Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távkapcsolat után összeköltözé...

Távkapcsolat után összeköltözés? Olyan írjon főként akinek tapasztalata van!

Figyelt kérdés

Másfél éve távkapcsolatban élek. Boldogok vagyunk együtt. 1 év múlva össze tudunk költözni, de azt hiszem mind a ketten félünk ettől egy picit. Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Elsősorban olyanok válaszait várom akiknek van tapasztalata a témában, de mások válaszait is szívesen fogadom!

20L


2012. júl. 10. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatot majd most fogod megszerezni:) Mitől féltek? Maximum nem tudtok majd együtt élni, akkor meg elválnak útjaitok. Mindketten fiatalok lesztek még akkor is.


De egyébként meg alakítsátok ki közösen a közös életetek "szabályait". Ha azok szerint éltek majd, figyeltek egymásra, nem lehet gond:)

2012. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon jól müködött azóta összeköltöztünk és ugyanolyan a kapcsolatunk mint az előtt. Erre azt szokták mondani lakva ismeri meg az ember a másikat. Meg kell próbálni.
2012. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az első ilyen nem jött be. Három év távkapcsolat után (majdnem minden hétvégén találkoztunk) összeköltöztünk, aztán néhány hónap alatt olyan dolgok derültek ki, hogy álmomban sem gondoltam volna amíg külön éltünk. Előtte nagy szerelem, lila köd, holtomiglan-holtodiglan, veszekedés soha, aztán csak mikor együtt éltünk csak néztem mint rozi a moziban, hogy mi van. Meg is döglött a kapcsolat kevesebb mint egy év alatt. De meg kell próbálni, ha nem megy, megy mindenki a saját útján tovább. No para!
2012. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bar mi meg nem elunk egyutt, de attol pont nem felek, hogy nehez lesz osszekoltozni. Mi minden hetveget, es neha heteket toltunk egyutt teljes harmoniaban. Ti mennyi idot szoktatok egyutt tolteni?
2012. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb az ilyesmin előbb túlesni (már amennyiben hosszú távra terveztek), mert összeköltözés után derül úgy is ki, mennyire illetek össze.

Ha csak az összeköltözés miatt szétmentek, akkor nem is voltatok egymáshoz illőek, az ilyesmi meg ne több év után derüljön ki...

2012. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
Ha már féltek ettől az már eleve rossz,keressetek mást
2012. júl. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Előtte 2,5 évig voltunk távkapcsolatban, suli után összeköltöztünk, fél év után szét is költöztünk. Aztán elkezdtünk újra randizgatni,alapjaiból újraépiteni. Eltelt 8 hónap,most újra együtt lakunk de ég és föld az első összeköltözéshez képest.
2012. júl. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszihológiai tanulmányaim alapján távkapcsolathoz teljesen máshogyan kell hozzáállni, mint heti több találkozásból álló kapcsolat esetén. Fordított elvként ilyen esetben előbb és gyorsabban kell dönteni, de ehhez fontos egy legalább 10 napos előköltözési próba is. Távkapcsolat esetén javasolt 6-18 hónap alatt döntésre jutni és legalább az életkörülményeket egymáshoz igazítani több találkozáshoz. Különben az egyik fél lelke sérülhet. Főleg akkor, ha nem egyeznek az érdekek.


Jelenleg én is távkapcsolatban vagyok. Bár a távolság önmagában nem lenne nagy, de egyéb életkörülmények teszik távkapcsolattá. Miszerint csak hétvégén tudunk találkozni, illetve valamikor csak néhány órára. Sajnos mi is elkövettük azt a hibát, hogy fél évnél nem beszéltük meg. (Akkor még nem tanultam pszihológiát.) Én már vágytam rá és igazából csak magamban osztottam-szoroztam. Mindig ő járt hozzám és költözhetne is ide. Azonban ő máshogyan és idősebb kora ellenére nagyon-nagyon rosszul gondolkodott. Maradjunk annyiban, hogy tőlem várt volna el sokkal nagyobb áldozatot sokkal több pénz-ráfordítással. Két város között félúton, de én maradjak pesti munkánál. 4 hónapra szakítottunk emiatt. Belátta a hibáját, de ez egyszer már elromlott és még mindig nem vagyunk rendezve. A szünetet nem számítva másfél évnél tartunk és már rossz ez így.

Tehát minden távkapcsolatban élőnek tanácsolom, hogy felelősségteljesebben kell egy ilyen kapcsolatba belemászni és mindent előre meg kell beszélni egymással. Ha előbb kiderülnek a gondok vagy érdekkülönbségek, akkor nincs nagy sérülés.

2018. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!