Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok 17 évesen. Hogy...

Terhes vagyok 17 évesen. Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
16 évesen vesztettem el a szüzességem egy olyas valakivel, akit nagyon szeretek még most is, akkor 2 éve voltunk együtt. Anyáék is támogatták, sőt, még anya nődokihoz is eljött velem (fogamzásgátló miatt). A fog.gátlót rendesen szedtem, szüneteket betartva, nem vol tolyan, hogy egyszer is rosszul vettem volna be. De mégis megtörtént a baj. Csak nemtudom, hogy mondjam el szüleimnek. Az már biztos, hogy megtartom. Elvetetni nem akarom, ha úgy adódik inkább kihordom, és megszülöm (nem vagyunk milliomosok, de természetesen erre telne). Hogy mondjam el a szüleimnek?
2012. jan. 3. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/139 anonim ***** válasza:
68%
Kire számíthatsz?
2012. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/139 anonim ***** válasza:
74%
azért jól gondold át.
2012. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/139 anonim ***** válasza:
81%

Mennyire biztos, hogy terhes vagy? Pozitív teszt? Elmaradt mensi?


Mióta szeded a fogamzásgátlót?

2012. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/139 anonim válasza:
87%
Hátha édesanyád vitt el dokihoz és rendszeresen szedted, akkor szerintem mindenféle aggály nélkül meg lehet neki mondani. Elmondod, hogy szedted rendszeresen, stb.
2012. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/139 anonim ***** válasza:
58%

Először is: Szerintem büszke lehetsz magadra, nem könnyű ezt így elhatározni!! :) Persze rohadt nehéz lesz, de örülök, hogy nem veteted el!!!!!

Egy ilyen dolgot természetesen sehogy sem lehet "jól tálalni" de ha annyira közel vagytok egymáshoz, hogy még tablettát feliratni is ő vitt el, akkor biztos meg fogja érteni, és támogatni fog. (persze biztosan mérges is lesz, de hát végül is nem te tehetsz róla, rendesen szedted a gyógyszert..)

Sok sikert!!!!!!!

2012. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/139 anonim ***** válasza:
64%
Először a gyerek apjának mondd el.
2012. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/139 anonim ***** válasza:
39%

Mégis a gyerek kitől van? Attól az elsőtől? Ő tud róla?

A szülőkkel készülj fel balhéra, de később ha úgy állnak hozzá, elsimulnak a dolgok, sok támogatást kaphatsz tőlük.

Természetesen ez Tőled is függ, milyen a viszonyod a szüleiddel. Bárhogy reagálnak, nyeld le, felejtsd el. Hidd el rendbe jönnek a dolgok. Pláne ha közlöd, megtartod a kicsit...

2012. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/139 anonim ***** válasza:
55%

Mondd el egyszerűen és mielőbb! É shallgasd meg őket! Elsőre szépnek tűnik megszülni, de biztos, hyog jót teszel vele? Biztos egy tini anyára van szüksége? És hogy a szüleid vállalják? És hoyg akarja, h a nagyszülei neveljék? Mert te még nem tudod eltartani. És jó lezs a gyereknek, a ha másra bízod, és eljársz mellőle tanulni, bedolgozni magad az első munkahelyen? Jobb lenne megteremteni a feltételeket, s oda várni a babát!

Nagyon ritka, hyog ilyen fiatal szülők együtt maradjanak. Ezt kívánod agyerekednek?

Hamar jön ez ababa.

Ki még eg ymondatot nem tud megfogalmazni, az gyermek még(te) Nem érett még az anyaságra. Rosszat teszel a gyerekednek, vagy legalábbis nehéz gyerekkort szánsz neki, ha most szülöd meg!

Mondd el most, így: apa, anya, fontos dologról akarok beszélni: Ültesd le őket!

Az ahelyzet, védekeztünk, mégis terhes vagyok. Úgy gondolom megtartom. Segítetek nevelni? Mert csak rájuk számíthatsz, gondolom, az apa is túl fiatal.

2012. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/139 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és a biztatást. Igen, attól a fiútól van. Nem voltam sem berúgva idióta buliban, nem voltak egyéjszakás kalandjaim, úgyhogy biztosan. Szüleimmel a szokásos kis veszekedéseken kívül jó a kapcsolatom. A barátom már tud a dologról, és támogat. Biztosan megtartom.


Úgy kezdődött az egész, hogy kimaradt a mensim, szédelegtem kicsit, és szurkált az alhasam. Persze terhességre nem gondoltam, mert tudtam, hogy jól szedtem a gyógyszert. Azt hittem, hogy valami fertőzés, vagy gyulladás, úgyhoggy elmentem dokihoz. Tőle tudom.

2012. jan. 3. 18:42
 10/139 anonim ***** válasza:
65%
Azt azért inkább a szüleid döntsék el, hogy nekik telne-e/akarják-e hogy teljen a te gyerekedre. Szép dolog, hogy megtartod, de eleve arra számítani, hogy majd mások tartják el, nem szép dolog. A gyerek apjával döntsétek el, hogy hogy legyen, és hogy milyen konstrukciót dolgoztok ki a gyereknevelésre, és ha tényleges élettervvel állsz a szüleid elé, akkor biztosan nem kell félned. Viszont az úgy baromira nem fair, hogy eléjük állsz, hogy terhes vagy, megtartod, és lesz, ami lesz.
2012. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!