Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illetlenség lenne...

Szerintetek illetlenség lenne visszautasítani az esetleges meghívást?

Figyelt kérdés
Ballagásról lenne szó, az öcsém barátnője ballag, gimnáziumból. 1 éve vannak együtt, a lány kb. 10x volt nálunk, az anyjával egyszer találkozott véletlenül a családom, mást nem ismerünk a rokonságából. Szeretne meghívni minket a ballagására, ezt öcsém közvetítéséből tudjuk, de ezt fenntartással kezeljük. Illetlenség, hogy nem szeretnénk egy teljesen idegen közegbe menni, ahol a 30-ból 2 embert ismerünk majd? Ezenkívül elég ajándékszagú az egész, már most azt tervezgeti kitől mit kap, a család pedig úgy gondolja nem feltétlenül szeretne erre kiadni, hiszen nem családtag,és elég fiatalok,ki tudja mi lesz ebből. Hozzátenném a mi ballagásunkon soha senki barátja,barátnője nem volt ott, nálunk ez a normális. Mellesleg olyan közömbös a viszony a lánnyal, eljön hozzánk, senkivel nem beszélget,csak válaszol, tehát még csak nem is fűz senkit hozzá túl közeli viszony.
2012. márc. 23. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Elvileg nem,de az öcsédnek lehet rosszul esne.
2012. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha elmentek, nagyon rosszul fogjátok magatokat érezni. Valóban csak az ötödik kerék szerepét játszanátok.
2012. márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Utazzatok el, vagy csináljatok családi programot pont arra a napra, és ha meghív, mondjátok, hogy sajnáljátok, de már foglalt a napotok.
2012. márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha egy éve együtt vannak, és a családja szeretne megismerni benneteket, akkor igen, illetlenség lenne.

Ha nem adtok ajándékot, akár mentek, akár nem - az bunkóság. És itt nem több tízezerre gondolok, de egy kedves gesztus, virág, egy szép album/könyv vagy vásárlási utalvány 1 év után bele kellene, hogy férjen, még akkor is, ha ki tudja, mi lesz velük később.

Nem a lány miatt... az öcséd miatt, aki viszont családtag. És ő szereti azt a lányt.

2012. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

a középiskolás ballagásomra meghívtam a barátomat de a családját nem, pedig jó volt a kapcsolatom velük


Nem illetlenség visszautasítani, de azért ha meghív akkor a suliba illik elmenni ott átadjátok a virágot és le is van tudva, ha meg a suliba sem akartok elmenni akkor legalább előtte napokban adjatok neki valamit erre az alkalomra.

2012. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Öcséd evidens hogy ott legyen,nektek minek?


Középsuliból ballagtam amikor kb 1 éve voltunk együtt,de eszembe nem jutott a pasim szüleit meghivni.Vagyis ő magától az öccsét hozta hivás nélkül,de arra számitottam,mert nem szakadnak el soha :)

2012. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Ne értem mért hívja az egész családot finoman vissza kell utasítani.
2012. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sheex ***** válasza:
Ballagásra ajándék? Ez valami vicc? Pláne, hogy nem is rokon, de még akkor is. Csokor virág és helo!!! Nem esküvő ahol nászajándék kell. Pláne ilyen árak mellett. Meg ha erre megy ki a játék, akkor simán be lehet kapni már bocsi. És ha öcséddel összeházasodna mondjuk mert eljutnak addig, akkor az érdekházasság lenne vagy mi? Bocs ha ez nyers volt, de ha valamit a pénz motivál ami mondjuk nem vállalkozás vagy megélhetési dolog, akkor én kimaradnék belőle a helyetekben. És ezt simán megmondhatod szerintem az öcsédnek is, bár ha rózsaszín felhő lebeg a feje körül, akkor úgy is mindegy, nem fogja megérteni. Majd észbe kap ha pofára esik. Tényleg bocs, de ezek a dolgok nem így működnek. Mondjuk ebben a világban már kár bármin is meglepődni... Én tényleg egy csokor virágot vinnék és ennyi. Utána meg lehet megsértődni, magát minősíti vele.
2012. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat, megerősítettetek a véleményünkben! Egyébként az öcsém sajnos az egyetemet is otthagyta miatta, igazából nagy a csalódottság őmiatta is, úgyhogy ilyen nincs, hogy miatta mennénk el, mert rosszul esne neki, nekünk is tőle sok minden esett rosszul. A szüleim szerint leginkább öcsém az, aki ezt meg sem érdemli, hogy elmenjünk. Szerintem is ha muszáj lenne elmenni maximum virág, hiába is közölte már testvéremmel, hogy ő ékszert szeretne tőle,mástól pénzt. Szerintem ez pofátlanság.
2012. márc. 23. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!