Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég kilátástalan a helyzetem....

Elég kilátástalan a helyzetem. Hogy győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most állok a pályaválasztás előtt. Kb öt éve kinéztünk anyukámmal egy szakot, ahol tovább fogok tanulni. Az elmúlt pár napban betekintést nyerhettem a tárgyakba, és rájöttem, hogy ez mégsem nekem való. Volt lehetőségem néhány órára beülni az egyetemre. A szüleim teljesen ki lesznek borulva, ha megemlítem, hogy inkább más szakot jelölnék meg első helyen (van konkrét elképzelésem hogy mit, mindkét helyre ugyanazok az érettségi tárgyak számítanak). Bonyolítja a helyzetet, hogy nagyon régóta egy budapesti egyetemről álmodozok, viszont anyukám megtiltotta, hogy oda jelentkezzek. Érzelmi zsarolástól kezdve hatalmas dühkitörésekig mindent bevet... Nagyon nagyon rossz a kapcsolatunk, többek között ezért is szeretnék minél meszebbre menni. Anyagilag nem jelentene nagyobb problémát, és nyaranta diákmunkával amennyit tudok én is besegítenék.

Nem tudom, mit vethetnék még be, hogyan győzhetném meg, hogy elengedjen, már mindent megpróbáltam. Tudom, hogy nagykorú vagyok, oda jelentkezek ahova akarok, de mégsem szeretném így megkerülni őket, nem lenne tisztességes. A másik pedig, hogy a szakváltoztatással sem tudom, hogy hozakodjak elő. Elképzelhető, hogy azt is tiltani fogja. Tudnátok ötleteked adni?

(Ja, és szerintem nincs velem semmi drasztikus probléma, szeretek tanulni, nem járok bulizni, nem dohányzok, nem fiúzgatok, tehát próbálok normális gyerek lenni.)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)


2011. nov. 22. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

" Tudom, hogy nagykorú vagyok, oda jelentkezek ahova akarok, de mégsem szeretném így megkerülni őket"

Akkor menjél arra a szakra, ahova anyukád mondja. Ha pedig nem akarsz, akkor állj ki magadért!

2011. nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont,miért nem vagytok képesek kiállni magatokért?
2011. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szuper, élj anyukád szabályai szerint.

19 évesen nem nagy dicsőség, hogy nem mered a saját életed élni, nem jársz bulizni, nem próbálsz párkapcsolatot kialakítani. ettől nem jó kislány leszel, hanem anyád bábja.

Most vagy ülsz tovább anyuci szoknyáján, vagy eléállsz, és bebizonyítod, hogy felnőtt, érett ember vagy, aki tudja, mit akar, és elmondod.

2011. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!