Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés anyóséknál....

Összeköltözés anyóséknál. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Hamarosan összeköltözöm a párommal. Egyelőre csak anyóséknál, ameddig össze nem szedjük a pénzt a közös lakásra.

Nagyon jó a viszonyunk, semmilyen probléma nem volt eddig. Mégis tartok kicsit tőle, mert nagyon sok negatív véleményt hallok, hasonló szituációban élőktől. Tudnátok mesélni? Ha valakinek van pozitív élménye, azt mindenképp írja le, nagyon megnyugtató lenne. :)


2012. aug. 26. 23:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Hát nehéz lesz szerintem. És nem csak neked, de a párodnak is. Nem én lakom a barátomnál, hanem Ő költözött hozzánk. Eleinte nem volt gond, de aztán jöttek a problémák. Nagymamámmal lakunk, és ő még bennünk is mindig a rosszat keresi, eléggé házsártos, imád veszekedni. Párom más körülmények között élt, elég nyugodt természet, de sok mindent nehezen visel el. Nem veszekednek konkrétan, de a mamám sokszor megjegyzéseket tesz rá, és párom is utálja már. Ezt persze mind nekem mondják, én meg tehetetlenül állok a dolog előtt, mindkettejükre dühös vagyok sokszor. Mi másként csinálunk sok mindent mint páromék, és Ő nehezen alkalmazkodik, de vannak dolgok amikben tényleg igaza van, viszont anyámék nem fogják megváltoztatni az életvitelüket miatta. Mindenki nekem mondja ha zavarja valami én pedig tényleg nem tudok mit csinálni, már vesztem össze a családommal elég durván, ha beszóltak neki valamit, viszont párommal is több vitánk volt emiatt. És hiába van sokszor igaza, nehezen viselem a családomat érő kritikát. Szerencsére elköltözik tőlünk. Pedig szeretem. Utólag hozzátenném hogy mi nem vagyunk házasok, nem is készülünk házasodni, még iskolába járunk, tehát azért más a szituáció bizonyos szempontból.
2012. aug. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%

előző páromhoz odaköltöztem volna, ha ugy alakult volna...igy is folyton ott voltam, ott aludtam, csak a cuccaim nagy része otthon volt, meg azért haza jártam...de majdnemhogy ott laktam...második otthonom volt az biztos...és imádtam az anyósjelöltet....mi nagyon kijöttünk igy is...békén hagyott minket, otthon éreztem magam, bármit tehettem amit otthon is....ott is meg otthon is laktam lényegében akkor...

a mostani párom, illetve már völegényem szüleivel az életbe nem költöznék össze....nincs az a pénz....igaz, mi igy se jövünk ki...pláne apukával....ugyhogy alapjáraton vannak gondok....

24L

2012. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

Szombat-vasárnap nincs 9-10-kor kelés, mert megszólnak vagy úgyis addig tesznek-vesznek szöszmötölnek az ajtó előtt, míg megunod. Ők nem tudnak aludni, kelnek 5kor. Persze, mert a tyúkkal fekszenek este 8kor.

Ha elveszel a közösből egy tojást, napokig téma lesz, akkor is, ha te állod a hétvégi nagybevásárlást.

Téma lesz, h sok vízben fürdesz, h sokat mosol, hogy sok ruhát veszel, hogy nem jársz ki a kertbe, nem eteted a tyúkot, stb.


Ezek a példák nem a sajátjaim, mert nekem normális anyósom van, de sose költöznék oda, mert ki tudja, milyenné válna viszonyunk.

2012. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

Hát vannak pozitív tapasztalatok is, de csak elenyészőek.

Mi egy társasházban laktunk az anyósékkal, tehát külön háztartás, külön bejárat, csak közös garázs és közös kert.

Elég sokáig jól megvoltunk, de azért csak nem éreztem magam otthon, a kertbe nem szívesen mentem ki, csak a lakásban tevékenykedtem. Figyelgették, mikor jövünk-megyünk, ha nyaralni megyünk az pénzszórás, minek tartunk macskát a lakásban ("az a dög a kertbe való"), hogyan teregetek stb. Tehát amit láttak belőlünk, azt megszólták, mégha csak jó szándékkal is.

Végül ráment a házasságom, persze nyilván nem ez volt a fő ok.

Szerintem is nagyobb eséllyel fogsz ezen a fórumon panaszkodni pár hónap múlva, minthogy feszültségmentes nyugodt életed legyen.

2012. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%

Amíg én is ide nem költöztem anyósékhoz,nagyon jó volt a kapcsolatunk...

De csak addig...=/

Valóban így van sajnos,hogy a legtöbb anyós mindenbe beleszól,mindenhol ott van,mindent ő akar,az a szent,amit/ahogy ő mondja...arról nem is beszélve,hogy pl. mióta itt vagyok MINDENT mi veszünk/fizetünk,mert ők csak este jönnek haza és reggel mennek el!

Nekik kocsmájuk van és ott vannak egész nap /ott lakik párom nővére is-tudjátok olyan kocsma+ház egybe/.

Igaz,hogy addig,amíg itthon vannak 2x indítanak mosógépet,teleengedik a kádat,égetik a villanyt mindenhol,megy a TV és feleszik a hűtő tartalmát,amit persze szintén nem ők vesznek,felmászkál az emeletre,szétnéz,megnézi,mit főztem,mit csinálunk,miért nem így adok a kutyáknak enni,miért nem szabad neki ugrálni,harapni(kölyök),miért így neveljük/tanítjuk.

Szó nélkül elvisz dolgokat,amit párommal vettünk oda/zsíroldó,hajbalzsam,tészta,bármi ami neki elfogy/...

És sajnos mindezek tetejére igénytelenek is...takarítani fél éve nem láttam és NEM TÚLZOK!!!=(

Szóval jobb lett volna,ha nem ismerem meg jobban őket közelebbről,akkor megmaradt volna a jó kapcsolat,de így sajnos a részemről nagyon eltávolodtam és "nem szeretem őket"...meg sajnos undorodom tőlük...=/

Rossz döntés volt,hogy ideköltözzek,tényleg nem egészséges...anyóstól messze kell lakni...=)

De kívánom,hogy neked jobban süljön el a dolog és ne romoljon meg a kapcsolatod velük és hogy még talán jobb is legyen! =)

2012. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%
Mielőtt odaköltöztem, jó volt a viszonyunk, ebéddel vártak, stb, aztán mondták, hogy ne fizessek albérletét, lakjak náluk. Meg is egyeztünk havi 20000 ftban. Pár nap múlva elkezdték, hogy nincs pénzük, mindenféle indokkal elkezdtek kölcsönkéregetni. Másfél hónap múlva úgy jöttem el, hogy a 300000 ft tartalék pénzem náluk volt "kölcsönbe", nekem meg nem maradt semmi. Kukákból kellett üvegeket és fémet gyűjtenem, hogy tudjak kaját venni, a munkahelyemen laktam a következő fizetésíg. Azóta is én vagyok a bunkó, ha mondom nekik, hogy elkezdhetnék visszaadni. Ez 2 éve volt. Nem mennék vissza hozzájuk, találkozni is utálok velük.
2012. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mi most úgy lakunk, h párom, nővére és anyukája. Ez csak átmeneti, hamarosan költözünk. Amúgy csak pozitívat tudok írni. De az én anyósom jófej. Ami rossz, az az h nyilván ő a főnök, vagyis azt eszünk, amihez neki van kedve...stb. De ez engem nem zavar. Leadjuk neki a rezsi plusz konyhapénzt, aztán cső. Még a főzést is csak nagyritkán engedi át. Plusz mindig rend és tisztaság van, mert 3 nőből csak eszébe jut valakinek kitakarítani valamit. Van h egy héten 3x is ki van pucolva a wc :D
2012. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
27%
Ja azt még hozzátenném, h bár nekem ez sem negatív, de ahogy többen írták h zavarja őket ez tényleg probléma lehet: tudniillik, h mindent megigazít, ami t kiteregetek, vagy pl átválogatja a szennyest amit épp kikészítek levinni, és kivesz belőle egy ruhát, h az nem oda való, holott 100 éves és tudom, h nem fog...stb. Vagy h felporszívózik nálunk is. Ez zavaró lehet. Én elfogadom. Tudom, h nem rosszból csinálja. Csak sokaknak nem bírja az egoja a dolgot. Én tudom, h trehányan szórom fel a ruhákat a kötélre. Pont. Ha kedve van megigazítani. Ámen.Meg a fazekas dolog is tipikus, h megmondja, melyik fazékba főzzek, de hol nem pottyantom le?
2012. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!