Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzete...

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet? Ti mit szólnátok hozzá ha a gyereketek ilyen lenne?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, egyetemre járok,mellette több helyen is dolgozom diákmunkásként. Nekem és a húgomnak sincs párja egy jó ideje. Sajnos a barátaink nagy részével is megszakadt a kapcsolat és bulizni is ritkán járunk.

Tegnap történt hogy anya és tesóm beszélgetett az egyik ismerősünk barátjáról,aki rocker, anyum megint kezdte hogy jó lenne már nekünk is egy, mégha ilyen hosszú hajú is, erre tesóm beszólt hogy kezdődik már megint (nagyon sokat piszkál minket e miatt)Azután tesóm koncertre ment,én pedig nem mentem mert 10 napja folyamatosan dolgoztam (könnyű fizikai munka, de nagyon monoton) Erre anyum kiakadt hogy sose járok sehova, attól hogy itthon ülök és sajnálom magam nem lesz jobb, meg hogy a munkatársának a lányáéknál is jönnek mennek a pasik(ezt én hoztam fel, mert az anyum munkatársa mondta h nincs barátja a lányának, és valahogy védekezni akartam) meghogy ezt a legkönnyebb, hogy itthon ülünk, anyuci meg mos és főz ránk (régen hetente többször is én főztem, mert ő sokat dolgozott, és mi mostunk, de mostanában valahogy mindig megoldja ő) Nem tudnék még megélni magamtól, nincs állandó állásom sem, ezért csak bementem a szobába bőgni és nem szóltam vissza.(Ha visszaszólok ő fog sírni, és állni fog a bál itthon.) Tudom hogy jönnek majd a válaszok hogy mindent megkapok és én meg itt sírok hogy ő szólni mert,de nagyon bánt a dolog. Tényleg olyan nagy tragédia ha nincs ennyi idősen barátom és nem járok el? Elég gyakran azt érzem hogy szégyell minket? A fent leírtakból is ez jön le? Mit tanácsolnátok? Hogyan kezeljem a helyzetet?


2012. aug. 16. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Vagy azt mondanám neki, hogy ha ennyire bántja a dolog, szerezzen nekem pasit.

Vagy azt, ha szégyell, ne mutatkozzon velem, de gondolkodjon el rajta, hogy ő nevelt ilyenné, az ő kudarca, szégyellje magát inkább ezért.

2012. aug. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna ezt a kérdést.

25L

2012. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég...szülőként a saját felnőtt gyerekedet ilyenekkel cseszegetni...nem sok észre vall. Mármint ezt üzenem Édesanyádnak.

A lehetséges kezelés az, hogy ha erről kezd el beszélni, vagy kérdezni, akkor te bedobsz egy tök más témát.

Pl.: "Nem igaz már kislányom, hoy folyton itthon ülsz, mégis mit vársz, hogy legyen így barátod?" "Figyelj már anya, nem láttad valahol a piros felsőmet?" "Süket vagy, nem hallottad mit mondtam???" "De kár, hogy te sem tudod, pedig most szükségem lenne rá, biztos nincs ötleted?"

Hagyd figyelmen kívül. Amint más témára vált, arra természetesen reagálj normálisan. Azért elmebetegnek ne gondoljon:D

2012. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Úgy tűnik anyukád eléggé hagyományos gondolkodású és talán úgy érzi, hogy jobban járnátok ha egy férfira támaszkodva élnétek, nem pedig a saját erődökből érnétek el valamit az életben. Lehet hogy neki ezért fontosabb hogy pasizzatok, mint hogy tanuljatok és dolgozzatok (más szülő pedig ilyen gyerekekre vágyik).

Nem szívesen javasolnám azt, hogy hazudjatok magatoknak egy pasit. De talán ha kicsit kevesebb munkát vállalnátok, több időtök maradna szórakozni. Vagy minden fillér számít?

Ha igen, akkor anyukátoknak józanabbul kéne gondolkodnia. Ha havi egy-két ezer forint nem vág a földhöz, akkor talán heti egy-kétszer elmehetnétek együtt kocsmázni, évfolyamtársakkal beszélgetni. Ennyi tényleg mindenkinek kell és talán anyukátok is megnyugszik.

2012. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld figyelmen kívül hagyni!

Ha nekem ilyen rendes lányaim lennének, örülnék!


Mondd meg neki, hogy az biztosan kevésbé tetszene neki, ha jönnének-mennének a fickók.

2012. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem kell feltétlenül rossz szándékot látni édesanyád "piszkálódása" mögött. Lehet úgy gondolja, hogy egy fiatal lány életéhez hozzá tartozik egy szerető társ. Én őszintén megmondanám neki a helyetekben, hogy most miért nincs az életetekben férfi. Nincs rá idő, energia vagy csak nem találtatok megfelelőt. Ezek után szerintem megfogja érteni! :)
2012. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Fél hogy antiszociális leszel
2012. aug. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) én mindenkinek zöld kezet adtam, csakhogy félreértés ne essék.
2012. aug. 17. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Azon is gondolkodj el, hogy mért bánt ennyire.

Igazán az vág az ember húsába, még ha látszólag nem is rá vonatkozik, és a másiktól bunkó, amiben csöppnyi igazság mégis van. Te is örülnél azért egy társnak, akire akár érzelmileg is támaszkodhatsz és melletted van. Anyukád szavai azért is lehetnek zavaróak, mert emlékeztetnek a hiányára, pedig te nem szeretnél minden nap ezzel foglalkozni. Ami érthető. Anyukád visszafoghatná magát csöppet, miután te elmondtad neki, hogy anyu ez nekem úgy jön le mintha szégyellnél minket, és a magánéletem mások előtt légyszike ne tárgyald meg, mert ez engem zavar. Majd lesz pasim, jól érzem magam így, most ez egy ilyen időszak, ne aggódj. Viszont te is picit kifújhatod magad néha nap, és pici ismerkedés sose árt :)

2012. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!