Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lestat nevet lehetne engedélye...

Lestat nevet lehetne engedélyeztetni? Mi a teendő, ha ezt a nevet akarom majd a fiamnak?

Figyelt kérdés
Lestár név van az anyakönyvezhetők közt, a Lestat is hasonló, szóval gondolom lehetne. Vagy van valami akadálya?
2012. aug. 19. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
80%
Remélem, nem gondolod komolyan!!!!
2012. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
75%
Kétlem. És ne olvass annyi Anne Rice könyvet, a leendő kölyköt égeted ilyen névvel.
2012. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
62%

Mi a teendő?

Haraptasd meg magad egy vámpírral és akkor anyakönyvezhető lesz.

2012. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
87%
Előbb gondolkodj és csak azután hozz ilyen döntést! De amúgy ha minden áron a gyerek leégetése mellett döntesz, akkor már nem tudsz választani abból a több száz hülyébbnél hülye névből?
2012. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:
Miért ebben a névben már mi olyan égő nektek? Semmi rossz nincs, nem hangzik hülyén, nem nőies. Normális név, mint bármelyik másik. Sőt biztosan jobb mint a pistike, meg a lacika meg egyéb unalmas tömegnevek.
2012. aug. 19. 20:05
 6/73 anonim ***** válasza:
91%
mi a gáz benne? semmi,amennyiben egy orosz műholdat fogsz szülni :D Ha ikrek lesznek lehetnének lestat I és II
2012. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
78%

Nem tetszene jobban a Drakula?Szerintem az jobban hangzik.

Például Fazekas Drakula, egész jó.

2012. aug. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
83%

- Üdvözlöm. Mit mondott, hogy is hívják?

- Lestat. Szabó Lestat.

- ...pardon?

- Lestat. El, e, es, té, a, té.

*kínos szünet*

- Nos, üljön le, kedves Le... Hogy szokták becézni??

2012. aug. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
77%

Én nem szeretnélek lebeszélni a névről, tényleg nem, csak szeretném ha picit átgondolnád a dolgot. Először is: biztos illik a vezetéknévhez? Meg kétlem, hogy egy Szabó/Halász vagy akármilyen másik vezetéknév mellett megállja a helyét. Az igazság az, hogy még a külföldiek se adják a gyerekeiknek, ahol nem számít olyan különlegesnek ez a név, nemhogy itthon.

És azon gondolkoztál, hogy mi lesz, ha a gyereked a jövőben ügyvéd, orvos, bíró lesz? Szegényt nem csak hogy az iskolában fogják csúfolni a furcsa neve miatt, hanem a munkahelyén is. És ha esetleg tanár lesz? Lestat bácsi elég hülyén hangzik.

Én azt tanácsolom neked, hogy ha már mindenképp ezt a nevet akarod adni neki, legalább rakj be elé még egy másikat, ami kicsit hordozhatóbb. Nem a Lászlóra meg Istvánra gondolok, bár azokkal sincsen semmi baj, csak annyi, hogy nem illenek össze ezzel a névvel. Szóval valami különlegeset is adhatsz neki de ne olyan mértékűt mint a Lestat. Példának mondom a Noelt vagy Teodort ilyesmit, remélem érted mire célzok.

Mindenesetre azt mondom, gondold át azért, mert én például nem szeretnék ilyen névvel felnőni, és szerintem többen vannak így, és nem azért mert különleges a név, hanem mert alapból nem szép hangzású. De végülis te tudod, te gyereked lesz, neked kell hallgatni a nyafogását, hogy mennyien csúfolják, és rakják hátrányos helyzetbe a neve miatt. Hidd el, én tudom milyen az, nekem is elég hülye nevet sikerült adni..

2012. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy van akadálya. Az, hogy "Lestat" nevet nem tartalmaz az a lista, amiből válogathatsz. Írnod kell a Magyar Tudományos Akadémia megfelelő intézetének/bizottságának/osztályának, akárhogy is hívják. Természetesen megfelelő indoklást is kell mellékelned és minden formai követelménynek is meg kell majd felelnie a beadványodnak. Ha ennyire fontos, hogy megszívasd a gyermekedet, akkor hajrá:D
2012. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!