Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nehezítik meg a helyzetem?

Miért nehezítik meg a helyzetem?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy az álmaimból igyekszek valóságot csinálni. Ez lehet, hogy erősen hangzik de néha betegesen is. Nekem pl:. 11 éves korom óta az az álmom, hogy informatikus legyek, programozó akarok lenni. Apáék egy évvel ezelőtt rám hagyták gondolván, hogy addig megváltozik a véleményem. Nos most pályaválasztás előtt állok jövőre felvételizek egyetemre. Most meg egyre jobban azt érzem, hogy megakarják akadályozni. De ez többször előfurdolt már.

17/l



2012. aug. 26. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne hagyd magad. Lesz még pár hasonló eseted az életedben.
2012. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bizony, hogy ne hagy magad! okos szakmát választottál, ha még adottságod is van hozzá, akkor uccu neki!
2012. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"bizony, hogy ne hagy magad! okos szakmát választottál, ha még adottságod is van hozzá, akkor uccu neki!" Az az igazság, hogy én olyan oszályba járok ahol emelt számú informatikát tanulunk. Ez heti 9 infot jelent. Abból 7-on programozást tanulunk és 2 év alatt 4 prog. nyelvet sajátítottam el.


De ez most így apróság mert mindig ez szokott lenni. Pl.: volt, hogy mentünk volna ismerősökkel sporttáborba 1 napra /reggel megyünk este jövünk/ a település 60 km-es körzeten belül van. Úgy volt ott is, hpgy elengednek. Előző este kijelentik, hogy nem. És számtalan ilyen esett volt.

2012. aug. 26. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:

érdekes esetek, először engedik, aztán indok nélkül ellenzik? és pl. miért nem mehettél el?


És lehet tudni, hogy ők mit látnának jó választásnak?


Magas óraszámban tanulod, tehetséges vagy, kedved is van...

nyelvet is tanulsz? van esetleg tanulmányi verseny, amin indultál?

a programozásnak van jövője, pl. az osztrákok is imádják a magyar programozókat, mert állítólag jó a képzés. De nem kell külföldre menni, csak úgy mondtam:)


Szerintem ezt a döntést nem hozhatják meg helyetted, viszont, ha lehet békés úton, akkor úgy lenne jó megoldani. :)

2012. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

érdekes esetek, először engedik, aztán indok nélkül ellenzik? és pl. miért nem mehettél el?

eléggé a szocializmusba nőttek fel a szüleim tehát ált. olyan válaszokat is adnak amit annak idején adtak, hogy "nem mert nem+ és ezt nekem muszály "elfogadnom" mert ha nem akkor meg pár hétig tuti nem mehetek sose sehova

És lehet tudni, hogy ők mit látnának jó választásnak?

eddig egyáltalán nem volt semmi bajuk azzal informatikus akarok lenni mert nekem az egész család ilyen irányban dolgozik /nagyrészt gépészek és villamos mérnökök/

Magas óraszámban tanulod, tehetséges vagy, kedved is van...

nyelvet is tanulsz? van esetleg tanulmányi verseny, amin indultál? angolt tanulok bár azt heti néhány óraszámban, még nincs nyelvvizsgám de csináltam online teszteket a középszintűt 75%-osra csináltam meg /ezt még fejleszteném/ tanulmányi versenyen még nem indultam


"Szerintem ezt a döntést nem hozhatják meg helyetted" középsulit se én választottam saját magamnak... abba is beleszóltak hiába mondtam, hogy én nem ideakarok jönni még mikor leadtuk azután is mondogattam nekik sokáig / ők akkor csak azt mondták, hogy miért nem szóltam hiába magyaráztam nekik, hogy akkor hiába jártattam a szám/

2012. aug. 26. 17:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Mire leérettségizel, nagykorú vagy, oda mégy továbbtanulni, ahová akarsz. Ha nekik nem tetszik, akkor neked kell megoldani, hogy meg tudj közben élni.

Az meg, amiket irsz részben hülyeség, attól, hogy valaki a szocializmusban nött fel, még nem akarályozza a gyereke továbbtanulását.

De lehet, hogy azért nem örülnek, mert anyagilag nem tudják megoldani, hogy tanittassanak.

2012. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!