Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő utáni "fizetés megosztá...

Esküvő utáni "fizetés megosztás" nálatok hogy van? Illetve mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A párom felvetette, hogy esküvő után legyen közös bankszámlánk, de pár perc múlva láttam rajta, hogy így kimondva mégse tartja olyan jó ötletnek.


Az jutott eszembe, mi lenne, ha meghagynánk a külön-külön bankszámlát, és nyitnánk egy közöset is, megtakarítási számlával.

Megbeszélnénk egy összeget, amit fejenként minden hónapban a közös számlára utalnánk, ebből vennénk ennivalót, fizetnénk a számlákat. És megbeszélnénk egy másik összeget, amit a megtakarítás számlára fizetnénk, váratlan kiadásokra, stb.

A fennmaradó pénzt meg mindenki arra költi, amire akarja.


Mi a véleményetek erről? Illetve ti hogyan osztjátok meg a pénzt?


2012. aug. 25. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minek túl bonyolítani?
2012. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Mindkettőnknek van bankszámlája, közös nincs, de soha nem téma az, hogy ki mit fizet be, tehát a pénz közös. De mindig tudom, mennyi pénzünk van, én tartom nyilván a bevételeket és a kiadásokat.
2012. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Nekünk hat éve közös a számlánk és megbeszéljük a kiadásokat. Így tudunk spórolni mert tekintettel vagyunk a másikra.

Nem volt soha semmi gond pedig nem is egyformán keresünk.

2012. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk külön bankszámlánk van. Én fizetem a kaját, meg a kisebb számlákat, a férjem meg a többit (mert ő többet keres) Megtakarított pénzünk egy külön számlán van lekötve, ahol a lányunk a kedvezményezett.
2012. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Mi éves sinten átlagoltuk a számlákat, így minden hónapban ugyanannyi volt a rezsi. Nem volt gond, ha egy hónapban összejött az összes számla, az is ami, csak 2-3 havonta jön, és nem volt gond télen a fűtésszámla, mert nyáron kicsit többet tettünk félre.

Szóval tudtuk mindig mennyit rakunk félre a számlákra, és tudtuk, hogy kb. mennyi a kosztpénz.


A két fizut összeadtuk, kivettük belőle a rezsi- és kosztpénz, meg egy kis tartalékot, majd a maradékot kettéosztottuk.


Ez így igazságos, mert ugyanannyi pénzünk maradt, és nem maradt kevesebb annak, aki kevesebbet keresett.


Vannak családok, ahol az egyik fél a kaját állja, a másik a rezsit. Ezt nem tartom jónak, mert nem (mindig) egyenlő a kettő.


(Ja, azért a múltidő, mert azóta elváltunk, haleluja...)

2012. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

Lehet ezer bankszámlátok, jogilag a házasság alatt szerzett minden jövedelem közös, akárki kereste meg.

Szerintem hülyeség, mert úgyis közösen döntetek a kiadásokról. Ha a "saját" pénzedből veszed a tizedik topánkát, miközben a férjed lábáról leszakad a cipője, ugyanúgy gáz, mintha csak közös számla van, és valaki szórja a pénz, a másik meg egy könyvet vagy egy apróságot nem mer magának venni hónapokig.

A házasságnak a közös élet a lényege, ha nem tudjátok közösen tervezni a pénzügyeket közös számlán, akkor korai az esküvő.

2012. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nekem ez azért jutott eszembe, mert a párom szörnyen spórolós, ha akar valamit. Gondolom eszébe jutott, ha közös a számlánk, nem biztos, hogy én is vele spórolnék.


Nem vagyok költekezős, de amit ő csinál, az sok. Egy éve 2 hónapig csak margarinos kenyeret evett reggel-este, ebédre meg a legolcsóbb ételeket főzte, semmi hús, zöldség, gyümölcs, mert utazásra gyűjtött. És ez azért túlzás volt, ennyire nem kellett volna spórolnia. Én kevesebbet keresek mint ő, csak ésszerűbben vásároltam, és sikerült összegyűjteni a kellő pénzt. Szóval ő ilyen téren hajlamos túlzásba esni...

2012. aug. 25. 21:52
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

te szegény... ez már kezdetben is rosszul hangzik ...

szüleimnél már az gond volt, hogy anyunak terhesen kismamacipő kellett ... és nem spórolt!!!!!

2012. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
azért nálunk nem ennyire durva, a párom ilyenkor csak magán spórol, de nagyon. Nekem pl. akkor is drága ajándékot vett születésnapomra, pedig egy tábla csokinak is örülök...
2012. aug. 25. 22:07
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk esküvő nélkül is közös a kassza az első perctől...
2012. aug. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!