Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most tényleg akkora bunkósá...

Ez most tényleg akkora bunkóság volt?

Figyelt kérdés

kéthetente hétvégén összejön az egész család, a mamámékhoz, aki egyébként nagyon jól főz. mindig megszokta kérdezni, hogy finom-e, elég- sós-e, túl sós-e. a többiek mindig csak mondják, hogy nincs semmi gond vele, nagyon finom, stb akkor is, ezt mondják, ha mondjuk véletlenül elsózza, vagy túl zsírosra csinálta. én mindig elszoktam mondani a mamának, ha valami nem úgy sikerült, a mama épp ezért külön is megkérdez engem, mert tudja, hogy őszinte vagyok hozzá. persze nem bunkóságból, csak, hogy legközelebb tudja mire kell figyelnie.

legutóbb is elmondtam a mamának, hogy elsózta, erre anyám meg a nagynénéim lehordtak, hogy én milyen bunkó vagyok a mamával, meghogy ezzel megsértem, meg stb...

szerintetek is bunkóság? ti szóltatok volna a helyemben?


2012. jún. 19. 21:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem volt bunkóság, mivel ez építő jellegű és nem sértő szándékú kritika.
2012. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 ZoZookaa válasza:
96%
személyszerint én nem szóltam volna deviszont! eggyáltalán nem bunkóság ha megmondod őszintén a véleményedet főleg hogyha kérdezi
2012. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Azt kell értékelni, hogy egy ilyen idős asszony, mint a mamád, ennyi emberre főz. Jegyezd meg, hogy vannak kegyes hazugságok is.
2012. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, ott a pont!
2012. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
ha mamád is mindig megkérdez, akkor nyílván azért, mert érdekel a véleményed! nem bunkóság, ha megmondod, főleg, hogy meg is kérdez! Az igazat akarja hallani, nem csak azt, hogy mindenki ígyondícsérje! (amikor elfordul meg fintorogjanak - persze csak képletesen, mint a filmekben :) )
2012. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is jól teszed, ha megmondod az igazat. Csak persze finoman:) Te vagy az egyetlen, akiben bízhat, hogy valós véleményt ad, így tud valóban a kedvetekre főzni. És nem úgy, hogy azt hiszi, mindent jól tett, közben meg senkinek nem ízlett a főztje.

Anyukádék is érzik, tudják, hogy ez becsapás (kár jó szándékú is). De nehéz azzal szembenézni, hogy a másik egyenesen, becsületesen tud viselkedni, és ettől nem dől össze a világ, a nagyszülő sem bántódik meg. Ezért inkább lehordtak:)

2012. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Idősek mások..

mamám azon megsértődött múltkor hogy megsóztam a levest,egész kaja alatt azt hajtotta hogy pedig ő azt hitte jól sózott..

Dícsérd legközelebb,jó az,ők érzékenyek erre mint minden háziasszony.

2012. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy én a kérdésből kivettem itt nem a nagymama sértődött meg (sőt), hanem anyuka meg nagynéni. Amúgy meg nem bunkóság, pláne ha megkérdezik.
2012. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
Hát szerintem akkor lenne bunkóság, ha a mamád annak tartaná. De mivel ő még örül is neki, így nem az.
2012. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Megkérdeztem volna mindenki előtt a mamámat, hogy tényleg megsértettem-e ezzel.
2012. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!