Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő elteltével "kell...

Mennyi idő elteltével "kell tudni" elhatároznia magát az embernek valaki mellett?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs két egyforma ember és két egyforma helyzet sem. Egyszer olvastam, hogy ha felnőtt emberek között (kb. 25 éves kortól) komoly kapcsalat van, azaz mondjuk 1, másfél, 2 éve járnak, akkor ennek az időnek elegendőnek kell lennie ahhoz, hogy el tudják dönteni, hogy együtt akarnak-e lenni végleg vagy sem. Hiszen felnőtt emberekről van szó, akik elvileg már nem változnak.


Tudom, hogy ez millió meg egy dolog függvénye, pl. ki milyen körlmények között nőtt fel, milyen mintát hozott otthonról, hány kapcsolata volt, stb.


Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Köszönöm szépen.


26/n.


2012. aug. 27. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én huszonévesen a kapcsolataimban folyamatosan azon filóztam, hogy bírni fogom-e egy életen át az illető mellett. Hogy a kompromisszumok amiket kötöttem, megtarthatóak lesznek-e örökre. Aztán amikor jött a jelenlegi párom, akkor minden egy csapásra megváltozott, nem volt szükség kompromisszumokra, élveztem minden együtt töltött percet, és már az elején éreztem hogy ez annyira más mint a többi, tudtam hogy ő az igazi. Két hónap után biztos voltam benne.

Előtte meg volt olyan aki mellett öt évig nyüglődtem, próbáltam beleerőszakolni magam bizonyos helyzetekbe, és tudatosítani magamban hogy ő mennyire hozzám való...

Szóval én azt mondom, hogy a megérzés az nem csal általában.

2012. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondai, hogy minimum 1 évig, de mindenképp legyen benne egy valamilyen szempontból nagyon zűrös időszak. Egy ilyenen muszáj átmenni együtt, hogy lássátok, hogyan bírjátok egymás mellett, amikor nem minden szép és jó, hogyan tudjátok megbeszélni a problémákat, mennyire támaszkodhattok egymásra nehezebb helyzetekben. Hiszen az esküvői szövegben benne van, hogy "jóban és rosszban, egészségben, betegségben".
2012. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Mi már 3 éve együtt vagyunk, 2 éve együtt élünk, de még nem léptünk. Nagyon egyszerű dolog miatt: a pénz. (És nem kérem, hogy háddeee 2 tanús esküvő, meg ilyenek, én nem arra vágyok).

Jahm, és a felnőtt emberek is változnak, bőven.

2012. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

a felnőtt emberek is változnak. csak nem olyan gyorsan mint a tinik.


jó esetben már 1 év után érzed, h működni fog-e a dolog hosszútávon, viszont a konkrét lépésre lehet, hogy érdemes várni pár évet.

az, h együtt akarnak-e maradni sem, csak 1 döntés, de ettől függetlenül alakulhat máshogy az életük.


mi már 2 éve együtt éltünk, mikor a párommal gyűrűt húztunk egymás ujjára. amolyan jelképesen, mert házasságra nincs szükségünk. de ő nekem azt mondta, hogy már az első találkozásnál elképzelt menyasszonyi ruhában :) mi tagadás, én is éreztem, h nem fogunk elmenni egymás mellett szó nélkül :)

2012. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi olyan 3 év után határoztuk el magunkat. Ekkor már 1 éve együtt éltünk.


Ez mindenkinél más, nincs olyan hogy "kell".

2012. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

én nem aztmondanám, h mennyi idő után biztos, hanem hogy mennyi idő után nem. az a tapasztalatom, h ha egy pár 7-10 éve él együtt és még nem házasodtak össze, akkor ott valami nem teljesen klappol.


a megfigyelés a fiatalokra vonatkozik, az első családalapítás, házassági kísérlet megvalósuatlanságára. ha a férfi és a nő már bőven középkorú, mondjuk 40-45 felett és együtt kezdenek új életet mindezzel (házasság, gyerek, válás) a hátuk mögött, akkor már más a dinamikája a dolognak.

2012. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs,hogy ennyi idő után "illik".. Majd akkor,mikor ez nem lesz már egyik fél számára sem kérdés. Talán sietsz valahova,hogy 1-2 éven belül el KELL döntenie?
2012. aug. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Együttélés és ahogy már írták, nehéz helyzetek megtapasztalása, átvészelése.

Amíg minden szép és jó, addig nem jönnek felszínre a problémák. A jó tulajdonságok könnyen kiderülnek, a rosszakat mindenki igyekszik takargatni. Egy problémás szituáció ezt előhozhatja.



De az valóban igaz, hogy ha a kezdet kezdetén valami "kicsit" idegesítő a másikban, az könnyen válóok lesz néhány évvel később.

2012. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én több mint 7 évig éltem élettársi kapcsolatban,csak ugy elvoltunk egymás mellett semmi szenvedély,semmi izgalom,de igyekeztem elhitetni magammal,hogy ez igy jó,és normális,aztán szakítottunk,1 év múlva megismerkedtem a mostani párommal,2 hónap után már tudtam,hogy vele akarom leélni az életem,1 év után összeházasodtunk.Az ember egyszerűen tudja,hogy igen Ő az,előtte abban a 7 éves kapcsolatban nem éreztem hasonlót sem.
2012. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Valóban nincs olyan, hogy kell, ezért is tettem idézőjelbe.

Az előző barátommal 4,5 évig voltam együtt, ebből 2,5 évet együtt is éltünk. Fél évvel az eljegyzésünk után azonban elbizonytalanodtam, hogy valóban ezzel az emberrel akarom leélni az életemet? Ő az aki igazán hozzám illik? Több hónapnyi tipródás után végül szakítottunk. Ennek már nyolc hónapja.

Most együtt vagyok valakivel, a kapcsolatunk meglehetősen bonyolult és nem tudom, hogy mi lesz belőle. A szakítást nem bántam meg, szóval nem azért agonozálok itt, mert nem tökéletes az új pasi. Hanem azon gondolkodtam el, hogy én egyszer már úgy éreztem, hogy megtaláltam az igazit, aztán később rájöttem, hogy tévedtem.

2012. aug. 28. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!