Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is dünnyögni kéne...

Szerintetek is dünnyögni kéne a nagyszülőknek, ha az unokájuk megivott kb 0,5 deci pálinkát, meg 2 sört 15 évesen?

Figyelt kérdés

Egy haverommal megittunk ketten 1 dl pálinkát, meg 4 sört. Semmi bajom tőle, meg se látszott, csak tudják, és po.fáznak érte. Életembe másodjára ittam, először egy hete. De akkor se látszott meg se. De arról nem tudnak.

Anyámék nem szólnak érte, de nagyapámék dünnyögnek. Szerintetek is igazuk van? Amíg le nem nyugszanak nem megyek feléjük se. Nagyapám 12 évesen már cigizett, én 15 évesen még meg se próbáltam. És a tanártól lopták a dohányt. Szóval nem kéne nekem ugatniuk, amikor semmi bajom nincs, és meg se látszik. Vagy nekik lenne igazuk?

(már unom a hülyeségeiket, meg hogy mindenbe beleszólnak, és közbe magukba nem néznének)


2012. aug. 27. 15:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nekik semmi közük hozzá igazából.
2012. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mindent eladnának, mindenért szólnak. Ha veszek valamit, akkor minek ez a sz.r meg hasonlók. Gyűjtöm a régiséget, de azt is mindent eladnának. Mármint mondják, hogy minek az, meg add el, meg hogy ők gyerekkorukba olyanokkal fociztak. Szóval ha ott vagyok, akkor üljek, ne csináljak semmit. De hogy mennyire szeretik ha ott vagyok. Nyár elején több napot ott voltam. Inkáb begy hetet. De most nyár végefelé már hetente 1x ha megyek. Naponta hívtam őket, de már azt se, mert mindig csak nyavajognak. Hogy jajj csak tanuljak, meg ezt ne azt ne amazt ne. Én meg már nagyon unom.
2012. aug. 27. 15:40
 3/18 A kérdező kommentje:
Szerintem se, csak tőlük vittem az üveget(enyim volt, csak ott volt). Nagyapám meg még pálinkát is öntött bele. Meg már akkor is hisztiztek, hogy minek az nekem, meg mit akarok vele, stb.
2012. aug. 27. 15:42
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Hú de jó, hogy nekem nem ilyen az unokám. Ha rólam, vagy velem így beszélne, be sem engedném. Bár igazad van, ők is hibásak, hogy a szüleidet nem jól nevelték. Ha jól nevelték volna a szüleidet, neked eszedbe sem jutna így beszélni a szüleid szüleiről.
2012. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
No, van amit kihagytam. Nekem sírnak, hogy nem mennek a keresztlányáék. (akiknek csak egy házat vettek) Meg elég idegesítő, hogy folyamatosan azon jár a fejük, hogy mikor köthetnek belém/belénk. Folyton azon sírnak, hogy nincs pénzük, meg hasonlók, de azt nem mondják, hogy hova lett. Másik két unokájuk nem is jár, már 4 éve nem voltak, de ez más. Nagyapám régebben ha elküldték valahova, a kocsmába kötött ki. Már régen nem kocsmázik, vagy 40 éve. 70 éves. De ha nekem azért szólnak, meg félórákig azon rágódnak, hogy ittam, akkor valahogy nincs kedvem se menni hozzájuk, se felhívni őket. És ha valami bajuk van velem, nekem mondják, és ne úgy halljam vissza. Kedves #4! Ha két sör, meg egy feles után olyanokat mondanának, hogy alkoholista leszel, és MÖGÖTTED lehet, hogy te is hasonlóképpen beszélnél.
2012. aug. 27. 15:58
 6/18 anonim ***** válasza:

Nálam fordítva van.Anyám akadt ki múltkor,mert itt volt az asztalomon egy vodkakoktélos üveg ami 7%os volt,vagy akörül ha jól emlékszem.Papám védett meg anyámtól,hogy ne bántsd már a lányt,az olyan mintha megivott volna 2deci sört.A sört meg viszont utálom.

Nekem mamám mondja mindig,hogy megkóstolni meglehet,de ne vedeljek.

Ne foglalkozz ezzel a témával,majd csak elfelejtik.Ők is voltak fiatalok,lehet,hogy pont az ilyen fajta élettől,amiket ők éltek szeretnének megóvni.

2012. aug. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Engem nyugodtan lepontozhatsz,(ez legyen a legnagyobb öröm az életedben), de nézd már meg a stílusod!! Pofáznak, ugatnak...nem az a gond, amit mondasz, hanem ahogy mondod. Szégyelld magad!
2012. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem így kellett volna fogalmaznom, de eléggé kiakasztó amit csinálnak. Amiket meg mondtak, azzal egyenesen kihoztak a sodromból. Amúgy ez az első, hogy bármi rosszat mondok róluk, de ez most nagyon felbosszantott.

Meg tegnap nem volt kedvem menni valahova, aztán mégis el voltam, és nem mentem velük haza, hanem egy haveromék hoztak haza, és ezért is csak a dünnyögés ment, hogy de flúgos vagyok. Ekkor se voltam ott, csak öcsém mesélte. Ha a hátam mögött kibeszélnek, akkor valahogy megengedem magamnak ezt a hangnemet.

2012. aug. 27. 16:23
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Ilyenek a mai fiatalok.Elvárják a tiszteletet,de ők nem adják meg.Ráadásul 15 évesen piálni! Szóval nem értem hová fajul a világ,meg mitől félnek,hogy lemaradnak?! Semmiről. De nyilván a nagyi a k*csög,mert beszólt és a 15 éves suttyó az ász,mert jól megmondja itt a gyakorin ,meg még iszik is ráadásul! Gratulálok.Ja és akkor vállon kéne téged kérdező veregetni,hogy te nagyapáddal ellentétben már 15 vagy és mégsem próbáltad ki a cigit? Vicc...

24éves (nem dohányzó nem cigiző,mert szerintem ciki)lány

2012. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szóval én róluk SOHA SENKINEK NEM MONDTAM EGY ROSSZ SZÓT SEM! De a nyáron kikészítettek. Segítek nekik, meg minden, de ha pl ki kell venni egy fát, akkor soha nem jó ha én ott vagyok, mert már fáradtak. Június óta ott egy fa, legallyazva, de nagyapám kitalálta, hogy majd kiszedjük. Megbeszéltük, hogy egy hűvösebb napon kiszedjük. De ha én mondom hogy mikor jó, akkor nekik mindig van valami ok, hogy ne akkor. Úristen! 15 évesen megittunk ketten 4 doboz sört, meg 1 deci pálinkát reggel 10 és este 7 között. Mekkora alkoholisták vagyunk. Most hogy mondod, reggel a detoxba keltem. :) Olyat nem mondtam hogy köcsög. Tisztelem, szeretem őket, csak nagyon megharagudtam rájuk. Szerintem az iszik, az nem itt kezdődik. Mi olyan nagy szám abba, hogy ittunk egy keveset? Semmi extra, az osztály fele 6.ba már volt részeg. Én meg életembe iszok kétszer egy keveset, 25 évesen és már dünnyögni kell? Egy nyár végi bulin ma már tök normális, hogy 15 évesen iszunk.
2012. aug. 27. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!