Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyától apához a gyerekeket?

Man79 kérdése:

Anyától apához a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 éve elváltunk a volt feleségemmel! 2 gyermekem nála van! Mióta szét mentünk folyamatosan zaklat, zsarol a gyerekekkel. Nem kezeli rendesen őket, felelőtlen és most költözik vidékre!

Van esélyem a bíróságon, hogy nálam helyezzék el a gyerekeket? Saját lakásom van! Neki nincs semmije, a párjához költözik a családi házba!


Mit tudok tenni???


2012. aug. 13. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Keres egy jó ügyvédet. Mit jelent, hogy zaklat, miben nyilvánul meg? Az, hogy nincs saját lakása az nem számít.
2012. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Ha a gyerekelhelyzéskor az anyának itélték a gyerekeket, akkor csak nagyon indokolt esetben lehet megváltoztatni azt. Általában két éven belül nem lehet kérni újabb eljárást.


Nem világos, hogy mit értesz ez alatt: "folyamatosan zaklat, zsarol a gyerekekkel"


Ha nem látja öket el rendesen, akkor a gyámhatóságnál kell bejelentést tenni, hogy vizsgálják meg az ügyet.


Az, hogy vidékre költözik nem ok a gyerekelhelyezés megváltoztatására, meg az sem, hogy a párjához költözik, söt az sem, hogy van-e háza, illetve hogy neke van vagy sem.

Ha a gyereknek van mit enni, van rendes ruhájuk, stb, akkor lényegtelen, hogy melyik szülönek mennyi a vagyona.


Sok esélyed nincs, a helyedben nem zaklatnám a gyerekeket ilyennel, elég nehéz nekik igy is megszokni azt, hogy elváltatok.

2012. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mivel zsarol, hogy nem láthatod a gyerekeket?
2012. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Az apáknak esélye sincs arra,hogy nála helyezzék el a gyerekeket. AS gyámhatóság sem fog semmit tenni. Neked csak az a kötelességed,hogy fizesd a gyerektartást. Akkor is,ha a nejed ellened neveli őket. Nem a gyerek érdeke fontos,csak az anyáé.

Ez a magyar valóság.

2012. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Miért ne lenne apáknak esélyük, ne beszéljünk már hülyeségeket!!!


Manapság alapból egyre többször ítélnek apának gyerekeket, de még régen is előfordult, csak ritkábban. Például mi is apukánkhoz kerültünk, pedig az már vagy 15 éve volt. (És nem, anyukánk nem drogos, nem iszik, nem prostituált...)


Simán lehet esélyed, keress egy ügyvédet, és vele beszéld meg a helyzetet. Persze az sem mindegy, hogy a gyerekek mit akarnak.

Abból, amit leírtál, még persze semmit sem tudunk mondani, ezért fontos az ügyvéd, ha komolyan gondolod a dolgot.

2012. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem részletezném, de igen, a láthatással.

A zaklatásai is a gyerekekkel kapcsolatosak és teljesen valótlanok!

2012. aug. 13. 21:54
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5-öS! A gyerekeim még kicsik ahhoz, hogy el tudják dönteni, hogy mit akarnak. 2 és 4 évesek!

Természetesen komolyan gondolom, mert nem érzem őket biztonságban az anyjuk mellett, és ezt nem a kisebb betegségekre és horzsolásokra értem!


Fogok ügyvédhez fordulni, csak kíváncsi voltam, hogy van-e itt még valaki, aki hasonló cipőben jár, mint én!

Szerencsére ritka az ilyen nő! :))

2012. aug. 13. 21:57
 8/14 anonim ***** válasza:

2 és 4 éveseknek is van véleményük, nem perdöntő, persze, de nagy valószínűséggel - gyámügyisek és/vagy pszichológus bevonásával - meg fogják hallgatni őket is.


Szoktak beszélni az óvónőkkel, nagyszülőkkel, esetleg a szomszédokat, ismerősöket is behívják tanúnak... Gondolkodj, te kiket kérnél meghallgatni.


De a részleteket majd az ügyvéded akkor elmondja. :)

2012. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Ekkora gyerekeket csak nagyon indolokt esetben vesznek el az anyától.
2012. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nézd kedves apuka, lehet, hogy 2 teljesen különböző élethelyzetben vagyunk, de leírom, nálunk mi van.

Mi is szétmentünk az apjával, természetesen gyerek jött velem (1 éves múlt), megbeszéltük, hetente 2 nap láthatás, plusz minden 2. hétvége. Korrektnek ítéltük mindketten. Gyerektartásról szó sem volt...

Vittem a babát, amikor szó volt róla, és jött a kritika, miért nem hoztam neki pelenkát, kaját, játékot, ruhát, gyakorlatilag én vigyek mindent. Ha mondjuk nem viszek valamit, elfelejtem, hajnal 2-kor felhív, hogy rohadjak meg, meg társai... Többször eljátszotta azt is, hogy felhív, hogy azonnal menjek érte, mert nem bír vele, gyakorlatilag bármikor, bármiért.

Egyszer csak meguntam, azt mondtam, ha ez csak így megy, nem viszem a gyereket. Másnap óránként hívott rám rendőrt, hogy adjam oda neki, plusz a kerítésnél üvöltött nekem, meg folyamatosan nyomta a kapucsengőt.

Ő is azt állítja, hogy nem foglalkozom vele, mindezt azért, mert sajnos bölcsibe kell adnom, hogy visszamehessek dolgozni, mert nem jövök ki a pénzemből, pláne ha még az apjához is én veszek meg mindent.


Ő is azzal fenyegetőzik, majd jól elpereli tőlem... Kíváncsi leszek rá, 1 éve nincs bejelentet munkahelye, 3 hónapja nem is dolgozik, és neki sincs semmije.


Ezzel csak azt akartam, az éremnek 2 oldala van, az anyukát is meghallgatnám szívesen.


De ha egy kicsit konkrétabban kifejtenéd, mi az, hogy fenyeget, meg zaklat, tán értelmes tanácsot tudnék adni.

2012. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!