Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság volt...

Szerintetek bunkóság volt vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha kesze-kusza leszek, de most nagyon felbosszantottam magam.


30 éves nő vagyok, aki az elmúlt 30 éveben összesen 4× volt nyaralni, és esküszöm, hogy ha a párom nem vágyna annyira én idén se mennék. Számomra cseppet se fontos dolog a nyaralás. Párom számára viszont annál inkább. Kb. 2 éve egészségi gondokkal küszködök, így erre hivatkozva a nyarat itthon töltöttük. Idén viszont már nem tudtam megtenni. Muszáj volt a párom igényeinek is eleget tenni. Befizettünk hát egy olcsó last minutos görög útra. Mintha a fogam húzták volna, amikor ki kellett fizetni. :)


Munkahelyemen az egyik főnököm ép most panaszkodott alpári hangnemben, hogy az egyik munkatársam is szabadságot kért,mert ők a Balatonhoz utaznak néhány napra, hogy ha megszűnik a cég, ami lehet, hogy egy hónapon belül megtörténik, akkor mindannyian éhen fogunk halni, mert elnyaraljuk a pénzünket és jön a nyakunkra a tél, nem igaz, hogy erre nem tudunk gondolni. etc etc etc


Szóval eddig se akartam nyaralni menni, eztán meg még annyira se. Igaza van. De könyörgöm 2 éve aktívan szinte szabadság nélkül dolgozom, akkor miért ne járna 1 hét üdülés, feltöltődés? Miért kell ilyenekkel belerúgni az emberbe?


Komolyan kezdem azt érezni, hogy ha másért nem ezért a beszólásért fogom magam extra jól érezni.


Mit gondoltok? (Maradni már nem tudunk, mert a lemondásra meg még jobban sajnálom a pénzt! )



2012. aug. 15. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a főnöködnek ahhoz, hogy te mire költöd a pénzed?
2012. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Te pénzed, semmi köze a főnöködnek, hogy mire költöd, meg, hogy mit csinálsz az évi huszon x nap szabadságod alatt, valamint nem az az egyetlen munkahely a világon, ha megszűnik találsz mást. Valószínűleg én ezt meg is mondtam volna neki ott helyben.

Nyaralásra sose sajnáld a pénzt! Az egy akkora pluszt ad, hogy felbecsülhetetlen. Bele is döglenék, ha nem tudnék elmenni pár havonta néhány napra pár szép új helyre.

2012. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem értem min húztad fel magad. A főnöknek semmi köze ahhoz,hogy ki mire költi a fizetését amiért megdolgozott. Ezt így meg is mondtam volna a főnöknek,hogy én sem szabom meg,hogy mire költi a pénzét,és ő se mondja meg nekem,hogy mi a luxus vagy nem luxus.

Az meg,hogy egyszerre több kolléga megy szabira,szintén ne a te gondod legyen. Nem te vagy a főnök,hogy az ilyen dolgokat tud irányítani.


Egyébként egyszer nekem is azért panaszkodott a főnök,hogy mennyien mennek szabira,és senki ne lesz bent aki dolgozzon. Mondtam is neki,hogy nekem ne nagyn panaszkodjon,mert nem én írtam össze a dolgozók szabiját. Ha tőlem várja a megoldást akkor ültessen be az irodába,és el fogom intézni,hogy mindeni tudjon szabira menni,de ne egyszerre.. Vagy zárja be 2 hétre a céget,és mindenki egyszerre megy..

2012. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi köze a főnöködnek, hogy hova mész, meg a a kollégádhoz se, főleg ha 2 éve nem voltatok sehol és ki is tudjátok fizetni.
2012. aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nyilván semmi köze. Nem is ezen háborodtam fel. Inkább az érzelmi zsarolós részén. (, hogy éhen halunk, nem lesz munkák, de őt nem fogja érdekelni, ha mi így állunk hozzá, meg is érdemeljük stb)

Kis családias cégnél dolgozom. Elvárnám, hogy ha így is van, akkor is ráér akkor közölni az emberrel, ha haza jön. Nem teszem tönkre senki nyaralását ily módon, amikor tudja is, hogy rettegek a jövőtől.

2012. aug. 15. 11:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen emberek és nem is biztos, hogy ez zsarolás és bunkózás. Ha tényleg a csőd szélén áll a cég (nem csak mondja), akkor sajnos még igaza is van.

Persze a főnök mindig jobban félti a fenekét és jobban ragaszkodik a munkájához...meg persze jobban meg is fizetik.


Te viszont tényleg menj és érezd nagyon jól magad!

2012. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, egy ilyen főnök, cég miatt biztos nem paráznék. Még lehet, jobban is jársz, ha másik helyet kell keresned.

A párodnak meg igenis tessék 'eleget tenni' az igényeinek. Az én párom, ha lehetne, havonta utazgatna valahova. Én sem vagyok egy menős típus, de figyelnem kell rá is.

2012. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 válaszoló!


Igazad van. Az általa elmondott szilárd tényekkel semmi bajom semmi bajom. Tisztában is vagyok vele, hogy van abban valami amit mondott. A körítésen kaptam fel a vizet.


Gyakorlatilag én is az a típus vagyok, hogy dolgozzunk keményen, gyűjtögessünk inkább, mert ki tudja mit hoz a jövő, de egész egyszerűen nem lehet, csak erre koncentrálni, mert bele őrül az ember.

Szüleim mondják mindig (bár ők is a gyűjtögetős, inkább lemondós fajtából valóak), hogy egyszercsak azt veszem majd észre, hogy belefeledkeztem, a gyűjtögetésbe és nem éltem.

talán azért is esett ez az eset annyira rosszul, mert valaki kimondta, azt amit én igyekszek elhessegetni a fejemből.

2012. aug. 15. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Te egy halálosan befeszült, félős kisember vagy. A spórolás dícséretes, de a sz@rrágás senkiben sem kelt szimpátiát? Mit vársz, írjuk azt, hogy csúnya főnök, te meg megérdemled, menj csak? Ha megszűnik a cég és nem találsz munkát, akkor majd jól jönne az a pénz, amit elnyaraltok. A kutyát se érdekli, mikor voltál utoljára.

Lehetőleg a párod pihenését ne tedd tönkre az aggódásoddal legalább egy ember érezze jól magát.

2012. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, félek a jövőtől. Befeszült és félős vagyok. Rohadtuk nem attól félek, hogy megszűnik a munkám. Magára a tényre tojok nagy ívben. Az már inkább aggaszt, hogy mivel egy cégnél dolgozunk a párommal, egyszerre leszünk munkanélküliek. De még ez sem érdekel. A kisfőnök mellékszövege volt felháborító számomra.

A körítést csak azért írtam le, hogy véletlenül se tudjon senki azzal vádolni, hogy most szórom ezerrel a pénzt, a szürke hétköznapokban meg majd sírok, hogy nincs mit enni. Ha te az addig nyújtózkodjunk, amíg a takarónk ér elvet szarrágásnak nevezed lelked rajta. Én sajnos nem tudom olyan könnyedén felfogni a dolgokat, hogy most habzsi dőzsi ha hazajöttünk meg megkoplaljuk a nyaralásárát. majd kigazdálkodjuk valahogy elven.

2012. aug. 15. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!