Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltozás, férjem nevének...

Névváltozás, férjem nevének felvétele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szépen kérem, hogy aki tud ezzel kapcsolatban bármi infót, segítsen! :)

Szóval 3 éve vagyunk házasok férjemmel, és maradtam a lánynevemen! De szeretném felvenni a férjem nevét, és -né lenni, ami stimmt, hogy 5e ft az illeték, de az lenne a kérdésem, hogy ezt lehet -e esetleg 2 részletben? Először Befizetem az illetéket, és megcsináltatom a személyit, lakcím kártyát, tb kártyát, jövő hónapban pedig az adókártyát, jogosítványt, útlevelet!

Ez így kivitelezhető lenne -e? Egy összegben nem tudnám kifizetni. :(


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2012. aug. 20. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a névváltoztatás 10 ezer Ft.A névváltoztatás nem kötődik az okmányok kiváltásához.
2012. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 éve házasodtunk össze, akkor azonnal megcsináltattam a személyit és a lakcimkártyát az új nevemre. Viszont a TAJ- kártyám a mai napig a lánykori nevemen van. A jogsim is, csak most hosszabbítanom kellett, és újat kapok, már persze új névvel. Ja, és az adókártyámon még mindig az előző asszonynevem van, pedig az első férjemtől már 9 éve elváltam. Épp a napokban intéztem azt is, és senkit nem érdekelt a hivatalban, hogy miért ez a név szerepelt rajta. Az adószám tökéletesen azonosít.


Ezek után nem gondolom, hogy ez az egy hónap problémát jelentene.

2012. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
*lakcím - hosszú í
2012. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor holnap elintézem legalább a személyit és a lakcím kártyát. Nagyon szépen köszönöm, jó éjszakát nektek! :)
2012. aug. 20. 22:36
 5/15 anonim ***** válasza:
10 ezer az illeték, és azon belül hogy mikor csináltatsz új okmányokat, nincs megszabva
2012. aug. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Házassági névváltoztatás 5000 Ft-ba kerül. (amennyiben nem választotál esküvőkor, akkor is) Ezt illetékbélyegben kell leróni az illetékes anyakönyvi hivatalban. Nincs részletfizetés. Vigyed magaddal a személyidet, lakcímkártyádat, születési, és a házassági anyakönyvi kivonatot. (az 5000Ft illetékbélyeg mellett)

Elbírálási folyamat kb. 1-2 hónap.

Utána lehet a papírokat cserélni.

2012. aug. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ó, értem! Igazából nem részletekben akartam az illetéket, hanem hogy ebben a hónapban is (személyi, lakcím) köv hónapban a többi okmányom :)

De nagyon köszönöm, hasznosak voltak a válaszok! :)

2012. aug. 21. 07:54
 8/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez az elbírálási folyamat..erről nem tudtam :(
2012. aug. 21. 07:55
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Az asszonynév felvétele 5000, születési név megváltoztatása 10000. Amikor bemész megváltoztatni a neved, ki kell fizetni az 5000 Ft illetéket. Utána pár hétre kapsz egy határozatot, hogy elfogadták a kérelmedet, és ezzel a papírral együtt tudod lecserélni az okmányaidat, amik ára nincs benne az 5000 Ft-ban! Én a helyedben összespórolnám a pénzt, mert ha már eddig vártál, akkor még kibírsz néhány hónapot.
2012. aug. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja, és ne vegyél illetékbélyeget, tőlem csekken kérték az illetéket! Majd elmondják, hogy ők hogy kérik, de én rég nem találkoztam illetékbélyeggel!
2012. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!