Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg rossz jel, ha ilyen...

Tényleg rossz jel, ha ilyen közömbös a gyerek nevével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, kislányt várok. A férjemmel beszéltem a névválasztásról, de csak odáig jutottunk, hogy közölte, neki mindegy, mi lesz a neve, amíg nem Leokádiának vagy hasonlónak akarom keresztelni. Utána amiket mondtam neki névötleteket, mindre rámondta, hogy neki ez jó. Én ezen nem akadtam fenn először, gondoltam, a férfiak ebben is olyanok, mint a ruhánál, hogy mindegy, melyiket veszem meg, mind jól áll, csak menjünk már haza :D Egyik barátnőm viszont azt mondta, hogy ez a közömbösség nem normális, azt is jelentheti, hogy nem is akarja igazán azt a gyereket. Tényleg lehet rossz jel?
2012. aug. 20. 23:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Én nem hinném,hogy bármi rosszat is jelentene. Nem tudom más családoknál hogy működik,de az ismeretségi körömben leginkább az anyukák mondják ki az utolsó szót név témában. Persze jobb ezt megbeszélni,de lehet hogy bízik annyira a jó ízlésedben,hogy rád hagyja az egészet. Én biztos nem tekinteném rossz jelnek.
2012. aug. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem lehet, hogy arról van szó, hogy nem elég felszínes ahhoz, hogy zavarja, hogy hogyan hívják majd a gyerekét. Lehet, hogy egyéb dolgokat fontosabbnak tart, mint például, hogy jó iskolába járattassa, vehessen neki ruhákat, babakocsit, a megfelelő ételt, stb., sikeres embert neveljen. Szerintem mondd meg a férjednek, hogy legyen egy kicsit felszínesebb!
2012. aug. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Valójában az, hiszen kötődünk a gyermekeinkhez, szeretettel beszélünk róluk, szerethető nevet adunk nekik, és az mindenkinél más és más. És ha közösen ülnétek le megbeszélni?
2012. aug. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Legelőször ő kezdte egyébként a gyerekvállalás-témát, nem is én hoztam fel, bár én is akartam már babát. Tehát akkor gondolom, szeretne apuka lenni. A közös beszélgetésből lett ez, amit fent írtam, de nem volt közben semmi veszekedés vagy feszült hangulat, vagy ilyesmi, tök normálisan, poénosan megtárgyaltuk, hogy neki mindegy, döntsem el én. Igazából ami miatt bogarat üéltetett a fülembe a barátnőm, az az, hogy más kismamáknak a férjük szokta puszilgatni, simogatni a hasukat és becézgetni a pocaklakót, az én férjem ilyet nem szokott csinálni. Mondjuk egyébként se az a becézgetős fajta.
2012. aug. 20. 23:41
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom. De ez borzasztó, hogy nem ismered a férjedet ennyire sem, hogy ezt meg tudd válaszolni.
2012. aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
93%

Nekem annó a férjem azt mondta, hogy rám bízza a névválasztást, ha már nekem kell keményen megszenvedni vele. :)

A férjem csak a 9. hónapban kezdett a névválasztással foglalkozni, de akkor is csak az extra ötleteim vétózta meg. Amúgy szabad kezet kaptam. :)

2012. aug. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Az en ferjem is ram bizta, es minden tetszet neki. De vegul o adott nevet a lanyomnak (Sirin).
2012. aug. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Nekem ez fura. Mindenki akiknek mostanában babája lett hónapokig közösen gondolkodtak a neveken, vitatkoztak rajta, stb. A te férjednek meg tök mindegy. Nem lehet hogy fiút szeretett volna? Vannak olyan férfiak akik igazából nem örülnek mikor megtudják hogy lány lesz. Bár a te férjed, neked kéne ismerni. Ha úgy érzed furán áll a dologhoz akkor beszéld meg vele komolyan.
2012. aug. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is elég lenne a vétójog. Nem vagyok az a fajta, aki üngyümbüngyömözik egész nap a kis "babóca" és "pocaklakó" fölött. [Már ettől a két szótól elmegy a kedvem az egész gyerekvállalástól. :D]
2012. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjál neki egy olyan nevet ami szerinted neki nem tetszene és meglátod majd hogy mi lesz.
2012. aug. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!