Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az az elvárható támogat...

Mennyi az az elvárható támogatás, amit a szülő kérhet a felnőtt gyerekétől?

Figyelt kérdés
A párom jelenleg a fizetése felét odaadja a szüleinek (apja nyugdíjas, anyukája nyugdíj mellett dolgozik is), pedig nem otthon lakik. Persze ők nem egészben kérik ezt az összeget, hanem a napok, hetek során erre-arra, nincs ennivaló, be kell fiztni a számlákat... Ha azt meri mondani, hogy nincs, akkor jön a sértődés, sírás (ebben az anyja világbajnok lehetne) és előbb-utóbb mindig megszánja őket. Én tegnap sokalltam be, amikor egy kisebb vásárlásnál megkértem, hogy fizessen ő, mert én otthon felejtettem a pénztárcámat és kiderült, hogy egy Forint sincs a számláján, mert a szülei elkérték. Én nagyon dühös lettem, mert elméletileg a számláján gyűjtjük a vésztartalék pénzt és ez azt jlenti, hogy abból sincs már semmi. Eléggé összvesztünk emiatt. Tényleg én vagyok ilyen szörnyeteg, vagy ez már túl sok amit tőle elvárnak és amit ő ad.
2012. júl. 25. 08:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Én emlékszem rá, az első teljes munkaidős fizetésemet gondolatban már elköltöttem mindenfélére, mire apa benyögte, hogy adjam oda jó részét nekik, mert erre meg arra kell. Én nem adtam oda, mert alig vártam, hogy megkapjam, és amúgy is első fizetés, stb. Három hétig nem beszélt velem. Semmit nem szólt. Akkor kb. 20 éves voltam, mai fejemmel, sokmindent átélve már szégyellem magam ezért, mert akaratlanul is, de megnehezítettem a szüleim helyzetét, ráadásul otthon is laktam, de akkor dühös voltam és dacos.

Megértelek, de megértem a párod is, jó lelkiismeretű ember nehezen hagyja "cserben" a szüleit, a szüleinek kellene másképp hozzáállni a dolgokhoz, de nem teszik. :S

2012. júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
szerintem beszéld meg a pároddal, hogy üljön le a szüleivel. egyezzenek meg egy havi fix összegben, amivel segiti őket, és annál több nincs. Külön él, külön családja van, külön háztartást vezet. nem zsigerhetik ki őt, és gondolom ti is szeretnétek egyről a kettőre jutni. A fél fizetést soknak tartom, pláne, hogy mindkét szülőnek van jövedelme.
2012. júl. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Jah, és a kérdésedre válaszolva, olyan nincs, hogy elvárható támogatás mennyisége. Az mindig egyedi mérlegelés és hozzáállás kérdése. Én később az étkezési jegyemet adtam mindig haza, kb. 10000 Ft értékben. Azért ha már külön lakik, a párodnak is élnie kell valamiből. Neki kellene egy határt húzni, ennyit tudok adni, többet nem.
2012. júl. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően az jó dolog, hogy az ember segít a szüleinek.

Hiszen felneveltek, taníttattak, ruháztak. Ezért magától értetődő, hogy felnőttként segítek nekik, különösen ha meg vannak szorulva.

Viszont a szülő részéről ez enyhén szólva gusztustalan, hogy követelik, hisztiznek érte, és elszedik a pénzeteket. Azért nem arról kellene szólnia a dolognak, hogy ti sehova nem haladhattok miattuk.

Az én szüleim nem követelik, én magamtól adok, amennyit tudok, amennyit egy hónapban tudok nélkülözni úgy, hogy annak az én családom ne lássa kárát. És amíg nem látják kárát, a párom sem szólhat bele. Nekem rossz lenne ha nem adhatnék, nem segíthetnék. A páromra is nagyon megharagudnék, ha megpróbálná megtiltani. De ha a spórolt pénzünket adnám oda, vagy a fizetésem felét, na az már durva lenne, jogos lenne a kiborulás...

2012. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Én lehet, hogy nagyon önző vagyok, de olyan nincs, hogy elvárható. Aki amennyit tud, segít. Mindenkienk más az anyagi helyzete. Nálunk is férjem szülei szoktak kérni tőlünk, amit sose látunk viszont, az összeg már lassan közelít a 7 számjegyhez. És ugye nem kérnek, hanem KÖLCSÖNkérnek. De már besokalltam. Nem vagyunk milliomosok, nem azért spórolunk, hogy másnak legyen. Van egy lakáshitelünk, egy másfél éves lányunk. Szóval lenne mire költeni. Ja, és ráadásnak mennék vissza dolgozni, de nem vesznek vissza. Szóval most mondtam megálljt a "kölcsön"adásnak.

Egyéb módon persze segítünk, de anyagilag már nem megy.

2012. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

Ha házasságban élsz, akkor jogos a kifogás, hiszen vagyonközösség van (a férjeddel), van jogod beleszólni, mire költi a pénzét.

Ha nem éltek házasságban, akkor nem hiszem, hogy van bármilyen alap arra, hogy megszabd, mire költi a pénzét. Te is arra költöd, amire akarod, ha akarod, magadra, ha akarod rá, ha akarod a szüleidre, ha akarod, félreteszed.

És ez rá is igaz.

2012. júl. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Az elvárások a csalódások forrásai. A kérdésedre a helyes válasz: egy fillér sem!


Egy felőtt ember el tudja magát tartani, ha megvan a keze-lába. Ha nyugdíjas, dettó. Aki szerette a gyerekét, azt a gyereke, ha MEGTEHETI, támogatja, amikor a szülője rászorul (megjegyzem, hogy aki valóban szerette és szereti a gyerekét, az nem várja el, hogy támogassák, sőt, nehezére esik elfogadni azt, ha mégis támogatják).


Nem vagy szörnyteg - pontosabban nem te vagy az. A férjedet baleknak nevelték, apuka-anyuka pedig alaposan élősködik rajta. Beszélj vele, ha nem megy, gondolkodj inkább azon, hogy tovább nélküle. Vagy panaszkodhatsz ide még egy kicsit, de semmi sem fog megváltozni ezáltal.

2012. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

7-es voltam. Még ennyit:


Ha elvár, és te adsz neki, akkor hol van az a határ, amikor elég lesz neki? Mennyi az elég? Ha gyereked van, tőle vonod meg tán a falatot, csakhogy anyuka-apuka megvehessen ezt-azt?


Aki azért szülte/nemzette a gyerekét, hogy majd öregségében leygen, ak eltatsa, az önző ember és a lelke mélyén nem szereti a gyerekét. Őgy használja, mintha a keze-lába folytatása volna.

Ugyanis ez a mentalitás megállt 100-150 évvel ezelőtt (főként a parasztságban), amikor is igen gyenge lábakon állt a szociális támaszrendszer. Akkor elvárható volt, hogy a megvénült, megrokkant szülőt támogassa a felnőtt gyereke (de akkor sem a saját gyermekei élete, jóléte, egészsége rovására). De ma már nem!


Ismered Sántha Ferenc Sokan voltunk c. novelláját? A nagyapa inkább meghal, csak hogy a következő generáció élhessen. Megrázó, rettenetes, de nyomorban az a természetes és elvárható tett: én öreg vagyok, tehetetlen, már nem tudok dolgozni, miatta éhezik az unokám. Övé a jövő, enyém a múlt - ha nincs mit ennünk, akkor inkább én halok meg, mint ő. Ez a generációk védelme.


Mindenki így tesz, aki a jövőt védi. Csak önző emberek nem - ők akár a gyerekük és az unokájuk rovására is élni akarnak és JÓL élni.

2012. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt a szülőnek nem illik elvárni. Azt a gondosságot, anyagi és szellemi javakat amiket tőlük kaptál nem nekik kell visszafizetned, hanem a te gyerekednek továbbadnod. Ha rászorulnak valamiért a szülők a gyermekük segítségére, pl. betegség miatt, vagy más nemvárt kiadás, anyagi kár miegymás miatt akkor természetesen segít az ember, de rendszeres pénzjuttatásra miért is volna szükség?
2012. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 120e ft az összjövedelem, ebből kell a lakást, rezsit, gyerektápszereket, kaját stb fizetni. Nagyon szűkösen jövünk ki, nem tudnék adni belőle a szüleimnek. Én sem kértem tőlük sosem, amióta külön lakunk.
2012. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!