Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg anyukámat?...

Hogy győzzem meg anyukámat? Egyáltalán normális dolog ez?

Figyelt kérdés

Édesanyám egyszerűen nem enged sütni-főzni. Emellett folyamatosan a képemhez vágja, hogy "én a te korodban már főztem", de szerinte néznem kéne, ahogy ő főz, és úgy kéne tanulnom (még segíteni se hagy)

Gyerekkoromban mindig nagymamámmal sütöttünk, és élveztem, hogy segíthetek, de most pár éve alig van alkalmam őt meglátogatni.

Most például hétvégére jól jönne, ha süthetnék valami sütit, de anya egyszerűen nem fogja megengedni, hogy "összebarmoljam a konyháját"...

Próbáltam már szépen kérni, meg már összevesztünk csúnyán is, egyszerűen nem tudom, mit tegyek. Kezdem cikinek érezni, hiszen a többi ember csak azt tudja, hogy "na, ez se tud főzni, tipikus mai lusta tini.."

Egyáltalán normális ez, hogy ilyen kis dolgon balhézunk évek óta?

19/L


2012. aug. 22. 21:33
 1/9 sippara ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt - hozzáteszem, édesanyám szakács -, bár mire annyi idős lettem, mint te, már nem laktam otthon. Valamivel a 17. születésnapom után költöztem el, fél évre rá már belejöttem annyira, hogy romantikus vacsival várjam a párom :) Hidd el, többet tudsz, mint hiszed. Nagyon sok apró dolog (hogyan kell keverni, mennyi só kell bele, mennyi ideig kell főzni, milyen fűszer kell még bele) fog "beugrani" később, amikor már gyakorolsz :)

Csak még egy kis biztatás: most 21 vagyok, egy konyhán dolgozom és még nem volt rám panasz :)

2012. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem lenne érzékem hozzá, valahogy nagyon össze tudom válogatni (főzés nélküli ételeknél, meg önteteknél, meg italoknál), hogy milyen ízhez mi illik. :D na de most nem ez a lényeg... Jövőre valószínűleg elköltözök itthonról, és nem akarok éhen halni.. :D de ezt se érti meg :D
2012. aug. 22. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
És ha egyszer nincs otthon? Süss akkor, mire megjön, legyen szép rend, finom kaja, süti. Engem biztos meggyőznél.
2012. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig mondja, hogy meg kéne tanulnom főzni, de ha meg átjön és látja, hogy főzök, már mosolyog, hogy mit csinálok, meg fintorog a kajára.


Múlt héten volt az első alkalom, hogy megkóstolta, amit csináltam, miután elmondtam neki, hogy a hozzáállása kissé elbátortalanít. Ízlett neki, csak ő fűszeresebbre csinálta volna.

25/L

2012. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gyáva Oroszlán: egy-két alkalommal előfordult, veszekedés lett belőle.. :D
2012. aug. 22. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Mégis miért nem engedi meg?Fél hogy felrobbantod a konyhát?Mire jó ez?Nem értem...
2012. aug. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez van! én 17 éves vagyok és én is mindig ezt hallgatom h "én már ennyi idősen rég főztem", de ha én akarok csinálni vmit egyből megtiltja, mert "nem fogod te összepocsékolni a drága kaját"... én is mindig akk csinálok ezt-azt ha nincs itthon, és így nem is tud róla.
2012. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor viszont ki kell bírni... :(

Majd lesz saját háztartásod! :-D

2012. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

süss este én is így csináltam.

csak azért,hogy ne cikizzenek mert egy csajnak sütök sütit.

2012. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!