiek..
2012. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

már írtál ki kérdést, amikor nem tudtad hogy mond el a párodnak. ahogy látom jól megoldottad, szval ne parázz és adjátok elő közösen szüleidnek is, ahogy te tetted párodnak és minden rendben lesz.

irtad, hogy nincsen se anyagi akadály se semmi, sztem így nincs mitől tartanod. csak őszintén és egyenesen, sok sikert!!

2012. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

"Anya, terhes vagyok a francia barátomtól, hamarosan költözök." - mondjuk így.

Bár ha azt várod majd hogy eltartson egy férfi kint akkor marha rossz élet vár rád. Márpedig ha nincs nyelvtudásod se komolyabb végzettséged és nem lesz kint munkád, akkor jobban járnál ha elvetetnéd inkább a babát.

2012. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetre,sok sokk lesz nekik,úgyhogy ovatosan.
2012. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Küldd el nekik e-mailben a kérdés linkjét.
2012. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

"Mind a ketten örülünk neki,az anyagi része nem akadály,de a szüleimtől picit parázom."


- sok boldogságot a leendő kis családkának! Azt hiszem, minden megvan rá, nagyon sokan boldogok lennének, ha így nézne ki az életük-jövőjük! És a szüleid is valószínű azt szeretnék, BOLDOG legyél, úgyhogy nincs mitől "parázni"!

2012. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok,az esküvőről nem annyira beszéltünk még,ez ráér a baba után,mert nagy hassal nem akarok esküvőt,addig meg nem lehet normálisan megszervezni,amíg pici a hasam.Szóval ezzel még várunk.

A barátom jól él,nincsenek anyagi gondjai,szóval a megélhetés és az,hogy hol lakjunk nem probléma,én meg úgyis a picivel leszek az első néhány évben.


A szüleim ismerik,találkoztak is már vele,de azt hiszik a kapcsolatunkról,hogy úgyis vége lesz a távolság miatt és hogy a párom biztos megcsal közben kint,stb.

Azért félek,mert nagyon szeretem őket és nem akarom,hogy a kapcsolatunk megváltozzon amiatt,mert elköltözöm és családom lesz.


15:34

Igen,megoldottam a dolgot,de nem sikerült kitartanom az eredeti ötletem mellett.Miután eljöttem az orvostól,felhívtam és elmondtam neki,hogy mi a helyzet,de közben sírtam,mert nem tudtam,hogy fog reagálni.Meglepetésemre örült és mondta,hogy nem akar erőltetni semmit,de ő szívesen lenne apuka,ha én megtartanám a babát,de ha nem érzem késznek magam rá,akkor is mindenben támogat.

2012. aug. 13. 15:56
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Hát nyilván már felnőtt vagy azt csinálsz amit akarsz. Franciaországot ki ne hagyd !
2012. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!