Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet tapintatosan és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet tapintatosan és udvariasan visszautasítani egy esküvői meghívást (közeli családtag, unokatestvér nősül) anélkül, hogy megbántanám? (A családban ún. "kibékíthetetlen ellentét van" évek óta közte+a fél család között édesanyám felé).

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
ezt a kerdest egyszer mar feltetted nem? csak mashogy. hogy menjel e el. Akarmit is mondassz meg fogod bantani. Hivatkozz a csaladi ellentetre.
2012. júl. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, még nem tettem fel ilyen kérdést. De köszönöm a választ. Nem vagyok egy elveszett típus, pláne, ha írásban kell kommunikálni. De most tehetetlennek érzem magam. Várom, hátha valaki kisegít. Nehéz helyzet, én tudom a legjobban :( Amúgy nem ápolunk mindennapi (sőt, szinte semmilyen) viszonyt már, de én is tudom, bántaná a nemleges válasz. Bízom benne hogy valaki kisegít.Köszi előre is.
2012. aug. 1. 00:17
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Mond azt neki:Megkérdeztem a főnökömet, és nem engedi, hogy szabadságra menjek aznap...az a szemétláda...

Vagy: A barátom befizetett egy nyaralásra, de sajnos abban az időpontban van, mint az esküvőd...

Több nem jut eszembe, de ha nem is mész el, mindenképpen illik valamilyen ajándékot küldeni!

2012. aug. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Ha írásbann jobb vagy, akkor rokonlelkek vagyunk. :)


Olyan dolgot kérdezel, amire nincs olyan válasz, hogy ne sérts meg valakit. Tapintatosan akarsz elintézni valamit, ami a réges-régi sérelmek miatt így is, úgy is biztosan cirkuszt fog kelteni, durva érzelmeket felszaggatni mindkét félben, és tutira biztos a hiszti meg a sértődés.


A másik: miért nem mégy el te? Mi közöd van neked ahhoz, hogy édesanyád kivel veszett össze?


Nálunk a keresztanyám és a drágalátos szüleim között volt valami évezredes sérelem, amit leginkább anyám akart életben tartani.


A keresztanyámat szeretem, anyámat nem. Okkal.

Nem adok igazat egyik félnek sem aban a piszlicséré ügyben, amit ürügyül használtak fel arra, hogy egymástól távol legyenek (valójában az igazi indok egészen más, de az nem publikus), de én párommal együtt ott voltam az esküvőn, a lagziban is. Mi külön kaptunk meghívót, merthogy külön is éltem a családomtól, és elmúltam harminc.


Én találkozni akartam a nagynémémmel, a rokonaimmal és ott akartam lenni a kereszttesóm nagy napján.


Rettenetes lelki terrort akasztottak le a szüleim, de nem érdekelt. Ők úgy döntöttek, hogy nem mennek el, én viszont úgy, hogy igen. Merthogy nem vagyunk összekötve: önálló felnőtt ember vagyok, saját döntéssel, akarattal.


Ha úgy döntesz, hogy visszautasítod a meghívót, akkor tedd minél egyszerűbben és egynesen. Nem kell magyarázkodni, mert az csak olaj a tűzre! Ha te meghívott vagy valahova és nem mégy el, nem kell megmagyaráznod, hogy miért nem mentél el. Elég, ha mondasz egy apró közhelyet, ha már annyira faggatnak. Más dolgod van, más programod van, máshova hívtak (és még véltelenül se mondj nekeket, ne keverj bele másokat ebbe), nem érsz rá.


Ez az én véleményem: kibékíthetetetlen ellentétek nincsenek, csak buta sértődések és mesterségesen életben tartott, réges-régen feledni kéne problémák. Túl rövid az élet ahhoz, hogy egy életre "örihariban" legyünk valakivel.

Mások öriharija nem szabad, hogy kihasson harmadik személyre és az belevonódjon. Tehát neked nincs közöd ahhoz, hogy a szüleid min vesztek össze kivel. Az az ő dolguk.

2012. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Csak a "kibékíthetetlen ellentét" (még leírni is szörnyű) miatt nem mész el? Sose fogom megérteni mik ezek, lehet, hogy egyszerű a rokonságom :)...Mert ha igen, akkor lehet, hogy itt lenne az ideje kibékülni. Ha más ok is van, akkor azt add meg kifogásnak, mellesleg ha már meghívtak az nem egy békülési szándék? Szerintem jó alkalom lenne kibékülni...
2012. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod/tanácsod harmadik. A többieknek is köszönöm, hogy elmondták a véleményüket.
2012. aug. 1. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!