Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jovoheten koltozik Budapestre...

Jovoheten koltozik Budapestre a lanyom esnagyon feltem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 eves es egyetemre fog jarni Bp en. Azosszes sporolt penzemen, meg anyum segitsegevel vettem neki egy pici lakast hogy ne legyen semmi baj (alberletbol kirakhatjak ha a tulajdonosnak szuksege lenne a lakasara). Nagyon feltem es tudom hogy o is fel ezert elotte nem mutatom mit erzek. El sem engednem, minden este sirok. A ferjemet meg nem is igazan erdekli, csak veszekszok hogy nehisztizek. Eddig 2 het volt a legtobb ido amig tavol volt.
2012. aug. 26. 00:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a férjednek, ne hisztizz. 18 évesen tud azért magára vigyázni. Nem megy esetleg egy barátnője, akivel együtt lakhatna? Úgy kevésbé lesz veszélyes. Budapest nem olyan rémes hely, milliók laknak itt és semmi bajuk, nincs mitől félni, csak tudja hova ne menjen és mikor, és kész..
2012. aug. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,biztosan feltalálja majd magát.Beszélgess vele el hosszabban mielőtt elköltözik, de ne akard kiosztani arról, hogy milyen veszélyes a nagyváros és mennyi veszélyes ember létezik. Mond meg neki, hogy este egyedül ne mászkáljon sehova sötétben,lehetőleg ha hazamegy este,akkor kísérje el egy barátja hazáig.
2012. aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolog, de ne aggódj! Saját lakás, nincs is ennél jobb. Ez ad elegendő biztonságot, ha a lányodnak van esze. Márpedig miért ne lenne? Gondolj arra, hogy a jövője a tét, egyszer mindenki kirepül a fészekből. Telefon pedig van, és hétvégi hazalátogatás is :)
2012. aug. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha hagynád önállósodni, mert így még 40 évesen se lesz az. Nem emberevők közé jön.
2012. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is 18 évesen kerültem fel Pestre, csak én albérletbe, a VIII. kerületbe. 2 évig laktam ott, szerencsére semmilyen atrocitás nem ért, pedig a VIII. kerületen belül nem az elit negyed volt.

Természetes, hogy félted a lányodat, szerintem a legtöbb anya így van ezzel. Igazából az dönt el mindent, hogy eddig hogy nevelted a lányodat, ez a pár nap már sok mindenen nem fog változtatni, de azért próbáld neki átadni azt, ami fontos, és úgy érzed, nincs vele tisztában. Nekem most lett új albérlőtársam, ő is 18 éves lány, hát... Teljesen életképtelen... Próbálnék neki segíteni, de sokszor mintha a falnak beszélnék.

2012. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Mégis mit gondolsz Budapestről?? Hogy egy fertő, bűnös hely ahol minden második lányt megölnek,megerőszakolnak?? Semmivel sem veszélyesebb város mint mondjuk Debrecen. Csak annyi hogy főváros,és sokan élnek ott.

Én született budapesti vagyok. Kőbányán éltem(nem a legjobb környék) mégis soha életemben nem ért baj engem. A gyerekeim is itt élnek,és őket sem érte soha semmi baj. Pedig a lányom gyönyörű nő.

Igaza van a férjednek. Nem kell annyira aggódni. A baj ha beütne az akárhol beütne( bár ne legyen semmi baj)

De azért ennyire parázni Budapesttől sem kéne.

40/N

2012. aug. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tulsagosan joszivu, talan kicsit naiv is.

Viszont kituno tanulo, osztaly elso.

En mindig is feltettem, mert rajtunk kivul nincs kozeli rokona es mar egesz pici kora ota karatezott (15 volt amikor abbahagyta).

Tulsagosan agodok tudom hogy velem is baj van, biztos tulreagalom a dolgot

2012. aug. 26. 00:27
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Azért féltetted, mert karatézott? Ha ennyi időn keresztül karatézott, inkább azt kéne félteni, aki bele akar kötni...

Másrészt meg 18 éves, ahogy írta előttem valaki, ha magadhozkötnéd, még rosszabb lenne a helyzet, mert még 40 évesen sem szabadulna el a szoknyádtól.

Nem hiszem, hogy fél, én 18 évesen hihetetlenül vártam ezt a helyzetet, nem féltem tőle.


Igaza van a férjednek, ne hisztizz. 18 éves felnőtt nő, nem 14. Nem fogják megenni.

2012. aug. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Tudom mire gondolsz, énis a jövőhéten megyek fel. De a lányod ne oktasd. Engem próbálnak, azokat elmondani amiket minden épp eszű ember tud, és ez nagyon idegesitő. Szóval majd megtalálja a saját útját, el kell engedni. És nem kell félni, ittis azt hiszik szüleim, hogy ott minden rosz, jót nem is mondanak a helyről. Szóval Te próbálj a lányodnak jó dolgokat mondani, hogy mennyi látnivaló van a városba meg ilyesmik. Kisérgetném szivesen. 19F
2012. aug. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ő már nem a kicsi lányod, felnőtt, egyetemista nő. Hidd el, ő nagyon fogja élvezni, hogy nem a túlaggódós anyjával kell már élnie, hanem önállósodhat egy kicsit. Már nem lesz beskatulyázott "osztályelső jókislány", persze biztos fontos számára a tanulás, de végre bulizhat, pasizhat, "világot láthat". Szokj hozzá a gondolathoz, hogy nem ugyanaz a lány fog már hazajárni hozzátok, akit eddig ismertetek. Most kinyílik előtte a világ, ahogy önálló lesz, hirtelen fel kell nőnie a feladathoz.
2012. aug. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!