Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz döntés előtt állok,...

Nehéz döntés előtt állok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Előre is bocs, ha összevissza fogalmazok, nem vagyok mostanság jó formában..

A lényeg, hogy 27 éves vagyok a szüleimhez kellett költöznöm kényszerből.Itt lakom majdnem másfél éve.ennek meg volt az az előnye, hogy el tudtam itt végezni egy iskolát CNC forgácsoló szakon, és munkát is kaptam.Itt kezdődnek a gondok.Szeretnék elköltözni innen, mivel nagyon nem érzem itt jól magam, és hát őszintén szólva kicsit szégyenlem is hogy 27 éves korom ellenére még a szüleimmel vagyok.Arról nem beszélve, hogy egyre több az összezörrenés.Nem mondom ebben az én hibám is benne van, fáradt vagyok, nyűgös és senkim nincs.Ez sajnos néha kitör belőlem,nem tudok vele mit csinálni.ugyanez a "probléma" meg van a szüleimnél is, ha fáradtak vagy ilyesmi, akkor jobban észreveszik a szememben a szálkát,és egyre nehezebb így itt maradnom.másfél hónap múlva szeretnék felköltözni Bpestre DE: itt a munkám ami gyakorlatot ad ha maradok, és ha maradok akkor 2-3 év múlva, nagyon könnyen el tudok helyezkedni majd,de most még szinte sehova nem vesznek fel,mert kell ugye a gyakorlat.Nem tudok dönteni, hogy menjek és keressek valami gyenge átlagfizetéses munkát, de könnyebbül a lelkem és vége a feszültségnek, vagy maradjak 1-2 esetleg 3 évet, de vágjam magam tönkre lelkileg?Segítene ha lenne barátnőm, csak egy nagyon kis faluban lakom és hát itt szinte kizárt, hogy bárki szóba álljon velem.na mind1 ez már más téma.Ha van kérdésetek, csak nyugodtan,ha valamit kihagytam az úgy is kiderül és kiegészítem majd.


2012. aug. 23. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Közös albérlet barátokkal? Kevesebb kiadás, nagyobb önállóság. Menj, ha menned kell, mert meg fogod őket utálni, pedig csak a javadat akarják.Normális, hogy elköltözünk otthonról.Budapest a lehetőségek tárháza, én mondjuk semmi pénzért nem költöznék oda. Barátnőd majd lesz, ezen már aztán végképp ne aggódj! Van elég, nem? Kitartás!
2012. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nehéz neked. Én is hasonló cipőben járok csak én még 20 éves vagyok! Alapjáraton én jól kijövök a szüleimmel, csak hát igen amit írsz is, hogy vannak "nehéz" napok! Ezt el kell viselni, sajnos nem tehetsz mást, illetve tehetsz, de szerintem jobban jársz, ha otthon maradsz. 2-3 év múlva könnyen el tudsz helyezkedni, lesz egy jó munkád. Egyszóval szerintem jobban jársz hosszabb távon, ha még otthon maradsz!

A barátnő ügy meg csak rajtad múlik. Esetleg nem tudsz eljárni a haverokkal/barátokkal a közeli városba szórakozni?? Úgy könnyebb lenne az ismerkedés.

Ahol laksz ott erre nem lenne lehetőség??

2012. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát úgy nézem, a gyakorlat lenne a fontosabb. A feszültség otthon a leírtak alapján nem akkor, hogy amiatt nagyon menned kéne, vagy ahogy fogalmazol, lelkileg tönkrevágnád magad.:)

Helyben nem tudsz esetleg máshogy lakni?

2012. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát igen én is attól félek, hogy ha most itthagyom ezt a munkahelyet később megbánom.simán maradnék egyébként,csak hát 27 éves vagyok, én már családot, lakást szeretnék, és félek hogy túl későn vágok bele ilyesmibe.El tudok menni haverokkal bulizni, de hogy ott csajt tuti nem fogok az is biztos... sok diszkó meg ilyesmi van erre, csak hát metálhead vagyok :) fekete hosszú haj stb... errefelé nem nagyon vevők a lányok ilyesmire.
2012. aug. 23. 21:17
 5/6 A kérdező kommentje:
21:14-es, gondoltam rá, hogy ha esetleg összejönnék valakivel albérletbe beköltöznék a városba ahol dolgozom, csak hát CNC-s ként 71.000 (!!!) ft a fizetésem. Abból nehezn jönnék ki nagyon.
2012. aug. 23. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a biztosat nem adnám fel a bizonytalanért. Manapság nagyon nehéz munkát találni (én is ebben vagyok), és már annak is örül az ember, ha kaphat.


27 évesen még nem vagy semmiről sem elkésve, bőven ráér még a családalapítás. A legtöbb 20-25 éves lány még nem vágyik házasságra+gyerekre, szóval nyugi. :)

2012. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!