Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen elidegenedett vagy...

Teljesen elidegenedett vagy valami más?

Figyelt kérdés

Először ezer bocsánat a hosszú írásért. A történet a következő:


Két hete beszélgettünk az unokatesómmal és szó esett a családról, panaszkodott arról, hogy a fia "elárulta őket", meg egy "flegma, meg hazudós" ember, akiben nem lehet megbízni. "Évek óta gond van vele" - mondja, de már szinte teljesen becsavarodott, nehéz elviselni, amikor "hazajön" (kéthetente látják, mert albérletben lakik).

Engem ez azért lep meg, mert nem is olyan régen teljesen közvetlen volt a srác, amikor megszerelte a gépünket, meg az otthoni wifi-t is megcsinálta, semmi jelét nem láttam annak, hogy "megbízhatalan" vagy "bunkó" lenne.

Amit viszont nem értek, hogy napokkal később a szóban forgó fiú bátyjával találkoztam, kérdeztem tőle az öccsét, annyival elintézte, hogy az a gyerek "kész", gyakorlatilag beszélni nem lehet vele, egyszerűen "idegennek tekint bennünket". Kérdésemre, hogy mióta van ez, válasza az volt, hogy régen is eléggé "autonóm" volt a családban, sose volt egy beszédes otthon, csak valamitől eldurrant az agya egy-másfél éve, azóta nem bízik bennük és ritkábban jár haza.

Nem hagytam annyiban a dolgot, írtam a srácnak e-mailt, amiben leírtam a fentebb leírtakat, és kérdeztem, hogy mi a gond mégis, elvégre róla van szó. Válaszában szemérmesen elkerülte a kérdést, olyasmit válaszolt, hogy "majd megoldódik".

Engem azért zavar, mert mégis ismerem, meg hát családtag és régen sem szerettem, ha csesztették egymást az emberek családban (szüleim elváltak gyerekkoromban és nem volt jó megélni).

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek miben lehetne segíteni,hogy megoldódjon a dolog? nem azt mondom, hogy mindenképp bele akarok szólni a "családi ügybe", de sajnos más ismertségi körömben volt már családi tragédia, ami hasonló feszült helyzet következménye volt. A fiú egyébként 24 éves.



2012. aug. 26. 12:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Pedig itt pont nincs semmi tennivalód. Ők éltek együtt, ők ismerik. Nem tudod mások problémáit megoldani, viszont a faggatózásod egy idő után terhes lehet számukra.
2012. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!