Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet egy kapcsolat csak...

Működhet egy kapcsolat csak szeretettel? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés
Működhet egy kapcsolat szerelem nélkül? Mármint az oké, hogy sok-sok év múlva átalakul a szerelem szeretetté, de ahol nem is volt az a nagy lángolás az elején? Egy buliba jöttem össze párommal és ő nem is gondolta hogy hosszútávú lesz a dolog, félre is lépett párszor az elején szóval szerelemről (főleg az ő részéről) nem volt szó. Én rajongtam érte az elején, de az én részemről is alább hagyott. Mégis (2 év alatt) szépen kialakult egy erős kötődés, szeretet, tisztelet ki minek nevezi mindkettőnk oldaláról. Szeretünk nagyon együtt lenni, tervezzük a közös életet, újítgatjuk a lakást, szex terén is imádom stb...szóval nagyon jól működik minden, de a szerelem az kimaradt a kapcsolatból.
2012. aug. 22. 12:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Ami még kimaradt én 27/n ő 29/f
2012. aug. 22. 12:27
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon sokat gondolkodtam már ezen a dolgon. Egy biztos, a szerelem megakadályozza, hogy tisztán lássuk a másik tulajdonságait, hiszen rózsaszín a világ. Azokat vetítjük rá, amilyennek szeretnénk, hogy legyen, ezért is van annyi csalódás, ha vége a mindent elsöprő lángolásnak.


Ugyanakkor az ember valahol belül vágyik a szerelemre, arra, hogy el legyen varázsolva és ha ezt nem kapja meg egy kapcsolatban, akkor elég jó eséllyel fogja majd idővel keresni egy másikban. A szerelem olyasmi, mint a drog, nehéz leszokni róla és nem is érdemes.


Nézz magadba és Tedd fel őszintén a kérdése, elég-e ez Neked ? A párodnak nyilván meg van erről a külön véleménye.

Mondjuk szerintem nem írtad volna ki ide a kérdést, ha teljesen elégedett lennél.

2012. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt kérdezném előtte éreztél lángoló szerelmet valaik iránt, vagy csak az elképzelt szerelemhez viszonyítasz.


az én párom nekem nem az álompasim, akiről gimiben fantáziálsz, de őszintén szerelmes voltam vagyok belé. Enélkül nekem nem menne a dolog..


de az is lehet,hogy csak az ideálhoz hasonlítasz...

2012. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Működhet, viszont ha valamelyikőtök szerelmes lesz másba, könnyebben lép ki egy olyan kapcsolatból, ahol a kezdeti szerelemnek még az emléke sincs meg.

Emellett a nehezebb időszakok átvészelésében sincs meg az a segítség, hogy vissza tudtok emlékezni a lángoló szerelemmel töltött időszakra.


Nyilván a kapcsolat így is működhet, csak kicsit nehezebb.

2012. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt feltetted ezt a kérdést, akkor neked magadnak is nyilvánvaló, hogy baj van. Sajnálom, de nem dönthet senki helyetted.
2012. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Voltam már szerelmes azért is tudom milyen érzés, de az is elmúlt és utána nem is működött a kapcsolat. Olyan is volt még régebben, hogy együtt voltam egy sráccal és képbe jött egy másik (nem volt köztünk semmi) én mégis nagyon vonzódtam hozzá majd megőrültem érte, de nem hagytam ott az akkori páromat, pont azért mert tudtam, hogy ez az érzés idővel el fog múlni és el is múlt.
2012. aug. 22. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy működhet, sőt még jobban, mint szerelemmel. A szerelem úgyis elpusztul, tehát ha az elején "hideg fejjel" tudjátok megismerni egymást, és az jön ki, hogy passzoltok, és később, az együttélés során sem derül fény vállalhatatlan különbségekre, nagyon tartós és teljes értékű lehet a kapcsolat.
2012. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Igen, még jobban működik.Velem maradt és most a felesége vagyok, van egy 2 éves kislányunk.Csak köszönhetek neki:velem maradt, tolerálta a múltat, megtanított szeretni.Biztosabb a házasságunk, mint azoknál ahol nagy VOLT a szerelem.
2012. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így a hosszú távú boldog kapcsolat lehetősége!


Hisz valóban ha az egyik fél fülig szerelmes, netán gyerekük is lesz és utána múlik el akkor benne marad egy kapcsolatban amiben normális fejjel nem akart volna!

Míg ha "csak" boldog vagy vele akkor fel tudod mérni hogy a kapcsolatnak van-e jövője!


Hidd el, szerencsésebb vagy mint a legtöbb nő aki minden áron csak olyan kapcsolatban akar benne lenni amiben "fülig szerelmes"! Aztán jön a p.fára esés...

2012. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a szituáció van álunkis, azzal a különbséggel, hogy itt a férjem az aki "szerelmes" állítása szerint oda van értem. Én tisztelem, becsülöm a kezdetektől. Nagyokat tudunk beszélgetni, egy rugóra jár az agyunk, és hatalmasakat tudunk veszekedni.


7 éve élünk így, van 3 okos, szép gyerekünk :)

Sokat nevetünk, kirándulunk.

Nálunk stabil így a kapcsolat.

2012. aug. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!