Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs külön szobám! Valami...

Nincs külön szobám! Valami megoldást esetleg? Ötleteket, hogyan oldhatnám meg a próblémát!

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és egy szobában alszom nagymamámmal.A barátaim körében mindenkinek van külön szobája vagy legalább is egy kis sarok,ami az övé. Elég szükősen élünk...anyukámék egy kisebb szobába alszanak és én a nagyimmal,ahol mi vagyunk viszonylag elég nagy szoba (ez a legnagyobb a lakásban) ,viszont nagyon sok a bútor,sok minden van bezsufolva és alig férünk. A háznak a felépítése is nagyon rossz,mert vagon típusú ház és kevés a szoba.Egy pici sarok az enyém,ahol van az ágyam.Semmi másra nem vágyom csak egy kisebb kuckora,ami tudom,hogy az enyém! És ebben a korban egy kicsit szégyen is,hogy nincs külön szobám,mert a barátaim is néha felajánlják,hogy itt aludjanak vagy bulit szervezzek,de ilyen körülmények között nem lehet... Soha nem volt külön szobám,kiskoromban megoldottuk ezt a szüleimmel,de azért 15 évesen szerintem kell külön szoba,több barátom van és megkell értsék,hogy hozzám nagyon nem jöhetnek! Kérlek,hogy segítsetek ebben! Ötleteket várok! Köszönöm nagyon szépen! :)

2012. aug. 15. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Hidd el, hogy a szüleidnek is épp elég rossz,hogy nem tudnak neked egy szobát biztosítani,a nagymama sem véletlen kell,hogy ott lakjon gondolom, úgyhogy azért a szüleidek konkrétan azt ne mond,hogy szégyen!

Osb, vagy gipszkarton lappal el lehetne választani neked egy kis kuckót, esetleg harmonikaajtóval, így nem is lenne sok pénz.Mi egy 25m2-es szobát választottunk nemrég el gipszkarton fallal, rendes ajtóval, a férjem csinálta, egy nap alatt meglett, és kb. 30 ezerbe került, amiből 12 volt az ajtó. Gyűjthetnél pénzt(pl.szülinapi/karácsonyi), ha a szüleidnek nem futtya, hogy apukád megcsinálhassa neked.

Kitartás!

2012. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
nekem sem volt külön szobám,barátokkal inkább városban futottam össze
2012. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem! Nem is mondtam nekik soha,hogy szégyen és őket is bántja,hogy nem tudnak nekem bíztosítani egy szobát.Köszönöm első válaszoló! :)

Második válaszoló: Általában a városban találkozok velük!

2012. aug. 15. 17:24
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Anno én is ilyen helyzetben voltam. A lakásunkban összesen 2 szoba volt, anyukámék voltak a kisszobában, mi a nagymamámmal a nagyszobában. Mi úgy oldottuk meg, hogy a bútorokkal válaszfalat képeztünk, hogy legyen egy kis zugom. Akkora volt, hogy az ágyam és az íróasztalom befért, de nagyon szerettem. A bútorok hátuljára barkácsoltam egy tapéta falat (a tapétát fa szegőlécek közé feszítettem) és erre tettem posztereket, fényképeket... A mennyezetre rögzítettünk egy sínt, amire varrtam egy függönyt, ennek volt egy ajtó része ez a mennyezettől a földig ért és volt egy olyan ami a mennyezetről a bútorparaván tetejéig ért. Így ha akartam teljesen be tudtam zárkózni. Nagyon otthonos kis zugot varázsoltam belőle.

A vendégfogadást úgy oldottam meg, hogy a konyhában buliztunk, azaz átjött 3-5 barátom, barátnőm és sütöttem, főztem nekik valamit és közben beszélgettünk, zenét hallgattunk. Ők megértették, hogy ennyi hely van, soha nem volt ebből gond vagy neheztelés. Ma már felnőttek vagyunk, egy barátnőm kivételével már családunk is van, de még most is sokszor emlegetik a "konyhás bulikat". :)

Tehát szerintem egy kis kreativitással meg lehet oldani a dolgot.

2012. aug. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha a barátaid nem értik meg hogy nincs külön szobád és nem tudod fogadni őket, akkor nem igazi barátok (tudom, ebben a korban nem nagy vigasz ez, de hidd el, így van).


Megoldásként lehetne esetleg IKEA-ból vag ymás hasonló helyről venni térelválasztót, könnyű fa vagy műanyag kerettel és kifeszített anyaggal akár közötte, harmonikaszerűen felállítva, ezzel lehetne "zugot" kialakítani ahova nem látnak be. Ha van rá lehetőség akkor ilyet akár házilag is lehet egyébként készíteni, ha ismersz egy ügyeskezű embert.

2012. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sem volt külön szobám, és bár nem sokszor jártak fel hozzám barátok, mikor már igényeltem volna a külön szobát, de nem lehetett, a szobát a bútorokkal és függönnyel választottuk ketté, így lett egy kis kuckóm.
2012. aug. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem sem volt külön szobám, túléltem. A gyerekemnek lesz saját szobája, ennyit még egy kis ganajtúró bogár is megérdemel.
2012. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Aludjál te ott,máshol is lehet bulizni.Örülj hogy van fedél a fejed fölött
2012. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat,negyedik,ötödik,hatodik válaszoló!

Aki megteheti miért ne? Bíztos megérdemli :)

Nyolcadik válaszoló: Most miért kell undok lenni? Azért,mert vágyom egy külön szobára,kis kuckóra az nem azt jelenti,hogy hálátlan vagyok...

2012. aug. 16. 00:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem undokság.Nem kell elégedetlenkedni.Másnak még ennyi sincs
2012. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!