Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szökés vagy intézet, ''itthon'...

Szökés vagy intézet, ''itthon'' nem maradhatunk? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

DIKTATÓRIKUS!!!!! /17/f, 15/l/ Diktatórikus családban élünk, nem bírjuk már

Anyám Mussolini lehetett előző életében, 17 éves vagyok és sehova sem mehetek illetve csak a boltba bevásárolni neki, de azt legtöbbször kiabálva mondja, nem kér hanem követel, itthon napi legalább 8 órát csinálom azt amire kiabálva felszólít, suliban: ha épp nem éget be azzal, hogy feljön a suliba,(gimibe jártam 4.5 volt az átlagom, aztán átíratott egy szakmunkásképzőbe, mert nem teljesítettem elég jól, havi 10.000 Ft-t fizettek ott) kikérdezi a leckét és olyan alaposan, hogy a tanár sem kérdez bele,sokszor már le kell tagadnom, hogy mit is vettük, mert ha kikérdezi, nincs időm azt is megtanulni, illetve elmondani neki, hajnalban szoktam tanulni. mindig sérteget, szid, aláásta az önbizalmam, szorongok, félek az emberektől, érzékeny lettem, személyiségzavarom van, de mit tehetek,? Zsarolni azzal szokott, hogy net még annak sincs suliidőbe, aki teljesít, már fizikailag nem bánt, de régen vesszővel azért ha letörtük a virág egy levelét is, egyszer a húgom fenekét húrkásra verte, mert a párkányom hagyott valaki egy rágót( szerintem anya volt, csak ránk kente) mikor szemüvegem volt, úgy pofon vágott, hogy eltört a szemüvegem, más embereknek meg a minta anyát mutatja..Felnőttem azt mondta érettségi után max péknek mehetek, pedig 4.5 vagyok :( vagy ha mégis meggondolja magát max levelezőre mehetek,mert ő nem fog fizetni, nincsenek barátaim, az öngyilkosság gondolata nem egyszer fordult meg a fejemben, húgom napi szinten sír, mert annyira nem bírja már..rettenetes életünk, mindez egy diktatórikus anya miatt:(

vélemények? ötletek? vele ezt nem lehet megbeszélni nem egyszer próbáltuk már, volt, hogy kiabálva mondtam el neki, hogy végre meghallgasson elment ittholról, az nap hagyott, de másnap folytatta a diktátor szerepét, egyszerűen már én sem bírom, NEM BÍROM!! Ha az utcán halnék meg, boldogabb lennék, mint, hogy itt legyek, ez már nem állapot :(


2012. aug. 25. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szökés nem megoldás. Visszavitet a zsarukkal, meg megélni sem tudnátok. Gyámügyet, gyermekvédelmet keressetek fel.
2012. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét múlva kezdődik a suli. Keresd meg te, vagy a testvéred az iskolapszichológust/iskolai szociális munkást/ifjúságvédelmi felelőst, vagy bármi hasonló személyt, aki van az iskolában, és ugyanezt mondjátok el neki is, meg azt, hogy mit szeretnétek, meg fogja tenni a megfelelő lépéseket.

Ha mindez úgy van, ahogy leírod, akkor ez rettenetes, és épp itt az ideje, hogy elkerüljetek otthonról.

Annyi a gond, hogy te már 17 éves vagy, egy év múlva nagykorú, utána kénytelen leszel a saját lábadra állni teljesen, ami nem lesz könnyű, de azért nem is lehetetlen.

2012. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy rossz tanács e, de 17 évesen szerintem lenned kéne olyan erősnek, hogy ne tudjon hatni rád. Nem tudom tényleg így van e, de ha az én anyukám ilyen lenne, és semmibe venne ilyen undorító módon bizony leb...sztam volna neki egy nagy pofont, hogy egy kicsit "féljen"....


Minek az ilyennek gyerek?

2012. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

egyedül nevel benneteket?

hármasban éltek?

vannak más rokonok?


anyukád hogyan keresi a kenyerét? mit tanult, migez ért, mennyi fizetést kap?


azért kérdezem, mert lehet, hogy nehéz az élete, tehetetlen, hogy nem vitte többre, nem tud nektek annyit adni, amennyit szeretne,

és látja, hogy a ti életetek sem fog jobban felfelé ívelni, és dühös, hogy nem "csipkeditek magatokat" ?


Tehetetlen, frusztrált, ő sem szereti az életét, veletek kínlódik, pénz nincs, és persze veletek sem normális ??!!

2012. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Még ők nem csipkedik magukat? Mikor a személyi csicskásai az anyjuknak? És mindemellett még jó tanulók is? Vagy 4,5-ös átlag már rossznak számít szerinted, mikor minden második gyerek megbukik év végén egy tárgyból, és az átlagok sok helyen 3,0 alatt vannak iskolánként?


Keresd fel a gyámhatóságot, mondj el nekik mindent így, ahogy itt leírtál. Nekik gondoskodniuk kellene az elhelyezésetekről intézetben. Az édesanyádat meg még az is lehet, hogy börtönbe viszik, megérdemelné.

2012. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

irány a helyi önkormányzat és kérjétek segítséget, hogy hova tudtok menni illetées családsegítőhöz... (bár ha másnak a minta anyát játsza...)


másik verzió (bár ezt nem ajánlom) ha legközelebb elkezdi a szemétségeit és veszekedésre kerül sor akkor pofozd meg

2012. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

elmesélnéd, hogy naponta 8 órát mit tud csináltatni ????!!!


kertes házban laktok?

2012. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Igen, kertes lakás, néha még tűző napon is kiküld gyomlálni :( igazából van jó olfala is, pl főz tánk, de ha pl a szemetest egyszer elfelejtjük behozni, kiabálva közli, hogy milyen bénák vagyunk, hogy ezt sem vesszük észre :( Régebben azt hittem, hogy legalább főiskolai, egyetemi ügyben legalább a kolit támogatná,mert ha lenne diplomám, akkor tudnék munkát keresni, aztán elköltöznénk tesómmal albérletbe :( de ő azt szeretné, hogy egy senki legyen belőlem, és élete végéig ott legyek mellette, de ezt a gyámügyes dolgot komolyan megfontolom, ha kínozni fogja a húgom, nem nézem!! Hanem cselekszem, csak akkor ő a munkáját is elvesuítené mivel gyerekekkel foglalkozik ( az az egészben a legnagyobb vicc ) talán nem is hinnének nekünk, de csinálni fogok néhány hangfelvételt amikor és ahogyan egy kisebb gyerekkel bánik, mikor csak mi látjuk! Kösz még egyszer a válaszokat, de tényleg át fogom gondolni a dolgokat :( igazából ez a nő, akit anyámnak se szeretnék nevezni, néha vesz nekünk, szép, drága ruhákat, más előtt eljátssza, hogy mindent meg ad nekünk :( de ha pl. Kint túl sokat vagyunk ( túl sok időt töltünk pl. Babfejtéssel, akkor azt mondja, hogy szégyelljük magunkat, mert bent nem segítünk neki :( ha nem mosogatunk el akkor azt mondja miért nem? Ha elmosogatink akkor azt mondja nem jól, de ezt mi ki bírnánk, otthol szívesen segítünk, de régen pl. Mikor olvadi tanított5 évesen és néha tévesztettem, úgy megvert, hogy sokáig nyoma volt, keresett egy vesszőt és késsel leszedte a kérget, azzal ütött, volt hogy szêp idő volt, a húgom mondta is ezt neki, azt leültette a székre, kérdezett tőle szorzásokat, pedig még nem is vették, ha tévesztett, megrángatta a haját, volt, hogy tesóm elment a barátnőjéhez kivasaltatni a haját, mert nekünk még az sem volt, anya után ért haza a munkából..és úgy megverte, sírtunk ..azt mondta csak azt sírhat aki hal megfele, és ezek csak 10 ezer törtênet egyikei, egyszer húgom azt mondta neki, hogy "kezdek felnőni kezdem megérteni a dolgokat" ""anya" erre, fogd be a pofád :( de nem is mesélem tovább, majd suli időben a gyám hivatlanak ha végképp feladtuk.. Értesíteni foglak titeket, ha már próbáltatok segíteni.
2012. aug. 25. 22:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, mindenképp szólni kell a suliban. Nem is feltétlenül kell a gyámhivatalnak, az osztályfőnöknek is elég. És tényleg értesíts minket itt, engem nagyon érdekel, hogy mi lesz. Remélem minden rendbejön.
2012. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a helyzeteteket. :(

Azt tudom tanácsolni, ha nem kerülsz miatta bajba és meg tudod oldani, akkor videózd le, amikor anyád "bekattan". Mutasd meg az iskolapszichológusnak vagy a családsegítősöknek vagy akárkinek, aki tud segíteni. Mert ha komolyra fordul a dolog, akkor bizonyítékként is szolgálhat, pláne, ha mindenkinek eljátssza, hogy mintaanya.

19/L

2012. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!