Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min spóroltok és vagy hogyan...

Min spóroltok és vagy hogyan a családban? Ötleteket várok. És miért spóroltok mert nincs több pénz v. Megtakaritotok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%

Nem égetjük össze-vissza a lámpát a lakásban, csak az világít, ahol éppen vagyunk, zuhanyzunk, heti egy-egy alkalommal tartunk igazi kádba fekvős, olvasós fürdést.

Figyelünk a bevásárlásnál, tartós élelmiszerből, mosóporból, stb megvesszük a nagyobb kiszerelést, ha annak kilós ára jobb, ugyanannyi pénzért többhöz jutunk, és amúgy is itthon eláll.

Nem mosunk fél adagokat, megvárjuk míg összegyűlik egy-egy adagnyi szennyes, hogy tele lehessen pakolni a gépet.

Dolgozni ketten a családból gyalog járunk (tíz perc séta), autóval nem mászkálunk feleslegesen, egy úttal próbáljuk elintézni a bevásárlást, számlabefizetést, stb, ha lehet.

Tv, telefon és internet csomagot egy év után általában váltunk, mert ha nem is lesz olcsóbb, de addigra ugyanazért az árért bővebb szolgáltatást kapunk.

Tesóval lecseréltük a számítógépeinket laptopokra (saját fizetésből, ösztöndíjból), kevesebbet fogyaszt.

Okosan főzünk, tehát az előző napi nagy adag pörkölt megmaradt részéből nagyon finom krumpligulyás lesz fánkkal/pogácsával/lángossal.

Ruhát általában időszakonként megyünk el vásárolni, ha már ráfér a ruhatárra, de sokszor megyünk vállfás turiba, illetve a nagy leárazásokra időzítünk. Így nem csak és kizárólag kínais ruhába járunk (van az is!), de sokszor egy-egy jobb ruhát hihetetlen alacsony áron kapunk meg.

Kozmetikushoz, fodrászhoz nem igazán járunk, én festem a saját és édesanyám haját is, kozmetikus szintén ilyen, a fiúk havonta egyszer beugranak nyiratkozni a fodrásznőhöz.

Ilyen apróságok vannak igazából.

Én itthon lakom a szüleimnél még, főállásban dolgozok, és mellette csinálom az egyetemet, mert anyagilag nem tudnánk kigazdálkodni, hogy fizessék a kolit, sulit. Így fizetem a sulit, és próbálom levenni részben a terhet a szüleim válláról. Anyukám tartósan beteg, dolgozik ugyan, de az utóbbi durván egy évben hónapokat volt itthon, muszáj volt besegíteni. Majd ezután talán el tudok kezdeni félre tenni a saját dolgaimra is.

Megvonni teljesen valamit nyilvánvalóan nem lehet, okosan kell gazdálkodni.

Azért IS spórolunk mert a pénzünk mennyisége nem igazán változott az elmúlt évekhez képest, de az értéke jelentősen csökkent, illetve valami mindig közbejön/tönkre megy, ami miatt nagyobb kiadásokra kell számítani. Tehát pluszban mindig "csak" annyi van, amennyihez hirtelen nyúlni lehet.

Most épp apukám fogsorát csináltatjuk, előtte az autót kellett javíttatni, karácsony előtt pedig tönkrement a hűtő... Egy kb 100-250 ezer forint van vészhelyzetekre fent tartva, sajnos többet mi sem tudunk kigazdálkodni, de tudom, hogy ez is több a semminél, sajnos sokaknak még ennyi sincs.

2012. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Az előző nagyon jókat írt, de még érdemes befektetni energiatakarékos izzókba, meg ha nagy család vagytok akkor tusfürdőből családi kiszerelésűt vennék, és azon kívül szappant mert az olcsó és sokáig bírja. Ne dobjátok 1 használat után a nadrágokat a szennyesbe.
2012. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

csak fürdés előtt egy órával kapcsoljuk be a villanybojlert, és utána ki... iszonyat sokat dobott a villanyszámlán.


én mindig csak annyi kaját veszek amennyit megeszünk. nem rendezek nagybevásárlást (csak néha, liszt, vaj, tojás, de ezek elállnak sok ideig)

tudom, hogy a mexikói tésztámhoz elég 1 hagyma, 2 paradicsom, 1dl tejszín, fél zacskó tészta és 1 szelet kolbász - tehát nem veszek meg két kiló hagymát, meg 1 kiló paradicsomot, csak darabszámra - nincs ami megromoljon.

ha leárazás van, bespájzolok és lefagyasztom kis adagokban,,pl szalámi, szalonna stb.


nem szabad éhesen vásárolni!! egyél előtte valamit. listával vásárolok és számolom, mennyiből jönne ki. a végén átnézem, ami nem is kell, visszateszem.


ha elmegyünk valahova, iszom max 1 sört vagy 1 kólát jéggel... valamiért mindig kitart 1-2 óra hosszat, amíg ott vagyunk, hiszen csak kortyolgatom :D


néha jamie Oliver-kedem és megpróbálok abból főzni, ami van. pl maradék krumplipüréből hash brownt sütök stb. ha rántott csirkemell van, 1 mellett 3 lapos szeletre vágok = már 3 szelet rántott hús. a "cafatokat" ami kicsi szeletnek, lefagyasztom, és felhasználom , pl tepsis ételhez, vagy tésztaszószhoz. tejszínes-sajtos csirkéhez nem kell egy szép egész szelet,hiszen tepsiben sütöm egyben. stb.


spórolni is szeretnék, na meg jelen pillanatban nem vagyok eleresztve jól anyagilag

2012. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Bocsi,de a válaszokra én is kíváncsi vagyok!
2012. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mi mindenboől az akcióst vesszük villanT lekapcsoljuk én torna után mindig megfürdök igy otthon soha férjem heti 3x fürdik wct nem huzzuk le pisi utan.ha tehetjük meghivatjuk magunkat másokkal kávéra ilyesmire.net bkv bérlet munkqhelytől van a bérletet cserélgetjük egymás közt. Mindig főzünk ált hétvégén nagy töltótthust és az 1 hetig elég vagy hideget eszünk. Kuponakciokkal megyek fodraszhoz v ha valahova akarok. Ferjem hajat en vagom le.
2012. febr. 5. 13:00
 6/17 anonim válasza:
80%

Mi a kisfiammal nem tudunk megtakarítani, azért spórolok, hogy ki tudjam fizetni a hitelrészleteket és az elmaradt rezsit. Mindennel spórolok. Étellel, vízzel, árammal, ruhával. Minőségi és olcsó dolgokat keresek. Főleg akciós zöldséges ételeket eszünk, káposztás, krumplis tésztás, fokhagymás, vöröshagymás dolgokat.Húst keveset, mert nem olyan fontos a szervezetnek és drága. Akciós tonhalat vettem, 2 hete, mert az jól adagolható több napra és a fiam így többször eszik fehérjét. Húst ha veszek kis adagokra osztva sok zöldséggel 'hígítva' esszük.Mellette olcsó D vitamint adok neki és viszonylag drága aloe vera multi kids vitamint. Ásványi kiegészítőből én is kicsit drága aloe verásat veszek, de azt gondolom a megelőzés olcsóbb. Gyümölcsöt ami épp akciós olyat veszek és csak pár szemet, mert kell a szervezetnek,de 1 szem se romoljon ránk.Rendszeresen rágcsálunk sárgarépát, mert olcsó és egészséges. Nagyon ritkán veszek csokit,mert felesleges, de a kisfiam igényli. Ha mégis kell neki müzli szeletet veszek.

Diót tavaly vettem 40 dkg.-ot napi 1-2szemet ettünk így sokáig kitartott és egészséges.

Villanyt mindig lekapcsoljuk,a telefontöltőt kihúzom ha m ár feltöltött a mobil. Nem túl becsületes,de igyekszem a munkahelyen telefonálni és röviden letudni amit fontos.Előfizetéses mobilt megszüntettem, kb. 2 havonta töltöm fel 3ezer Ft-tal a mobilt. Átnéztem a biztosításaimat és megszüntettem 4-ből 3-at az OTP-bél. Megszüntettem a bankkártyátA bankkártyát is megszüntettem és az sms és egyéb szolgáltatási díjakat, minden amit csak lehetett.Autót letettük 2 éve, drága a fenntartása.Fűteni csak a szobában fűtünk, ahol alszunk. A hulladékpapírokat és reklámújságokat hazaviszem gyújtósnak.A gyerek a szobában fürdik a kádjában én meg gyorsan a hideg fűtetlen fürdőben zuhanyozok. A gyerek vizével szoktam felmosni.Én meg ha zuhanyozok bedugaszolom a kádat, addig is fűti a víz a helységet, amíg kihül. Amúgy 1,5 évig forraltam a fizet a fűtéshez, olcsóbb volt a bojlernél, de bedöglött és nem volt pénz újra,ezért csináltam.Kézzel mostam 2 évig még most is gyakran, olcsóbb és a foltokkal szemben célirányos.Az öblítő is jobban benne marad. Húst kb. 2 hónapja vettem, minőségi tonhalkonzervet vettem mert akciós volt és kis adagokban több napra jutott.Ruhát használt boltban veszek, ott is nagyon megnézem. Feleslegeset és rossz minőségűt nem érdemes. Nálunk van egy használt ruhás ahol új német sérült cuccokat hoznak, vagy új munkaruhát ott minőségi kabátot, bőrcipőt lehet venni. A fiamnak főleg bababörzén vásárolok (3,5 éves). Többször kimentem piacra, napi díjat fizettem és eladtam amit tudtam.Spórolásnál figyelni kell arra, hogy ne essünk abba a csapdába, hogy azért veszünk meg valamit mert olcsó.Szegény embernek a minőség sokszor fontosabb, mert sokáig kell használnia. Kicsit szégyenlem, de sok gyerekjátékot lomtalanításkor szedtem össze. Jól letisztítva használható autókat, székeket,asztalokat, csúszdát, hintát, motort, autós ülést találtam, sőt kisbútort is amit teljesen lecsupaszítottam a vázáig, kimostam, lemostam, áthúztam, mert a higiénia nagyon fontos nekem. Erről jut eszembe a hipo olcsóbb,mint a domestos az ecet is ablakmosásra és fertőtlenítésre és vízkőtlenítésre...

2012. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Én még az előzőeket kiegészíteném azzal (nem akarok ismételni), hogy kutyát tartunk, a tenyésztőjének, mivel MEOE tag, lehetősége van olcsón minőségi tápokhoz jutni, illetve pl. féregtelenítőhöz, ezeket általa szerezzük be. A száraztáp nedvesség hatására kb. a háromszorosára dagad, van egy üveg kimérőnek, amibe megy egy kis joghurtospohárnyi adag, és legtöbbször nem tiszta vízzel öntöm fel, hanem mosogatás előtt kevés vízzel átöblítem a lábast, és azzal. Maradék is jut bele. A táp árán nem okos dolog spórolni, mert az olcsó gagyi tele van ízfokozókkal, színezékkel, és nem is hasznosul belőle szinte semmi, több kell belőle, a jó minőségű tápból sokkal kevesebb kell, mint a gagyiból, mert egészséges, magas a fehérjetartalma, tartalmaz vitaminokat, kalciumot és mindenféle hasznos dolgot, jól feldolgozza a szervezete, és hát ki is lehet egészíteni (mi meg is tesszük). Ha jó helyről szerzi be az ember, és nagyobb tételben, akkor árban is jól jön ki.

Még valami: az agyonreklámozott Pedigree és társai hulladék kategória! Csak a reklám kerül annyiba rajta. Hasonló árban sokkal jobb minőséget lehet venni.

2012. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
azért pisi után igazán lehúzhatnátok a wc-t... ettől rosszul tudok lenni, ha vki ilyet ír. egyszerűen undorító.
2012. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tetris ***** válasza:
100%

Fiaim nagyon szeretik a fagyit. Eddig dobozosat vettem nekik, de már olyan drága, hogy nem telik. Így hát én gyártok otthon házifagyit. VEszek tejszinhabport, meg kakaóport, egy kis cukrot hozzá, ezt felverem. Bele csokidarabokat, mogyoródarabokat. Lefagyasztom. A fiúk szerint jobb, mint a Carte Door.

Sose veszek prézlit, mindig elteszem a megmaradt zsemléket, azt húsdarálón ledarálom.

A mosógépet mindig akkor indítom be, ha már van egy teljes adat mosnivaló.

Ablakpucoló helyett ujságpapír, és ecet.

Ha lehet, családi kiszerelésű élelmiszert veszek, így olcsóbb.

Cukor helyett édesítőszerek.

Kertben megtermelem a fűszernövényeket.

Nyáron, amikor olcsó, mindig több kiló paprikát, paradicsomot fagyasztok le, ez télen nagyon finom ételízesítőként pörköltekbe.

Akkor veszek húst, amikor akció van. Kiporciózom, és lefagyasztom.

Szedd magad akcióban kilószám szedjük-vesszük az epret, amit szintén lefagyasztok. Finom a nyári hőségben, és nem is hízlal.

2012. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha már vannak itt spórolási tippek,akkor segítsetek nekem is!:)hogy álljam meg hogy ne vegyek semmi csokikat és több mindent a boltokban,amikor több pénz van nálam??????ha nem venném meg ezeket hanem csak a kaját,semmi felesleges cucc,akkor több pénzem lenne.
2012. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!