Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszútávon, mikor a szerelem...

Hosszútávon, mikor a szerelem már elmúlt, mitől függ, hogy tovább tart a kapcsolat, vagy tönkremegy?

Figyelt kérdés
Most szakított egyik barátnőmmel a párja 5 év után. Az indok, hogy ellaposodott, kimerült a kapcsolat, elmúlt a szerelem, ilyenek. Amúgy jól kijöttek, látszólag "álompár" voltak. Egyik barátom pedig 7 év után szakított a barátnőjével, ugyanez miatt. Tavaly az unokatesómmal történt ez, igaz az "csak" 4 évig tartott. Tehát ha nincs konkrét indok (megcsalás, bizalom megrendülése, vagy pl valaki teljesen kifordul magából stb...) akkor nem csak azon múlik, hogy akarják-e? A szerelem úgyis elmúlik, nem? Aki már 7 évet lehúzott a párja mellett, mi okból vet véget a kapcsolatnak? Hiszen mással is el fog laposodni 7 év után, nem? Segítsetek, nem értem. (és ráadásul meg is ijedtem, hogy velem is megtörténhet)
2012. ápr. 28. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem volt kedve küzdeni. Meg tényleg ellaposodik egy kapcsolat ha nem tartják dolgok életben. Egy idő után pl a gyerekvállalás, közös otthon teremtés, házasság, közös célok, ha nincs semmi csak élnek egymás mellett abba bele lehet unni. Kellenek mindig közös célok, feladatok
2012. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A hozzáállástól. Aki olyan, hogy ha valami nem tökéletes, azonnal kidobja, az a kapcsolatával is így lesz.

Másrészről egy jó kapcsolat nem laposodik el. Akkor tud ellaposodni, ha nem is illenek össze igazán.

2012. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
tényleg ellaposodik, nálunk is ez van, mi 1 hónap múlva leszünk 5 éve együtt. mi pl. egy esküvővel dobjuk fel :) viszont 2 éve is ez volt, viszont meg tudtuk beszélni, elmondtam, hogy nem vagyok boldog, ha nem változik, nincs értelme együtt lenni. Elmondtam, hogy amíg nem éltünk együtt, többet beszéltünk, többet jártunk mindenfele. nem bulira gondolok, nem csak bulira, de azért néha az sem árt. meg tudtuk beszélni, változtattunk mindketten. a párom épp most horgászni van, egész nap ott volt, kb másfél óra múlva érkezik. néha kell egy kis különlét. viszont ha nem is akarnak tenni ellene, akkor valóban vége lesz.
2012. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezen gondolkozom, hogy vajon csak az akaráson múlik-e, vagy tényleg van olyan, hogy 4 év után jönnek rá, hogy nem illenek össze.
2012. ápr. 28. 19:11
 5/16 anonim ***** válasza:

Mi 2 év után jöttünk rá, hogy egyáltalán nem illünk össze. Egy új élethelyzet hozta ezt. 1,5 évig minden tökéletes volt, együtt terveztünk, közös életet, gyerekeket, mindent. Mi voltunk az álompár. Aztán rájöttünk, hogy nem illünk össze, és őszintén úgy gondolom, hogy jobbat érdemel nálam. Remélem meg fogja találni és boldog lesz.

Na mindegy. Valakinek ehhez lehet, hogy 4 év kell, nekünk 1,5 volt. Aztán meg a fél éves kínlódás..

2012. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
ha nem hagyod nem laposodik el. De azon dolgozni kell, ahhoz az kell, hogy mindketten sok év után is meg tudjátok lepni a másikat.
2012. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

8. éve vagyunk együtt. 24 éves vagyok. :)

Én is (és szerintem a párom is) érzem, hogy kezd ellaposodni az egész. Nem is igazán teszünk már a másik kedvére, és már nem is ugyanazokat szeretjük. Régebben eljártunk ide-oda, most nem. Már bográcsozni is ketten szoktunk. :( Ugyanolyan, rutinszerű minden nap. Néha kicsit jobb, néha rosszabb. Mi lesz a vége, nem tudom. Lehet sikerül majd feldobni, de lehet valamelyik talál magának mást.

2012. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok múlik azon is, mennyire vagytok kompromisszumra képesek, meg h tenni is akarnak-e érte, s nem szabad ellaposodni hagyni, persze mind2 félnek akarni kell! Ha a tisztelet, szeretet meg van, s tudtok beszélni, az is kell hozzá. Egy kapcsolat nem csak 1 emberen múlik!
2012. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ha elmúlik a szerelem, szerintem összetarthat két embert még a másik iránt való őszinte érdeklődés, tisztelet, és ha van még mit csinálnotok együtt (némi fantázia)
2012. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Snapette ***** válasza:
100%

Van egy két dolog, ami nagyon számít ilyenkor, de a legtöbb mégis attól függ, hogy akarják-e a felek.

Számít például, hogy együtt élnek-e. Tapasztalatból tudom, hogy ha az első években, mikor még mindent rózsaszín szemüvegen át lát az ember nem laknak együtt, akkor később nehéz összeszokni, mert akkor már nem olvadsz a gyönyörűségtől amikor a horkolását hallgatod, és esetleg idegbajt kapsz egyszerű szokásaitól, ami egyáltalán nem zavarna, ha megszoktad volna mikor még úgy lángolt minden.

Fontos, hogy terveik, közös céljaik legyenek, akarjanak együtt csinálni dolgokat, pl. elutazni valahova, megnézni ezt-azt, ilyen meg olyan jövőt a gyerekeknek.

Fontos, hogy folyamatosan beszélgessenek, mindig és mindenről, hogy napirenden legyenek úgymond egymással, mert ha belesimulnak egy megszokásba, egy rutinba könnyen felébredhetnek, hogy jó ugyan ez a kapcsolat, megszokott, mint egy kitaposott házipapucs, de körülbelül annyira is érdekes, és egyszer aztán csak kidobja az ember, mert kicsit leffeg a talpa, és idegesítő. Vagyis hogy ne egymás mellet éljenek, hanem együtt éljenek.

Csinálni dolgokat együtt, legyen az bármilyen banális, bevásárlás vagy simán egy séta délután. Közös élmények és közös emlékek elengedhetetlenül fontosak ahhoz, hogy közös történetük legyen.

Kismillió dolog van, ami fontos, és ami a legfontosabb talán, hogy ha kissé gödörbe kerül a kapcsolat, akkor ne azonnal kiugrani belőle, hanem megpróbálni feldobni, visszazökkenteni, és főleg nem hagyni megülni a gödörben, mert akkor vége lesz.

2012. ápr. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!