Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család, gyerekek, de férj...

Család, gyerekek, de férj nélkül (nem kell! ) : jó döntés vagy gyávaság?

Figyelt kérdés

Voltak már párkapcsolataim. Többféle is. Megfigyeltem magamon hogy a szerelmet, bár nagyon kellemes, rosszul tűröm, valahogy bezár. Szerelemmel jár a féltékenység, néha a rivalizálás a kapcsolatban, jöhet az unalom évtizedek után, megcsalás is lehet, mindig meg kell újulni stb. Igazából belefáradtam a párkapcsolatba, nekem tényleg jobb egyedül. Jobban érzem magam, nyugodtabb vagyok, egészségesebb a gondolkodásom. Elég sok rossz párkapcsolatot láttam magam körül, válástól megcsömörlött emberek, kifacsart nők, akik még 20 év után is a volt társukat emlegették. Ma mikor a szerelmi kapcsolatokban nagyon hangsúlyos a pénz, és a szépség, túl felszínes nekem az emberek többsége. Viszont gyerekekre mindenképpen vágyom, nem magamnak akarok szülni, hanem mert "ösztönösen jön". Az is nagyon jó lenne még ha a szüleim is megélnék az unokák érkezését. De férjet nem akarok, csak egy férfit , azért hogy a családi minta meglegyen. Az egyik férfibarátomra gondoltam, ő talán nyitott is a dologra. Ő is szeretne gyereket. Sok család annyira színlel hogy minden rendben, holott a gyerekek már rég levágták, hogy a szülők utálják egymást.

Tehát az egyik fiúbarátomtól (csak barát) szeretnék gyereket, az ő beleegyezésével. Ő is szeretne, én is.

Nem tudok elképzelni sem egy párkapcsolatot magam mellé, házasságot végképp nem-- túl jól ismerem az embereket. Családot viszont így szeretnék.


2012. aug. 16. 09:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Mi a kérdés? A Te életed, úgy alakítod, ahogy Neked tetszik. Te fogsz benne élni, nem más, így nyugodtan tekints el mások véleményétől. Mert az észt osztani mindenki szereti, de ha esetleg a saját háza táján söprögetne...A lényeg, hogy azt csinálsz, amit akarsz.
2012. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Ennél nagyobb baromságot ritkán hallani.

Ha akarsz gyereket egyedül, akkor vállalj, névtelen donortól. De NE egy baráttól.

Szerinted ez milyen "családi minta" a gyereknek? Az anyja szerelem nélkül "csinálta" őt. A pasi veled maradni meg nem fog, mert lehet, hogy neked nem kell a szerelem, de ha neki jön, akkor ő menni fog. Baromi önző gondolkodásra vall, hogy embert így akarsz magadhoz kötni, akit ráadásul nem is szeretsz.

Nem is értem, hogy gondoltad... együtt éltek szerelem nélkül, a minta miatt? Vagy külön éltek, de akkor meg nem lesz minta?


A barátoddal pedig meg fog romlani a kapcsolat, amint rájön, mit műveltél vele. De lehet, hogy már akkor, ha felveted neki ezt a baromságot.

2012. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Végül is egyedül is nevelhetném őket, mert sok ember neveli önhibáján kivül a gyerekeit (mert mondjuk meghalt a társa.) De ezzel meg az a baj, hogy nincs apa minta és tapasztalataim szerint azok az emberek, akiknek nem volt anyjuk vagy apjuk, sérültek valamilyen módon, és ez kihatott a későbbi párkapcsolataikra.
2012. aug. 16. 09:35
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Már ne haragudj, de ez önzőség a gyerekkel szemben, hogy nem adsz neki esélyt, hogy teljes családban nőjön fel.


Egy igazi párkapcsolat meg nem olyan, mint amiben eddig részed volt. Remélem megtapasztalod. :)

2012. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%

nyugi, teljesen normális vagy...ugyanis pontosan látod a lényeget...nagy kincs ennek tudása...


egy nagyon nagy bökkenő van...a gyereknek kell egy igazi apa, akire büszke lehet, nem csak az anyját látja örökké...


ezt fontold meg. inkább ne szülj.később jobb lesz, ha ezen túlteszed magad... a gyerek apa nélkül(persze aki mindig ott van)nem jó ötlet...

2012. aug. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Én nem adnám fel a szerelmet... egy gyereknek normális család kell,nem anya legjobb barátja apaként. Gondolkodj... a te döntésed megszülni,oké,nyilván ebbe nincs beleszólásunk,tiszteletben is tartanánk. de gondolj bele,a gyereknek milyen élete lenne apa nélkül? túl lehet élni,persze,csak mégis,egy kisgyerek mellé rendes család kell... pont a családi minta miatt,hogy amikor majd felnő,akkor normális családot akarjon ő is,nem a legjobb női barátjának gyereket csinálni. Nem megbántani akarlak,félre ne értsd... de én nem adnám fel a szerelmet semmi pénzért,és akkor alapítanék családot,ha lenne kivel.
2012. aug. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi, most biztos bunkónak fogsz tartani, de azért őszinte leszek.


Ne vállalj gyereket így és most!

Nem az a baj, hogy kivel csináltatod meg, nem az a baj, hogy hiányozni fog a minta (egyébként akár baráttal csináltatod, akár névtelen donorral, hiányozni fog, mert a gyereknek akkor minta az a szülői minta, ha együtt él vele.

Az a baj, hogy Te vagy jelen pillanatban annyira sérült, kiábrándult és csalódott, hogy szerintem először azt kéne rendbe raknod. Ha már a gyerek nem családban nő fel, legalább az az egy meglévő szülője legyen közelítőleg ép és egészséges!


Nem akarlak meggyőzni róla, hogy létezik normális párkapcsolat, mert te nyilván már eltökélted, hogy nem, csak azt tartsd szem előtt, hogy amit az első írt, az nem igaz. Mert itt bizony nagyon nem a Te magánügyed, hogy mit csinálsz. Onnantól, hogy gyerekben gondolkodsz, nincs magánügy.


És ha már mindenképp ennyire ragaszkodsz a gyerekhez, örökbefogadás nem játszik? Merthogy azzal már megszületett babákat/kisgyerekeket "menthetnél meg".

2012. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
egy férfi barátoddal akarsz gyereket vállalni? O___o és ha közben beleszeretsz valakibe meg kalandjaitok lesznek? A gyerekek ezt látják és azt tanulják meg hogy összevissza csalhatják a társukat? Nagyon jó
2012. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Pontosan,önzőség,ahogy gondolkodsz! A szerelmet meg miért adnád fel? Köze nincs a párkapcsolathoz azoknak a dolgoknak,amikben eddig benne voltál,miért adnál fel,ha akarsz gyereket meg családot? Egy kisgyereknek anya kell és apa, ne azzal foglalkozz,hogy vannak egyedülálló anyák, az egy szomorú példa sajnos,de ettől még neked nem kell feladnod vagy ugyanúgy élned. A gyerek érdeke az első:a gyereknek két szülő kell,nem pedig az,hogy egy barátodtól szülj...meg amúgy is,belegondoltál te logikusan abba,hogy egy barátodtól szülj? :S De komolyan... gondolkodj már...
2012. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
81%
tény,hogy bizalmatlan vagy,de joggal! azért azt valljuk meg, nem egy egészséges gondolkodásmódra vall! mintha egy kiégett nő lélek sorait olvasnám.. És mit gondolsz,a barátod belemegy ebbe? Ő nem akarna saját gyereket? lehet,hogy érted lemond saját vágyairól...Nem gondolod,hogy saját magadat kellene elsősorban rendbe tenni? Családi minta meglegyen? És szerinted ez hiteles családi minta lesz? persze,ha kimutatjátok az érzéseiteket a pároddal egymás iránt, és valóban szeretitek egymást,akkor okés!de ha nem így van,akkor álszent az egész,és sajnos Te sem vagy más,mint akiktől megkülönbözteted magad! egy jó kapcsolathoz és családhoz egy hiteles Nő és Férfi kell,akik kölcsönösen tisztelik és szeretik egymást,majd ennek fényében gyereket vállalnak! akik nem így látják a dolgot,azoknak a boldogtalan kapcsolat lesz a jutalmuk szenvedéssel! gondolkodj el ezen! Minden jót!
2012. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!