Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a "hármas...

Mit gondoltok a "hármas barátságokról"?

Figyelt kérdés
A három lányból ketten már évek óta legjobb barátnők. Szerintetek egy harmadik lánynak is van esélye felvenni a "versenyt", és legjobb barátnővé válni? Mivel magyarázható, hogy a legjobb barátnők igénylik a harmadik barátnő személyét, még ha az nem is lesz soha a "legjobb"? Mintha szükségük lenne valakire, akihez fordulhatnak, ha a másikból elegük lesz?! Nem kislányokról van már szó, 18 évesekről.

2012. aug. 21. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ott mindig le fogják nyomni az egyiket,a leggyengébb mindig kiesik.Nekem is voltak ilyen barátságaim,volt,amikor a két barátnőm úgy tartotta fenn a "barátságát",hogy engem szorítottak ki,én voltam a nevető harmadik,meg az,akit cikiztek.De volt olyan is,hogy nem én voltam a legalul,hanem egy másik barátnőm.Akkor abból állt a barátság,hogy amikor találkoztunk,akkor amég az egyik barátnőmmel beszélgettem,a másik csak hátul kullogott,gyakorlatilag ő volt a villámhárító,mert egyébként nem jöttünk ki egyenként egymással.Az egyikkel nem volt közös témánk,a másik meg folyton gonoszkodott és örültem,hogy akkor épp nem engem szívat.Az ilyen barátságokból szerintem mindig kiesik valaki.Eddig akárhányszor volt ilyenben részem,mindig rossz vége lett.Az,akit elnyomnak,egyszer meg fogja unni és akkor szét fog hullani az egész.Nekem sok ilyen barátnőm volt és egyik sem maradt meg,egymás ellenségei lettünk.
2012. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi hárman vagyunk jóbarátnők, már 10 éve. Az elejétől hárman voltunk, tehát nem úgy volt, h ketten jóban, és valamikor csatlakozott a harmadik.

Vannak időszakok, amikor ők ketten többet vannak együtt, van amikor én vagyok többet egyikükkel vagy másikukkal, de ez nálunk jó részt inkább időfüggő. Ha csak egyikőjükkel találkozom, akkor se cikizzük, meg kibeszéljük a harmadikat (persze, megkérdezem, h mit tud róla, mi a helyzet vele). Nálunk ez már 18 évesen is így működött.

24N

2012. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem gimi alatt ez volt!Iszonyatosan jó volt.Az volt a legjobb,mikor hárman együtt voltunk,de ketten-ketten is sokat lógtunk.Nagyon szerettük egymást,és úgy éreztem mindannyian egyforma "tagjai" vagyunk a "csapatnak".

Sajnos mára nekem mindkettejükkel megszakadt a kapcsolatom.Az egyikkel egy éve,a másikkal fél éve.Úgy tudom,ők még mindig barátok.

Szerintem belemagyarázás,amit mondasz.Kétlem,hogy erről van szó.

2012. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Kettő még lehet barát, de ha harmadik van, akkor már igen erősen megy a másik kibeszélése, amikor az éppen nincs hármukkal.
2012. aug. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ami miatt bizonytalan vagyok, nem is igazán a kibeszélés, mert az nem jellemző a kapcsolatunkra, sokkal inkább az, hogy én mindig csak második lehetek, legyen szó bármiről. Ha valamelyikőjükkel történik valami, velem is megosztják azt, de sosem én vagyok, akit először felhívnak, hogy képzeld, ez,meg ez történt a minap. Ha arról van szó, ki,ki mellé üljön a suliban, mindig úgy szervezik, hogy mögéjük/eléjük tudjak ülni (szóval a közelükben legyek), de mindig ők ülnek közvetlenül egymás mellé. Ha választaniuk kéne, kit vigyenek el magukkal egy két fős nyereményutazásra, nem én lennék az. Lehet, hogy apróságoknak tűnnek, szerintem mégis rendkívül sokat elárulnak a kapcsolatunkról, rólunk. Rossz érzés, amikor úgy tűnik, minden rendben van (elvégre tényleg minden rendben van), ugyanakkor az ember úgy érzi, csak a gyertyatartó szerepét tölti be. Próbáltunk már erről beszélni, és persze mindig sikerült kimagyarázniuk, hogy ők egyformán szeretnek engem, éppen úgy, ahogyan egymást, engem mégis rettentően megbélyegez ez a barátság. Megalázva érzem magam, hogy nekem csak "ennyi jutott". Egy kiszolgáltatott barátság. Szerettem volna már lépni, kiszakadni, legalább egy kis időre ebből a hármasból, mégsem tudtam. Mintha függnék tőlük. Rettenetes!
2012. aug. 22. 10:32
 6/8 anonim válasza:

én évekig szenvedtem a harmadikként kiskoromban. most más lányokkal vagyunk hármasban. ők mindent tudnak egymásról, nekem pedig barátom van, úgyhogy ha el is hanyagolom őket, elvannak. vannak előnyei és hátrányai. mi sosem veszekedünk. nehéz ilyet találni. talán befolyásolja az a helyzet is, hogy teljesen mások vagyunk.

egyikünk: egyke, szülei elváltak, okos, hiperaktív, vicces(néha kicsit túllő a célon=gátlástalan), sportos, kreatív, szép, vékony (az anyja is hasonlóképp fiatalos)

második: nagycsaládban nőtt fel, nagyon összetartanak, kicsit lusta, vallásos, visszafogott, értelmes. mindketten szeretnek sokat foglalkozni magukkal

én: szintén nagycsaládból, vallásos vagyok, érzékeny, néha visszafogott, néha gátlástalan, "a táncoslábú", "a szervező", lusta, művészlélek.

nagyon jól megvagyunk. nem beszéljük ki egymást. ők ketten évek óta megvannak, én "tolakodtam be" de egy szóval se mondták hogy bánják, és nem is érzem. nálunk nincs olyan, hogy legjobb. mindig hármasban beszéljük meg a dolgokat.

tehát én csak pozitívan gondolkozom a hármas barátságokról! :)

2012. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szia.

tudom, azt írtad, 18 évesekről van szó, de azért leírom az én sztorimat, hátha érdekel:)


Na úgy volt, hogy a 'legjobb barátnőm' és én egy gimibe kerültünk. Persze örültünk is, hogy osztálytársak leszünk, minden. Aztán úgy a második-harmadik hónap környékén ő jóban lett egy lánnyal, akivel én is viszonylag jóban voltam, de nem voltam vele többet, mint egy másik barátnőmmel. Én is megismerkedtem egy lánnyal, akivel nagyon jóba lettünk, de ettől még mindig a 'legjobb barátnőmmel' töltöttem a legtöbb időt, mert persze, hogy őt tekintettem annak. Aztán én nagyon összevesztem azzal a lánnyal, akivel jóban lettem, de ez egy másik történet, a lényeg, hogy utána olyan voltam, hogy csak a legjobb barátnőmre számíthattam, mert bár voltak más barátaim is, a legtöbbnek volt valaki aki fontosabb, és ez teljesen érthető.


Így lett az, hogy a 'legjoobb barátnőm' a lány, akit megismert, és én lettünk amolyan hármas barátok. Eleinte nem is volt semmi baj, úgy egy hétig, de aztán egyszercsak azon kaptam magam, hogy szinte mindent együtt csinálnak, én pedig ki vagyok rekesztve.

Ilyenek, hogy együtt mentek fesztiválokra, de csak 2 jegyet vettek, meg tudom gyerekes, de órán leveleztek, és közben jól elröhögcséltek, én meg ott ültem mellettük a hármas padban, de még csak rám se néztek.


Szóval igazából így rájöttem, hogy a 'legjobb barátnőm' lecserélt engem az új lányra, és ezt nem is tagadta, mert rákérdeztem nála, hogy neki mégis ki a legjobb barátnője, mire azt mondta, hogy nem tud választani az új lány és köztem, mindketten.


Na nem is ragozom tovább, gondolom értitek. Még annyit, hogy a 'legjobb barátnőm' és én 6 éve voltunk, vagyis 6 évig voltunk legjobb barátnők, mielőtt bekerültünk a gimibe. Hát... most már minden más:') :/ de nem is bánom, legalább megtudtam, mennyit jelentett neki ez az egész.

Szóval ha engem kérdezel, akkor nincs igazi hármas 'legjobb barátság'

2012. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Miss Cute válasza:
Egy mindig 3.kerékként végzi... Nekem 1 legjobb barátom van és szinte a tesom.... a 3-as barátság előnye, hogy ha 2összeverekszik akkor 3. tesz rendet...
2013. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!