Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy nem tudom...

Az normális, hogy nem tudom annyira szeretni a fiamat mint a lányomat?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányom és egy 7 éves fiam.

Már elég régóta lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy a lányomat ezerszer jobban szeretem mint a fiamat.

A feleségemnek is feltűnt már, hogy a fiammal egy kicsit távolságtartó és rideg vagyok néha.


35/F


2012. aug. 17. 15:56
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ameddig nem esel túlzásokba, nincs ezzel semmi baj.
2012. szept. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
81%

Nem normális, bár sokan szeretnék annak hinni, mert úgy könnyebb lenne megokolniuk a saját problémáikat.


Nyílván úgy bánsz a fiaddal, ahogyan veled bánt az apád, ezért van.

2012. szept. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

Két embert nem lehet ugyanúgy szeretni. Még ha azok a saját gyerekeid is. Nem vagy defektes ha a lányodat jobban szereted. Arra azonban próbálj ügyelni, hogy ezt a fiad ne vegye észre, foglalkozz vele is többet, legyél vele is kedves, hogy a lehető legkevésbé vegye ezt észre.


Én voltam ezzel ugyanígy.. Hárman vagyunk testvérek és van közöttünk egy kivételezett. Mivel azonban tudom, hogy a szüleink nagyon szeretnek mindannyiunkat, ezért nem igazán fáj ez a dolog. Meg már egyébként is külön élünk tőlük, így már nem is látszik. Na meg persze én erre nem 7 éves koromban jöttem rá, hanem inkább 12-13.

2012. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kisfiú- :(((
2012. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
nekem erre mindig azt mondták a szüleim ( akik sosem különböztettek meg minket, nincs méricskélés sem, hogy ennek ennyiért, akkor a másiknak is, nekünk természetes, hogy nem azt nézzük, hogy ki kap nagyobb értékű ajándékot pl. Szeretet egyformán kapunk mindhárman, illetve nyilván egy lázadó gyerek jobban eltaszítja a szüleit, kicsit múlik azon, hogy a gyerek mennyit fogad be, az adott életszakaszban) Szóval amikor megkéredeztem anyát, kit szeret a legjobban, mindig azt válaszolta, hogy egyformán szeret minket. Benned ezt szeretem jobban, a tesómban meg azt. Semmit nem nevezett meg, csak ennyit mondott, és megnyugodtam. Bár éreztem is, hogy mi egyformán kapunk szeretetet. Ami a legfontosabb. Nagyon sajnálom szegény gyereket, hogy ilyen defektes apja van. Ebből később iszonyú gondok lesznek, majd meglátod. És akkor szídhatod magad, hogy itt gyerekeskedtél, nem hogy viselkedtél volna 35 éves FELNŐTT(elvileg) ember létére. Gratulálok " apuka".
2012. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne azt várd, hogy szerethető legyen a fiad, hanem te magad tedd őt azzá! Méghozzá azáltal, hogy szereted. Hogy meglátod benne a csodát. (Fordított folyamat.) Na, ez elég giccsesre sikeredett, de most csak így tudtam megfogalmazni. :D
2012. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
83%
én ezt nem értem,3 lányom van,de nem tudok köztük különbséget tenni,mind a 3 más,de mindegyiket másért,de ugyanúgy szeretem
2012. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Normális, sokan tagadják de nem tudod egyformán szeretni mivel más egyéniségek. Az egyikben ezt szereted a másikban azt. Az egyikhez jobban kötődsz esetleg, mert ugymond rokon lélek a másikat esetleg nem tudod megérteni, mert más egyéniség és ezért nem tudsz olyan szoros kapcsolatot kialakitani vele. A másik pedig az, hogy egy leány gyermektől nem tudod, hogy mit kéne elvárnod mivel te férfi vagy és elfogadod őt olyanak amilyen, viszont a fiú gyermeknél már vannak elvárásaid és ha ő nem felel meg az elvárásaidnak akkor jön ki belőled ez az érzés. A fiu gyermek pedig több mint valószinű nem a te természetedet örökőlte és igy te csak magadhoz tudod viszonyitani és tul sokat vársz el tőle mint amennyire esetleg ő a természete és fejlődése szerint képes. Viszont akármit is érzel probáld meg, hogy ebből ő semmit ne vegyen észre, mert mély nyomokat hagyhat a lelkében. Ő nem hibás azért, hogy a természete miatt nem tud megfelelni az elvárásaidnak. Te kell elfogadd Őt olyannak amilyen és meglátni benne a jót és értékelni és ezáltal megszeretni. Szerintem az a baj, hogy már 7 évesen te férfit akarsz faragni belőle, de ez nem megy.:) Hagyd, hogy élvezze gyermekkorát és kibontakozzon és semilyen téren ne tegyél kivételt közöttük, függetlenül attól, hogy mit érzel, majd idővel még változnak az érzéseid.
2012. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
61%
Most még "kis tündér", aztán az ilyenből lesz az elkényeztetett kis p.csa legtöbb esetben, aki azt hiszi hogy ő a világ közepe. Szerintem a lányod saját érdekében, és a környezete érdekében is vegyél vissza és adj a szeretetből annak a szegény kisfiúnak is még többet mert ő is lelki roncs lesz ha érzékeli, hogy vele ridegen bánnak, keményen, a kislányt meg szeretgetik folyton. Nem attól lesz valaki férfias ha így nevelik...
2012. okt. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk 3 gyermekünk van, 10 éves ikerfiúk és egy 3 éves kislány. A férjem mindhármat imádja, bár azt mondta, hogy másképp szereti őket. A fiúkkal tud fiús programokat csinálni, büszke rájuk, a kislány elbűvöli. DE még a 10 éves srácokat is szeretgeti, néha csak úgy odabújnak az apjukhoz.

Tudod, nekem kicsit kamunak tűnik ez a kérdés, mert nem tudom elképzelni szülőként, hogy még ilyen ridegen ki is jelentse valaki, hogy az egyiket EZERSZER jobban szereti a másiknál. Én mélységesen szégyellném magam és megpróbálnék azonnal változtatni a dolgokon, ugyanannyi időt eltölteni a másik gyermekemmel is, hogy jobban megismerjem, megszeressem azokat a tulajdonságait, amik egyedivé teszik.

Gondolj bele, milyen lehet ez a fiadnak.

2012. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!