Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni unokaöcsém...

Nem bírom elviselni unokaöcsémet, és nem értem mért van ez!? /lent/

Figyelt kérdés

Lassan 13 éves lesz,kissé el van kényeztetve.Én 24 múltam és mikor kicsi volt imádtam,sokat játszottunk,vigyáztam rá sokat,de akkor még én is gyerek voltam.Most itt volt nálunk pár napot nyaralni,de teljesen kiakasztott.Értem én,hogy kiskamasz és lázad,meg szemtelen és nem fogad szót,de nekem ez túl sok.Visszabeszél,nem tisztel,nem hallgat rám,nem fogad szót.Komolyan néha erélyesen kellett rászólnom,hogy észhezkapjon,mert sosem hall otthon hangos szót,így ez lepte meg igazán. Zavart,hogy nem feküdt le időben,hogy egész nap számítógépezett,hogy szemtelen volt.Persze anyuék mindent megengedtek neki,mert hát nyaral címszó alatt,de én szigorúbb vagyok,mert nővéremmel /az ő kisfiáról van szó/mi sem ilyen kiskamaszok voltunk és nem is volt ennyi minden megengedve ,mint unokaöcsémnek.Most én vagyok a szívtelen,gonosz nagynéni,aki a boltban nem enged 4 féle chipset,meg 5 féle gumicukrot megvetetni,és aki rászól,hogy csoki helyett ebédet kéne enni,és aki nem hagyja neki,hogy övé legyen az utolsó szó?

Egyszerűen fél perc alatt fel tud húzni,az okoskodásával,mert hát ő mindent jobban tud a felnőtteknél a nagy élettapasztalattal a háta mögött :).

Kezdem elhinni,hogy tényleg én vagyok a gonosz nagynéni...

Vélemény?


2012. aug. 13. 22:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Megértelek:D
2012. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Olyan helyre kell elvinni ahol kiélheti a feles energiáit.Én például magammal szoktam vinni focizni haverok közé,ott már nem olyan kemény legény.
2012. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De én lány vagyok,ő fiú...Most én hova tudnám elvinni,ahol nekem is jó meg neki is!?Persze a bicaj vagy mozi még jó,de mikor reggel 5-kor már fent kukorékol és felkelt engem is mikor még a munka fáradalmait pihenném,hogy ő éhes vagy csináljak neki kakaót,akkor konkrétan le tudnám ütni! És ilyenkor nagyon ideges vagyok és ma kiabáltam is vele,mert olyan lassan készülődik,mint egy menyasszony! Irritálnak a dolgai,nem tehetek róla.
2012. aug. 13. 23:10
 4/19 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem,nővérem kinyalja a fenekét,nulla önállóság nincs a kissrácban,pedig most lesz 13. El van kényeztetve.
2012. aug. 13. 23:12
 5/19 anonim ***** válasza:
Amíg nem láttam meg, hogy hány éves, azt hittem, hogy egy 6 évesről van szó...
2012. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Jesszus, 13 évesen tudjon már csinálni magának egy kakaót. Legközelebb ha ilyet kér, fogod magad, kimész vele akonyhába, odaba'szod elé a tejet, poharat meg a kakaót, a többit oldja meg. Te pedig visszafekszel aludni:D
2012. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jogos :)! Meg ma reggel képes volt azért -az 5 órák "éhes vagyok,kakaót kérek"után- felkelteni 7kor,hogy hol vagy a nagyi,meg a papa/anyum meg apum/! Mert fél egyedül lenni,egyedül nem szeret tv-zni,és rohadtul irritálja,ha ő fent van és más még pihenne,ilyenkor addig hupog,zajong,míg úgyis fel nem kel az illető,jelen esetben én...
2012. aug. 13. 23:28
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Mondd meg neki, hogy ha nem marad nyugton, akkor legközelebb már csak azért fogsz felkelni, hogy lekenj neki egy pofont. Persze elsőre nem fog neked hinni. De amikor kimész, és tényleg meglegyinted mondjuk a tarkóját, hogy fejezze be, akkor el fog gondolkodni. Ezt a meglegyintést lehet úgy is csinálni, hogy tényleg éppen csak hozzáérsz, de úgy is, hogy a fal (vagy éppen az asztal, ha előtte van:)) adja a másikat. Ezt döntsd el vérmérsékleted szerint. Na ezek után komolyan fog venni, hidd el:D

Tudom, nem lehet mindent erőszakkal. De a te problémádon csak ez segíthet. Mivel a nevelésébe nem szólhatsz bele, így legalább azt eléred, hogy féljen tőled, és ezért hallgasson rád.

Ja, a többiek előtt (Anyud, nővéred) simán letagadod a dolgot. Egy állítás, egy tagadás, annyiban fogják hagyni. Szerinted ő nem szeret téged ezért talál ki hülyeségeket, ezt mondhatod nekik.

2012. aug. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5%
őszintén? az unokaöcséd tényleg el van kényeztetve, a szüleid pedig, jó nagyszülőkhöz "méltóan" tovább "rontják". értem, h miért nem értesz egyet, a nevelési elveikkel, én sem értek egyet velük. de szerintem nem a te dolgod egyedüliként megnevelni a gyereket! olyan, mintha neked meg az lenne a legfontosabb, h a nővéred fiánál is a te nevelési elveid érvényesüjenek. szerintem a saját nevelési elveidet csak a saját gyerekeidnél érvényesítheted 100°százalékosan. a nővéred gyerekénél a nővéred és a nagyszüleinek is van kompetenciája, nem csak neked. ebben a helyzetben részedről is kellene kompromisszumkészség, mert ők nem nálad, hanem a nagyszüleiknél nyaralnak. szerintem igenis túllépted a hatásköröd és átmentél gonosz nagynénibe
2012. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
A tarkónvágást pedig azért írtam, mert annak nincsen nyoma, és megfelelően kellemetlen. Vagy ha van is, azt a haja eltakarja annyira, hog ne lehessen biztosra menni:D
2012. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!