Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házimunka megosztás kicsi...

Házimunka megosztás kicsi baba mellett - nálatok hogy van/volt?

Figyelt kérdés

Mit csinál az apa, mit az anya? Esetleg nagyszülők segítenek?


Köszönöm


2012. ápr. 10. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikor nővérem szült, anyu meg én segítettünk neki. Esetleg az anyósa.

A férje az dolgozott. Néha-néha vigyázott a babára, sétált vele amíg nővérem pl. vegyszerekkel takarította a fürdőszobát.

2012. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Férj: intézi a hivatalos ügyeket, hogy ne kelljen a bankban, postán várakozni a kicsivel, mélykocsit emelgetni. Enyém pl. nagyon sokáig ordított, bármilyen boltba ha bementünk. Úgyhogy max. kisbevásárlást intéztem.


Nagyszülők: néha küldtek kaját.

2012. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

6hétig semmit,szó szerint semmit nem csináltam.Anyu és a párom mindent megoldott, a párom végezte a házimunkát,anyu főzött.

3hétig még élveztem is a dolgot de aztán már nagyon elegem volt,de nálunk ez hagyomány,ez a regenerálódás időszaka.

2012. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Két hétig Anyu és Anyósom főzött, én semmit nem csináltam, csak babáztam, de nem is volt energiám semmire max a mosogatásra. Ez idő alatt "szaladt" a ház, mert férjem dolgozott, ha valaki segíteni akart valamit én hülye nem engedtem, hogy majd megcsinálom, persze erőm sem volt semmihez. De 2 hét után szépen visszaállt a rend. A 2. babánál még Anyósom abban segített sokat, hogy a nagyot vitte-hozta az oviból, és sokszor átvitte magukhoz.
2012. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rossz volt a kérdés: pár hónapos baba esetében?
2012. ápr. 10. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha már pár hónapos, akkor igen megcsappan a segítség, mondjuk felezd el amit írtam. 2. vagyok.
2012. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég kevés dolgot csinál itthon a párom,de én nem is várok tőle többet,hisz ő egész nap dolgozik.megcsinálja a szereléses,ház körüli dolgokat,nagy bevásárolni együtt megyünk,ha úgy alakul intézi a postát.A többit meg csinálom én,hisz itthon vagyok nem is értem miért kell a háztartást is meg osztani ha egész nap dolgozik?!

Mondjuk nekünk minden második hétvégénk általában szabad,mert a nagyszülőknél van a lányunk,aki most 1,5éves.Ilyenkor vannak közös programjaink!

2012. ápr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem, a két nővéremnek viszont 2 és 3 van, elmondom, náluk hogy működött:

Szülés után 3 hétig anyuka semmit, a nagyszülők mentek segíteni takarítani, főzni, stb, második-harmadik gyerek esetén a nagyobb(ak) dolgait is intézték (óvoda, foglalkozás, egyebek). Apa az egyik esetben minden nap 5 körül végzett, a munkahelye (saját vállalkozás) a házuk szomszédságában volt, tehát napközben is hazajárt sokszor, segített, ahol tudott. A másik nővéreméknek szintén saját vállalkozásuk van, de nagyobb, az apa sokszor külföldön van, vagy ha nem, akkor is általában külföldiekkel tárgyal alapanyagról, gépekről, vagy késztermékekről, akkor is így volt már ez. Tehát ott több dolga volt a nagyszülőknek, viszont az egyik nagymama akkor már nyugdíjas volt, tehát reggeltől estig ott volt, sőt, legtöbbször ott is aludt, nagypapa pedig napközben kertészkedett, stb. Az én szüleim akkor még dolgoztak, én meg 9 éves voltam, de suli után átmentem hozzájuk, és segítettem a nővéremnek ahogy tudtam, közben leckéztem, délután vagy este meg jött értem anyám vagy apám.

2012. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!