Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy viselitek el, ha nagy...

Ti hogy viselitek el, ha nagy (20-30) "gyereketek" nem mondja el szinte soha, mit mikor csinál?

Figyelt kérdés
Péld: elmegy csak úgy ide, oda azt mondja 2 óra, erre másnap hajnalban jön meg. Ilyenek, a tieitek milyenek?
2012. aug. 8. 23:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
miközöd hozzá? anyád
2012. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 éves "gyerek" vagyok. :) Anyu mindig megkérdezi, hogy hova megyek, ilyenkor el is mondom. Ha nem kérdez rá, akkor előfordul, hogy csak annyit mondok, hogy "bemegyek a városba, majd valamikor este jövök". Ezzel ő is kiegyezik, nem szokott kíváncsiskodni, ha magamtól nem mondom el, csak néha fordul elő ilyen kíváncsi hullám nála.

Egyébként ez nálunk oda-vissza működik, ő is szól, ha elmegy valahova, nem lép le szó nélkül és én is megszoktam kérdezni, hogy hova megy, ha nem vagyok biztos a céljában. :)

Egyedül akkor mászkálok el szó nélkül, ha nincs itthon senki, de ha későn érek haza szoktam hagyni egy cetlit.

Olyan sosem csináltam és nem is csinálnék, hogy eltűnők napokra. Volt hogy elmentem és lemerült a telefonom, elkéstem az utolsó buszomat, egy barátnőmnél aludtam, másnap úgy letoltak anyuék, hogy csak pislogtam, hogy ők már mindenre gondoltak és aludni nem tudtak és hogy hányszor hívtak, de mégcsak ki sem csörgött stb stb. A mai világban már sosem tudni és igazuk is van. Én is aggódnék egyébként a szüleimért, ha nem tudnám hol vannak és a telefonjukat sem veszik fel.

Nyilván ha elköltözök itthonról, majd "leszakadunk" egymásról, de addig jó ez így, engem ebbe neveltek bele, nekem ez a természetes! :)

2012. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a szülőknek semmi köze hozzá, hogy milyen "semmiségeket" csinál egy felnőtt ember a napi életben. Én 20 vagyok, és nem mondom meg, hogy mit csinálok, csak ha őket is érinti valamiért. Miért kéne? Van telefon, stb, nem tartoznak felelősséggel irántam már.
2012. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%

Oka van annak, ha nem mondja el.


Nyilván értelmi szintbeli különbségek vannak köztetek, de generációs problémának is nevezhetjük.


Nyilván az értékrendetek sem ugyanaz, azzal, hogy nem mond el dolgokat, konfliktusok kialakulásának akarja csak az elejét elkerülni.

2012. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%

Aztán miért is kéne beszámolnia arról hogy hova megy vagy hol volt? Nem 10éves már.


Én sem számolok be anyámnak hogy mikor hova megyek, igaz saját lakrészem van, de ő sem várja el, ez a normális szerintem.

2012. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
Mert lehet te is olyan szülő vagy mint az ÁLLJ VAGY LŐ A MAMÁM című filmbe...
2012. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogy 20-30 éveseknek miért kellene beszámolni, mikor mit és kivel csinálnak. Mondjuk én azt megmondanám, hogy ekkor és ekkor jövök, de ez pusztán biztonsági okból, vagy ha terveznek valami családi programot, akkor tudják nem vagyok.
2012. aug. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már nem lakom együtt a szüleimmel, de kb. 24 éves koromig velük éltem és mindig szóltam, mikor hová megyek.


Nem azért, mert ellenőrizgetni akarnak, hanem mert nem akartam, hogy aggódjanak értem.

Ez nem azt jelenti, hogy "ránőnek" az ember fejére, hanem szülői szeretet, aggódás ami a születésünktől a halálunkig tart.


Velem fordított esetben is előfordult, hogy ha pl. anya nem szólt, hogy munka után nem jön egyből haza, akkor elkezdtem aggódni, nehogy baja történjen.

Most ugyanez a helyzet a férjemmel is és ha megszületik a kisbabánk, biztos őérte is aggódni fogok amíg csak élek.

2012. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
Nem is kell elmondani. Elment, bezárod az ajtót és kész, már ha tiéd a ház és semmi keresni valója ott. Én legalább is ezt tettem.
2012. aug. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%
valószínűleg nem ok nélkül nem mondja el. az őszinte kapcsolatot gyerekkorban kell az anyának megteremtenie... gondlom sokat kritizáltad, szidtad, vagy csak túl sokat dirigáltál neki, ő mást csinált volna, mint amit te jónak láttál. így inkább csöndben van, így nagyobb a béke, nincs vita...
2012. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!