Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is rosszul esik, ha a...

Nektek is rosszul esik, ha a nagyszülőknek nem tetszik a név, amit a picinek választottatok?

Figyelt kérdés
Engem bánt,de nem is ez a jó szó rá,nem tudnám pontosan megmondani.. Mi az Áron nevet választottuk és anyósom folyamatosan fintorog rá,hogy milyen hülyén hangzik,hogy Áronka.. Na de nem is akarom Áronkának hívni,csak simán Áronnak. Állandóan neveket ajánlgat,de ilyeneket,hogy Edmond meg Zétény. Meddig fogja ezt játszani? Egy hónap múlva szülök,már 2 hónapja van nevünk,miért nem lehet elfogadni,hogy nekünk ez tetszik és megbékélni a helyzettel? Különben amíg nem tudtuk a nemét,addig a lány nevünk Emília volt,arra meg azt mondta,hogy ha így fogják hívni,ő akkor is Senonnak fogja szólítani,mert neki az tetszik.. Most őszintén,szerintetek ez normális?
2012. aug. 22. 16:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
nálunk is ez a helyzet. botondnak fogjuk hívni és anyám egyfolytában lázad ellene. nekem nem esik rosszul, engem nem érdekel, hogy nem tetszik neki a botond. folyamatosan neveket ajánlgat, ez viszont idegesít. megmondtam neki, hogy nem az ő dolga nevet választani a babának. és ennyiben maradtunk. azóta még néha próbálkozik :p
2012. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

nah, nálunk is ez volt a helyzet.

Mi a Hunor név mellett döntöttünk a férjemmel. Anyósom kijelentette, hogy ez egy csúnya, és ronda név, meg borzasztó, és hogy csúfolni fogják a fiamat. Aztán elmondta, hogy miért nem Máté, vagy Bence lesz. Mondtam, hogy Nem!!

Erre elővette a naptárt, és elkezdte sorolni a fiú neveket. Azt is mondta, hogy mi hívhatjuk Hunornak, vagy bárminek, de Ő "Mátézni" fogja.... Nah, kiakadtam, de nem szóltam neki...

Még egy darabig ezt hajtotta, aztán megbékélt vele.

Most se sokkal jobb, mert Hunorkának hívja...

2012. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

meg fogja szokni a nevet, amit választottatok

egyébként szerintem bunkóság így beleszólni a szülők döntésébe.

2012. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

szia!

mi pedig Oszkárnak fogjuk hivni és az egész család ki van akadva hogy hogy lehet ilyen nevet adni és hogy biztos ez lesz a neve. d3e engem nem érdekel a mi gyerekünk és ez lesz a neve. hagyd a fenébe nem neki kell nevet adni hanem nektek.

2012. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. Úgy látszik ez ilyen nagyszülős szokás,hogy beleszólunkkifejezzük nemtetszésünk.. Ők már szültek,adtak nevet,nem értem tényleg,hogy miért kell ilyen akaratosan és rámenősen kényszeríteni az emberre az akaratukat.. Nem is érdekel,hogy nem tetszik neki,csak bánt,hogy vágja a pofákat és folyton-folyvást ajánlgatja a neveket. No de boldog babavárást Nektek!:)
2012. aug. 22. 17:04
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

A mi picilányunk Zoé lesz. Jóismerősök kezdtek ki érte. Nagyon rosszul esett, azóta kerülöm őket. Szerintem teljesen természetes, ha bánt a dolog, hisz a Ti picikétekről van szó, Nektek kell választani, és mindenki másnak elfogadni. És szép neve lesz! :)

Szép várakozást! :)

2012. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Nagymamám közölte, mikor megtudta, hogy lányom lesz, hogy akkor Boglárka lesz.

Mondtam, hogy nem.

Később mondta, hogy akkor ugye Boglárka lesz?

Mondtam, hogy nem.

Megszületett a lányom, Alíz.

Nagymamám: szia, kicsi Bogika!

Mondtam, hogy nem Bogi, hanem Alíz!

Mire a nagymama: Az meg milyen név? Miért is nem lett Boglárka?

Most 2 éves a lányom, és naponta megkérdezi ezt.


Hogy bánt-e? Nem. Nem tudok mit csinálni vele, ez van. Ha ő nem akarja megemészteni, akkor mit csinálhatnék? Csak ezért nem lesz Bogika...

2012. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez mekkora butaság, hogy hogy hívják majd. Tök mindegy a lényeg hogy egészséges boldog kisbaba, gyerkőc legyen és a babát , gyerköcőt kell szeretni nem a nevét.
2012. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt, hogy mondtuk a nevet, és anyáméknak nem tetszett. Mondták hogy ők úgysem fogják úgy szólítani, stb. Aztán most meg nem is tudnának más nevet elképzelni neki, mert annyira rá illik.
2012. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Fanina ***** válasza:

sziasztok!

Látom nem vagyok egyedül nálunk is ez a helyzet nem tetszik anyósomnak a név amit választottunk,azt mondta ö úgy se úgy fog neki szólni hát akkor nem,majd megbékél vele!!

2012. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!