Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes így Budapestre költözni?

Érdemes így Budapestre költözni?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy biztosnak mondható állása. Én már jó ideje nem találok munkát. Mit tennétek a helyünkben?
2011. aug. 7. 20:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
egyértelmű hogy költöznék vele.
2011. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 yuda ***** válasza:
47%
Szerintem pesten találsz állást, legfeljebb kezdetben elválalsz olyat, ami nem annyira tetszik, de majd alakul idővel.
2011. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 roonys válasza:
55%
igen pesten jellemző a számtalan állás ajánlat, azért van több százezer munka nélküli...
2011. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Annyit kell tudni még, hogy van itt egy saját lakásunk (nem albi).

Az a tervünk, hogy akkor mennénk fel albiba, ha én találtam már állást. Szerintetek itthonról küldözgessem az önéletrajzokat, vagy Pestről? (Fel tudnék menni egy időre ismerősökhöz arra az időre, amíg találok állást). Mi lenne az ideális?

2011. aug. 8. 09:01
 5/17 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, csak Béccsel.

Szerintem, küldözgesd először onnan az önéletrajzodat, ahol laksz. Aztán ha nem jutsz előre, nyomtasd ki az életrajzodat, és gyere fel Pestre, és osztogasd üzletekben, éttermekben.. Függ mi a végzettséget, milyen munkát szeretnél. De egy biztos; sokáig tart munkát találni, jó munkát meg szinte lehetetlen így utcáról. Úgyhogy kezdj bele minél előbb.

2011. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb találnod kellene egy munkát, mielőtt belevágsz. Akkor már csak nyugodtabban költöznél.

Én 1 éve élek Pesten és 1 hét alatt találtam érettségivel munkát, amivel netto 100ezret kerestem. Szóval nem nehéz munkát találni, ha valaki valóban nagyon akar dolgozni. Aki nem igazán akar, az nem is fog. Én nem bántam meg, hogy feljöttem, csak a honvággyal nem tudok a mai napig megbirkózni.:(

2011. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Először munkád legyen.

Lakást 1 nap alatt is lehet találni. Főleg, ha még van is hol meghúznod magad pár napra, akkor az lesz a legkisebb gondod.

2011. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 ava87 ***** válasza:
100%
Azért Pesten a mai napig könnyebb munkát találni, mint sok más városban. Persze ez csak akkor igaz, ha az ember tényleg nem válogat, hanem elvállalja azt, ami van.
2011. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire laksz messze Bp-től és hogy milyen munkát keresel, de azzal számolj, hogy egy álláskeresés nem csak önéletrajz-küldözgetésekből áll, hanem interjúkból (akár több körösből) is, ami miatt fel kell költöznöd.

Én a helyetekben párhuzamosan keresném a hármat: albérlőt a meglévő lakásba; albérletet Bp-en lakni (ezeket is érdemes megnézni!!); és állást.


Bár a kérdésből nekem nem jön le, hogy a párod Bp-en dolgozik-e, vagy te érzed úgy, hogy Bp-en találnál munkát?

2011. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Attól függ.Párod Pesten dolgozik?Mert ha ott van munkája,akkor gondolom lakása is ,s így nem kérdés,hogy igen.Ha azonban nem Pesten dolgozik s ott nincs se neki se neked munka,lakás,akkor necces.Spórolt pénzzel hogy álltok?Milyen képzettséged van?
2011. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!