Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Vétkes bűn...

Szerintetek? Vétkes bűn visszautasítani a meghívást?

Figyelt kérdés

A sógornőm minden évbe szülinapi "bulit" tart a kislányának.

Most lesz a második, mivel 2 éves lesz. Csak a szűk családi kör. Illetlen nem megjelenni, ha nekünk más programunk van arra a hétvégére?


2012. aug. 23. 06:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért azt el kell, hogy fogadják, hogy az embernek a saját családja az első. Családi programokat sem tud az ember túl gyakran csinálni /idő,pénz/, ezért inkább magatokkal foglalkozzatok.
2012. aug. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hát ha nagyon nem tudtok elmenni, akkor menjetek el máskor és vigyétek akkor az ajándékot. Mindenkinek közbejöhet valami.
2012. aug. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Családi programot nem mondanák le egy szülinapi buli miatt!De te tudod milyen a sogornöd,nem e esne neki rosszul?Esetleg nem fér bele hogy 1-2 órát ott legyetek a bulin,majd mentek a dolgotokra?
2012. aug. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az anyósoméknál kiverné a biztosítékot, csak én nem igazán rajongok a sógornőmért.
2012. aug. 23. 06:50
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha nincs kedvetek, akkor nem menjetek.


De olyan, hogy vétkes bün ninch, ugyanis a vétek annyir jelent, hogy bün, tehát ez bünös bün lenne, amit irsz, annak meg nincs értelme.

2012. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

És akkor mi van?!

Anyósod 2 hétig dühöng, aztán majd lesz más csámcsogni való...


Sógornődet meg idejében rá kell idomítani, hogy nem csak most, hanem jövőre sem fogtok szülinapi bulira menni, meg utána sem...


Én például az első karácsonynál "rászoktattam" mindenkit, hogy mi külön karácsonyozunk szenteste, nem megyünk sem az egyik, sem a másik szülőkhöz, csak másnap...

Pár hétig dühöngtek, aztán beletörődtek, nem tudtak mást tenni!... :-DDD

2012. aug. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

az vagy sem,első a saját család.

Bár én naptárba felirom mindig mikor kinek mije van,tudom kik szerveznek össznépi bulit,és próbálok oda nem szervezni mást,de többször voltmár hogy dolgunk volt más,igy telefonon felköszöntöttük és kész.

(a karácsony 24 estével mi is kivertük a biztositékot mikor megmondtuk hogy kettesben leszünk,25 egyik,26 másik szülőpáré...)

2012. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért volna bűn, ha nem úgy ugrász, akogy mások akarják? Véletlenül nem felnőtt ember vagy?


Köszönöd a meghívást; sajnálod, de nem tudsz ott lenni, más dolgod van. Pont. Magyarázkodni pedig eszedbe se jusson! A te dolgod, a te döntésed, hogy hol vagy, hova mégy és miért. Nem a sógornő vagy az anyós dönti el, hogy neked mit kéne csinálnod, ha felnőtt ember vagy, hanem te.

2012. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Azért az sem mindegy,hogy mi az a másik program.Nem csak mondvacsinált-e.Azzal sem lenne semmi baj,hiszen minek menj olyan helyre,ahol nem szeretsz lenni.Ilyenkor a társadat kéne nézni,mert ugye ő meg lehet,hogy szívesen menne.Szóval nagyon nem szeretek anyósomhoz menni,mert teljesen más életstílusban nevelkedtem,mint ő,de a férjem kedvéért megteszem,hiszen ő szereti az édesanyját.
2012. aug. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9. Teljesen mindegy, hogy van-e programja vagy nincs, mert nem kell magyarázkodni! Ha nincs kedve, nem megy. Ha a férjének van kedve, elmegy. Nincsenek összenőve, csak házasok.:)
2012. aug. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!