Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszútávon mérgezi a házasság...

Hosszútávon mérgezi a házasságot ha az egyik fél szülei sokat segítenek a másiké pedig soha?

Figyelt kérdés

Anyagi értelembe értem.

Hasonló anyagi helyzetben lévő szülőkről van szó.

Az egyik oldalról állandó anyagi segítség (minden kérés nélkül adják maguktól). A másik részről pedig semmi.

Ez egy idő után megmérgezi egy házasságot?


2012. aug. 23. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Normális gondolkodású embereknél nem lenne szabad, hogy megmérgezze. El kell tudni vonatkoztatni, hogy ők a szülők, egyik ilyen, másik olyan, de a kapcsolatukra ne legyen befolyással az, hogy kitől-mennyi segítséget kapnak, egyik fél sem tehet arról, hogy milyenek a szülei.
2012. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Nekem anyum ott segít ahol tud. Anyósomék, főleg hogy vidékiek nem nagyon segítenek. Lehet ha kérnénnk másképp lenne, de nem kérjük.
2012. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Remélem, hogy nem.
2012. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Normális kapcsolatban nem mérgezi.

Nálunk párom szülei segitenek ahol tudnak (anyagilag nem,az nekik sincs sok).Én szüleim inkább keresztbe tesznek,lehúznának ha hagynám (pedig jól keresnek,jól élnek,de még igy is velem vetetnének fel hitelt én nevemre stb)

Nincs ebből vitánk,én szüleimet elkerüljük,párom szüleinek pedig próbáljuk viszonozni.

2012. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én egy kicsit szégyenlem hogy csak anyósoméktól kapunk segítséget. Ha nem jönne ennyire jól el sem fogadnám bár akkor lehet őket sérteném meg vele.
2012. aug. 23. 13:15
 6/10 anonim ***** válasza:

ha normálisak a felek, akkor nem. Elvégre a szülőnek nem kötelessége élete végéig pénzelni a gyereket, hadd költse már magára végre, amit megkeres, ne mindig másra...ő is ember.

Azért remélem, hogy nincs olyan, hogy soha nem segít a szülő, mert ha pénzt nem is ad, azért vigyázhat az unokákra, különben ő is megnézheti magát, hogy a gyerek-szülő között milyen lesz a viszony...

2012. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
karácsonyra, szülinapra sincs ajándék??
2012. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De a karácsony, szülinap szintén így zajlik anyósoméktól "jó drága ajándékok" az én szüleim pedig próbálják megúszni a dolgot a legolcsóbban.
2012. aug. 23. 13:19
 9/10 anonim ***** válasza:
értem, sajnálom. Hát a szüleiről nem tehet senki...nem anyagiakban segítenek? Gyerekvigyázás, vagy más szívesség?
2012. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 harleynagyi ***** válasza:
sok esetben a fiatal hazasok szulei versenybe lepnek egymasal szembe . Ki tud tobbet adni ki a "Jo szulo" SZerintem a szuleid elik az eltuket latjak szuksegben nem e rzel hianyt a ferjed szulei meg ugy erzik igy lesznek a legkedvesebbek .... Nekem 4 gyerekem van es nem kuldozgetem nekik a penzt csak azon esetbe ha kernek es tudom hogy komolydologra akarjak kolteni . felneveltem Oket talpra alltak szoval most mar itt az En idom hogy elvezem az eletett
2012. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!