Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel nyugtathatnám meg a...

Mivel nyugtathatnám meg a szüleimet, hogy a húgom egyáltalán nem olyan rossz gyerek mint amilyennek ők gondolják?

Figyelt kérdés
Szüleim már lassan 60 évesek, a húgom 14. Kamasz, akinek nem lehet parancsolni, nyegle, vissza-visszaszólogat, lusta, de ezt leszámítva jó gyerek. Nem bulizik, nem fiúzik, nem iszik, nem k*rválkodik, ha elmegy barátnőihez, akkor is időben otthon van, eljár iskolába, tanul is (nem jó tanuló, de nem is a legrosszabb), vállal plusz munkát is, templomba jár, kórusban énekel. Azonban megtudtam, hogy a szüleimet nagyon bántja, hogy nem segít otthon (néha azért szokott, de nagyon ritkán), és úgy érzik, hogy nem szereti őket. Pedig nem így van, csak hát tinédzser. Mond hülyeségeket, ahogyan sokan mások is, a szüleim azonban (talán a korukból adódóan) nagyon a szívükre veszik ezeket a dolgokat, és elkeseredtek, hogy rosszul nevelték. Nem azt mondom, hogy fene rossz gyerek, de azért szerintem ahogyan kinövi a kamaszkort, nagyon is jó ember lesz belőle. Próbáltam nyugtatni a szüleimet, de nem megy, ők csak azt hajtogatják, hogy nem értik, hogy miért ilyen a húgom, amikor én milyen jó gyerek voltam. (Ez sajnos igaz. Én rengeteget tanultam, otthon mindent megcsináltam, tisztelettudó voltam, soha nem hoztam szégyent a szüleimre.) Mondom nekik, hogy ne hasonlítsanak össze minket, mert mindenki más, de megteszik, és elkeserednek. Azt mondják, hogy jobb lett volna, ha nem vállalnak ilyen idősen gyereket. Mit tehetnék, hogy jobb legyen a viszony a szüleim és a húgom között?
2012. márc. 18. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
19%
Lehet, hogy nem csak a szüleiddel kellene elbeszélgetned, hanem a húgoddal is. Kamaszkor ide vagy oda, ő is meg akarhatna felelni a szüleinek, nem csak a szülőknek kellene elfogadnia, hogy olyan, amilyen...
2012. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

nálam is azt hiszik v hitték nem tudom h a világ legrosszabb lánya vagyok, de csak azért mert nem ismerik a mostani fiatalokat.

én nem foglalkoztam velük egy idő után már csak röhögtem rajta

2012. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáljatok egyeztetni, pontosan milyen és mennyi házimunkát várnának a testvéredtől, és ő is elmondhatná, hogy mennyire van ideje. Biztos nem úgy gondolják a szüleid, hogy a kórus, az istentisztelet vagy tanulás helyett takarítson.

A tesódat meg tanítsd meg olyan mondatokra, hogy

"bocs, nem akartalak megbántani",

"ne haragudj, hogy reggel olyan undok voltam",

"nem veled van bajom, de most nincs kedvem beszélgetni" . (Ehelyett az én gyerekem csak annyit szokott közölni: "Növény vagyok." Ilyenkor tudom, hogy jobb, ha egy szót sem szólok hozzá, de nem sértődöm meg. Ennyi telik tőle kora reggel...)

2012. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!