Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnék itthonról költözn...

El szeretnék itthonról költözni. Korai lenne?

Figyelt kérdés

Azt tervezem, hogy amint betöltöm a 18 -at elköltözök a szüleimtől.. Most 17 leszek februárban, van 500ezer spórolt pénzem (ami így önmagában tudom, hogy nem sok) de jövőre valószínű, hogy Lomdonba ki tudok menni nyárimunkára 1-2 hónapra (ott semmire sem kéne költenem)

Még az sincs kizárva, hogy Londonba költöznék (bár azt, hogy ez, hogy megy azt nem tudom) De ha csak itt Budapesten momdjuk láttam lakásokat eladó kb 2 millióért, egy szobás az nekem tökéletes lenne, DE anyuék mit szólnának az ötlethez? Jó a viszonyom velük, csak nem tudom, hogy mit gondolnának erről. Ti mikor költöztetek el otthonról? Szüleitek mit szóltak? Na meg mondjuk.. 18 évessen nem fogom befejezni a sulit l, amellett meg dolgozni lehetetlenség lenne, szval valószínűbb, hogy 20 évessen fogok költözni.. De már úgy érzem, hogy a saját lábamon akarok megállni, nem pedig a szüleimen lógni.



2012. aug. 24. 12:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Helyes! akkor ne lógj rajtuk! Jó, hogy ilyen önálló vagy! Nm is értem mi itt a kérdés! Tök jó, hogy ennyi spórolt pénzed van!
2012. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Menj csak, végre valaki, aki önállóságra törekszik!


Mindenesetre: csak akkor költözz, ha van munkád is. Oké, hogy rögtön lesz saját lakásod, de annak van rezsije is.

2012. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:

En is 17 evesen mentem el otthonrol :D

Ma mar 22 vagyok,es kulfoldon dolgozom,elek :)

Menj el ha van lehetoseg...miert ne?

2012. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Csináld csak, én 19 voltam, amikor elköltöztem otthonról :)

Viszont 2 millióért sehol sincs olyan lakás, ahova be lehet költözni, ott valami nagy gebasz van, vagy esetleg te írtad el :)

2012. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt el sem tudod képzelni, hogy a szüleidnél is lehetsz önálló?

Ha olyan a viszonyotok, a lakás beosztása, miért kellene azonnal a különéléssel kezdeni?

Az együttlakás nem mindig jelenti a szülőkön való "lógást".

2012. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
AtVégülis igazatok van :) csak anyumék véleményétől.félek. Nem szeretném, hogy azt gondolják, nem szeretem őket, mert ők ilyen téren nagyon erzekenyek.. Pl kicsit megromlott a kapcsolatunk egyből ment a pszihologushoz, hogy tanácsot kapjon, hogy ő mit rontott el.. Persze én voltam a hibás, de ez más dolog.. De sajnos suli mellett esélytelen a meló.. Bár ez remélem változik majd ( most, vagyis tavaly 40 óránk volt egy héten, 7:15 - sokszor délután 4 ig bent voltam és még ugye a tanulás..)
2012. aug. 24. 12:49
 7/20 A kérdező kommentje:
Nálunk igen.. Anyum nem hagyná.. Főleg azt, hogy suli mellett dolgozzak, "inkább az iskolára koncentrálj"..
2012. aug. 24. 12:51
 8/20 anonim ***** válasza:

És arra honnan lesz pénzed h elköltözz?? Csak mert ha a szüleidtől akkor megint nem a saját lábadon álltál meg.

Én is szeretnék már elköltözni, önálló lenni, de nem úgy h a szüleim vesznek nekem házat és mivel sajnos munkát nem találok (pláne olyat amiből akár csak albira futná) így nem nagyon tudok hova haladni

2012. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
" van 500ezer spórolt pénzem (ami így önmagában tudom, hogy nem sok) de jövőre valószínű, hogy Lomdonba ki tudok menni nyárimunkára 1-2 hónapra (ott semmire sem kéne költenem)"...
2012. aug. 24. 13:06
 10/20 anonim ***** válasza:

Oké. Tegyük fel h összeszeded valahogy a pénzt.... és utána?? Munka minden nélkül elköltözöl?? Rezsit miből fizetsz??

Sztem csak akkor költözz el ha fenn tudod tartani magadat. Tudsz rezsit fizetni, ennivalót venni......stb

2012. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!