Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem és köztem a családunk...

Férjem és köztem a családunk miatt vannak problémák, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megőrülök! A férjem családja csak kihasználja őt, az enyémek pedig segítenek és mégsem fogadja el őket a férjem. Hogy értessem meg vele, hogy csak rájuk számíthatunk, anyósomék le se szarják az unokájukat, soha nem segítenek, a férje megy nekik segíteni. Ha a gyerekre kell vigyázni, kizárólag anyáék vigyáznak rá és ha mégis van valami program ami nem szórakozás akkor a férjemnek az természetes hogy azt mondja hogy anyám mondja le, mert a gyerekre kell vigyázni. Ha hazaér a férjem a munkából, mindenkinek el kell tünnie, mert ő foglalkozik a gyerekkel, még szólni sem szabad hozzá, mert húzza a száját. Magyaráztam már eleget, bizonyítottam eleget, hogy kit kellene megbecsülni, mégsem teszi, Hogy értessem meg vele??? Lassan felőröl ez az egész!
2012. aug. 24. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj magadnak tovább, azt tudnám tanácsolni. Nem a család miatt vannak a problémák, hanem mert a férjed kissé furán viselkedik. De mivel a férjedet TE választottad, igazából azt lehet mondani, hogy ez kettőtök (kapcsolatának) problémája, a családnak semmi köze hozzá.
2012. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Bár mondjuk szerintem nagyjából kvittek vagytok, mert nekem az is fura, hogy te akarod meghatározni, a saját értékrended szerint, hogy kit "kellene" megbecsülni, kit nem. Azért a férjednek is lehetnek önálló gondolatai, a megbecsülés pedig nem mindig "érdem" kérdése. 1.
2012. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindkét előttem válaszolónak igaza van.
2012. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én megértem a kérdezőt, mert nálunk is hasonló a helyzet. Az anyósom messze nem nevezhető anyósnak, sem nagymamának. Lenyúlta a férjem és a testvére örökségét, soha semmit nem segített, rá abszolút nem számíthatok semmiben. Unokára annyira nem kíváncsi, hogy eddig csak kétszer látta. Férjem számára mégis egy szent asszony, aki megviselt az élet, igazán megérthetném. Hát nem értem meg. Mondjuk nálunk annyiban más a helyzet, hogy az én szüleimre számíthatunk mindenben, de a férjem ezt elismeri, elfogadja őket, csak örök konfliktus közöttünk az anyja, mert én ki nem állhatom. Kérdező a Te esetedben tényleg én is azt érzem, hogy itt más problémák is vannak. Nem normális, ha megjelenik a férjed, akkor mindenkinek el kell húznia a környékről. Szerintem a jelleme nem túl hibátlan és akkor még finoman fogalmazok. Hogyan értesd meg vele, hogy kire számíthattok? Sehogy, soha nem fogja elismerni, ez százas, mint ahogy az én férjem sem. Szerintem ne hayd, hogy ez felőröljön, mert ez nem olyan mérvű probléma. Lépj túl rajta!
2012. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Az a szerencse hogy a férjedet nem tudtad elvadítani a szüleitől, sok nő megteszi. Ő egy külön személyiség, joga van azt tenni amit akar, szerencsére erős, határozott ember. Nem te mondod meg, hogy ő kit szeressen, kit értékeljen jobban, mert ő másképp látja a dolgokat.
2012. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös! Nem biztos, hogy ebben a pár sorban, amit a kérdező leírt benne van minden, amit tudni kell a családi kapcsolatokról. Nem hiszem, hogy a kérdező vadítani akarná a szüleitől, én úgy vettem ki, hogy csak tiszteletet kér a saját szüleinek, joggal, mert ők azok, akik segítenek nekik. Vannak családok, ahol tetszik nem tetszik az egyik szülő tényleg segít erején felül is akár, a másik meg sz.rik a világra. Az én anyósom lenyúlta a férjem és a sógorom örökségét. Hát nem tudok nevetni rajta. Te vajon tudnál-e?
2012. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, ezt szeretném, hogy megbecsülje az én szüleimet. Mert az ő anyát testületileg felköszöntjük névnpaja alkalmából, vele az élen, az anyámnak pedig oda van dobva egy boldog névnapot, ami épp csak kifér a száján. Nagyon rossz érzés amikor pl én főzök, anya gyerekkel sétál, megjön a férjem és kiveszi a gyereket a kezéből és annyit mond, gyere Réka, itt van apa! Azzal hátat fordít anyának és otthagyja, persze ő fogja magát és hazamegy. De nem is ez a gond, hanem aztán leül újságot olvasni én pedig főzhetek tovább és közben vigyázok a gyerekre, aki 10 hónapos és csintalan. Nem egyszerű elnézni, hogy semmibeveszi anyáékat és velük együtt engem is, hiszen csak nekem cisnál több munkát.

Hogy ő önnálló és kiválasztja kit kell megbecsülni, igen, egyetértek, de azért vannak normák, amiket betartunk, engem így neveltek.

2012. aug. 24. 10:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Soha nem szándékoztam elvadítani, eltiltani stb a szüleitől, csak annyit kértem, hogy hadd ne kelljen fejet hajitanom előttük a nagy semmiért, hogy ő megteszi, az az ő dolga, én az én szüüleimnak tartozom köszönettel és ő is.
2012. aug. 24. 10:09
 9/10 anonim ***** válasza:
4-es és 6-os vagyok! A férjed ne haragudj, de nagyon pofátlan és tiszteletlen! Nem enegedném ezt az biztos! Állj a sarkadra! Mi az, hogy kiveszi a gyereket az anyád kezéből, aztán megy újságot olvasni, szegény édesanyád meg szinte kotródik el? Ne haragudj, de ezt azért csinálja, mert megteheti veled! Ezen csak te tudsz változtatni, mégpedig úgy, ha kinyitod a szád, és nem hagyod magad!
2012. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
El se tudod képzelni, hogy mennyit veszekszem vele emiatt, magyaráztam szépen is, csúnyán is, azt mondja, ő semmi rosszat nem mond anyának és nem bántja meg, hát dehogyisnem.... Vagy ha elmegyünk valahova ketten és a gyerek anyával marad, kikísérnek bennünek és a gyerek nyöszörög, akkor kezdi, jajaj, szegénykém, nem mondja ki, de lesüt, hogy sajnálatra méltó, mert anyával marad. Hozzáteszem, anya se tökéletes, sőt, de a gyerek a két szeme, voigyáz rá, nem okoskodik, mindent elvégez, amit kérek, gyógyszer stb, amíg nem vagyunk itthon, ha elalszik a gyerek, elmosogat, vagy felmos, látja a munkát és nem tv-t néz közben. A párom száján soha egy köszönjük hogy vigyázott rá ki nem jött, szerintem ez nem normális dolog, de hiába magyarázom, nem érek el vele semmit. Semmi változás.
2012. aug. 24. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!