Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van anyámnak? Tényleg...

Igaza van anyámnak? Tényleg minden az én hibám lesz?

Figyelt kérdés

3 hónapja dolgozom. Nagyon nehezen találtam munkát, olyat ami megfelel.

Szüleim jelzálog hitelt vettek fel a házunkra amit nem tudnak fizetni.

Jelenleg anyám + az én fizetésemből élünk, apám munkanélküli.

Mivel tudtam, hogy anyám fizetéséből nem tudják fizetni a hitelt így az egész fizetésemet oda adtam nekik. Semmit sem tudtam venni magamnak, sehova se tudtam elmenni, pedig szerettem volna. Ma jött egy levél vagy felszólítás, hogy 3 hónapja nincs törlesztve a hitel, megkérdeztem anyámat, hogy ez, hogy lehetséges, mivel én adtam rá pénzt, hogy befizessék. Elkezdett velem ordítozni, hogy én, milyen szemétláda vagyok, hogy ilyennel vádolom. Kiderült, nem a jelzálog hitelt fizették, hanem cigit, benzint, meg minden mást vettek a pénzemből. Nagyon felháborodtam, mert nem azért adtam, hogy ilyenekre költsék. A szerződésem szerint augusztus 20-án lesz az utolsó napom a munkahelyen. Ugye szeptembertől meg kezdődik a suli.

Anyám szerint, ha el fogják elvenni a házunkat az csak is az én hibám lesz. Miért lenne az én hibám? Amit tudtam, abban segítettem, többet nem tudok.

Utóbbi napokban próbáltam több helyre is jelentkezni, de reménytelen, mert nem tudok ukránul és nem vagyok még 18, ráadásul suliba járok, tehát csak 3 után tudnék munkát vállalni. Ilyen feltételekkel meg senki sem alkalmaz.

Igaza van anyámnak? Minden az én hibám lesz?

Két választásom van: vagy otthagyom a sulit és dolgozni fogom vagy továbbra is suliba járok, de akkor meg elfogják vinni a házunkat, mert már fenyeget a végrehajtó. Ráadásul van még egy 3 éves kishúgom, az egészben őt sajnálom a legjobban.

Nem szeretném otthagyni a sulit, ha ezt elvégzem tovább szeretnék menni főiskolára. Mit csináljak?

17 éves vagyok



2012. aug. 13. 22:21
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam.
2012. aug. 13. 22:24
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Apukád menjen el dolgozni,te pedig ne hagyd ott a sulit.
2012. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Apám nem fog elmenni dolgozni, azt mondta azért mert nem hajlandó nehéz munkát csinálni, például nem megy el árufeltöltőnek, 54 éves.
2012. aug. 13. 22:30
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott a sulit.. a szuleid meg foleg anyad ne haragudj nem mondom,ki ,hogy mit gondolok...miert lenne a te hibad sok szulo orulne ,hogy ebben a korba a gyereke ahelyett ,hogy magara koltene a szuleinek adja a penzet.
2012. aug. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
nem a te hibad ha elveszik a lakasotokat sajnos ugy tunik felelotlenek a szuleid te maradj a tanulas melett barmi is tortenik mert a jovodhoz fontos.
2012. aug. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%

1) Apu elmehet dolgozni,

2) anyu elmehet dolgozni

3) Te elmehetsz dolgozni

4) kishugodat eladjátok az út szélére prostinak.


Első kettő lenne normális egy normális családban.

Harmadik opció, amelyik h*lyeség

Negyedikben még van ráció....


Sztm. a legjobb amit tehetsz, hogy k*ssolsz...majd ahogy teheted, "elfelejted" a szüleidet, kollégiumba vonulsz - próbálod magaddal "cipelni" a húgodat, hogy legalább Te a jövőkép reményének esélyét meg tudd adni a későbbiekben neki, suli, és mellette/suli után munkát vállalni.


7 szűk esztendő, és számtalan átéhezett/átsírt éjszaka vár rátok....


Én sokszor volt úgy, hogy a suli alagsorában aludtam, mert nem volt pénzem....

Ma már diplomás vagyok, és van egy normális állásom. De igen, azt a pár évet soha nem fogom elfelejteni....

2012. aug. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza. Te mindent megtettél, az ő hibájuk, hogy nem éltek az általad kínált lehetőséggel. Az iskolát pedig ne hagyd ott. Te még kiskorú vagy, a szülők feladata a megélhetés költségeinek megteremtése.


Ha mégis sikerül állást találnod az iskola mellett, akkor ez neked is egy jó lecke volt. Ezentúl ne pénzt adj nekik, hanem kérd el a törlesztőrészlet csekkjét és azt fizesd be.


Ne haragudj, de sosem fogom megérteni az ilyen embereket. 54 évesen inkább otthon fekszik, mert büdös neki a munka és inkább a 17 éves gyerekét dolgoztatná...


Kitartást és sok sikert kívánok Neked az életben, a hozzáállásoddal sokra viheted!

2012. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott a sulit! Nem a te kötelességed,hogy 17 évesen fizesd a szüleid hitelét!
2012. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%
Apropó... Benzint is vettek. Tehát van kocsitok. Adják el azt. Nem tudom, hogy milyen kocsitok van, de annak az árából legalább jó pár hónapig megmenekültök a hajléktalanságtól.
2012. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon durva... :( nagyon sajnállak, és felnézek rád, hogy milyen önzetlen voltál és odaadtad a fizetésed a szüleidnek, ez igen 17 évesen! Büszke lehetsz Magadra, persze akkor tényleg jobb lett volna, ha a hitelt törlesztik, nem pedig mást vesznek rajta. De szerintem így nagyon nagyvonalú voltál!


Sajnos ez a dolog a szüleidre tartozik. Nem vagy még 18 éves. Az ő felelősségük, ha elveszik a házatokat...és NEM a te hibád!!! Nehogy ilyenre gondolj! :)

Ha nagyon nem akarná apukád , hogy ne vegyék el a házat elmennének dolgozni...BÁRMINEK... akár takarítani...

A pénz nagy úr.


A legfontosabb, hogy te most vigyázz a kis tesódra, és csak reménykedni tudsz, hogy apukád elmegy dolgozni. :(

2012. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!