Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülői támogatás?!

Szülői támogatás?!

Figyelt kérdés

Most megyek továbbtanulni egyetemre, félárva vagyok.

Ha itthon nem tud az apukám támogatni pénzzel.

Csak az árvaságiból tudok majd élni + szociális támogatás, amit majd igényelni fogok.


Akkor úgy kell kitöltenem az igénylőlapot, hogy külön háztartásban élünk? És az én keresetem az árvasági?


2012. aug. 27. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, ti egy háztartás vagytok.
2012. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de ha csak a saját pénzemből élek, az külön háztartást jelent, nem?
2012. aug. 27. 10:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Első körben kell majd egy igazolás az egy háztartásban élőkről, és ahogy az első is mondja, ti közös háztartásnak számítotok, mivel - gondolom - egy lakásban éltek. Gy aztán mindkettőtök jövedelmét figyelembe kell venni, egyedül az árvaságival amúgy is érvénytelen lenne a pályázatod, mert csak a rezsid több lenne, mint a bevételed. Viszont ha nem túl magas az egy főre jutótok (ami esélyes, ha apukád nem tud támogatni), akkor gondolkozás nélkül kapsz pénzt, mert a félárva az a kategória, amivel ha eléred a ponthatárt, a hallgatói normatíva (vagy miamanó) 10%át kapod, azt hiszem, ez ilyen 11 ezer körül van.
2012. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem külön háztartás, mert a rezsit gondolom nem külön számla alapján fizetitek.

Szóval a kettőtök jövedelmi számít, és azt osztják el.

2012. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

de a rezsit azért fizeti ő mivel ő a haszonélvező...

én meg a saját rezsimet fizetem egy másik városban ahol az egyetem van...


nem nagyon értem ezt az igénylési lapot..:/

2012. aug. 27. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Öneltartó csak akkor lehetsz, ha az állandó lakcímed nem egyezik meg édesapádéval. Nem laktam még albérletben, de nem hiszem, hogy azt be lehet jelenteni állandó lakcímnek, maximum ideiglenesnek. A lényeg, hogy amíg közös lakcímen vagy édesapáddal, addig ő az eltartód.

Én Szegeden tanulok, szintén félárva vagyok, nálunk így működik a dolog (persze más egyetemeken lehet másképp):

számít az egy főre jutó jövedelem (amit ugye apukád keresete alapján számolnak, az SZTE-n az árvasági nem számít bele ebbe), figyelembe veszik az állandó lakhely távolságát az egyetemtől, hogy koliban vagy albiban laksz, testvérek számát, illetve azt a tényt is, hogy félárva vagy (erre is jár plusz pont). Illetve az EGYÉB mezőben fel lehet tüntetni pl a te vagy édesapád havi gyógyszerköltségeit, ez is plusz pontot ér.

2012. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló azt megkérdezhetem, hogy az egy főre jutó jövedelemhez beírod a szülőd keresetét mondjuk legyen 100 ezer forint és beírod még a te árvaságidat?


Mert elvileg be kell írni az egyéb nem adózó jövedelemhez...


te beírod? vagy csak a 100-at osztod kettővel?

2012. aug. 27. 11:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Megoldhatod egyszerűbben...mivel apukád nem tud támogatni, ezért:

1. írasd a saját nevedre az árvaellátást

2. közjegyzővel írasd alá az Öneltartói nyilatkozatot, és kész is.

2012. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy én is szegedi vagyok, de senkit nem érdekel, hogy mi az állandó cimem...van egy hivatalos nyilatkozatom arról, hogy öneltartó vagyok, van jövedelmem (árvaellátás), és ennyi.
2012. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló:


az árvaellátás a saját nevemen van

2012. aug. 27. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!