Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki, hogy az...

Miért hiszi mindenki, hogy az intézetben jobb?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, tényleg van akinek a családjában elviselhetetlen a helyzet, nem róluk beszélek.

Hanem... amikor "anyu nem veszi meg a márkás cipőt, megyek a gyámügyhöz...", "nem engednek Facebook-ozni, irány a gyámügy...", "12 évesen nem alhat nálam a pasim, pedig ő életem szerelem, senki nem ért meg, inkább az intézet..."


Én láttam Budapesten intézetis fiatalokat, nem szerettem volna egy lenni közülük, pedig az én szüleim is sokat veszekedtek. Lehet, hogy máshol más a helyzet az intézetekben. Akinek van tapasztalat, kérem írja meg, mert nagyon kíváncsi vagyok.



2012. aug. 27. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezek, akik ezt kiírják, azoknak használna pár hét intézeti élet.
2012. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem gondolják komolyan, csak a harag beszél belőlük.
2012. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hát igen akiknél nagyon durva helyzetek vannak,azok könnyebben elviselik az intézeti körülményeket mint az otthoniakat.


a tobbi fiatal meg eltúlozza azt hogy neki mennyire rossz,és hogy azon nyomban intézetbe kell mennie..


jó vannak intézetek ahol elég jó,civilizált,tiszta,békés..

dehát a legtöbb tele van balhés veszélyes gyerekekkel( vagy jópár romával)akiket megőrjít az hogy korlátozzák és nem engednek neki semmit ezért erőszakosak,ellopják egymás cuccait és gyakran verekednek.

Arról nem is beszélve hogy meg van szabva hogy mikor kelnek,fekszenek,meddig mehetnek el..

szóval ha csak veszekedésről van szó otthon akkor ott kell maradni,viszont ha bántalmazzák a gyereket vagy nem jók a körülmények akkor húzás.

2012. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 doryka1234 ***** válasza:
Sajnos komolyan gondolják. Sajnálom, hogy sok gyereknek ma nem tanítják meg a szeretet fontosságát, és azt, hogy mi az, ami valójában értéknek tekinthető ebben a nagy zűrös világban. Ők nem értik, nem tudják mi a fontos. Mert nem úgy éltek, nem lett elmondva, megtanítva nekik, nem úgy nevelték őket.
2012. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nálunk sem volt minden fenékig tejfel. Én úgy oldottam meg, hogy középiskolában keményen tanultam (általában könyvtárban, mert ott béke volt és minden könyv megvolt, amit nem vehettem meg) leérettségizem és kerestem egy vidéki egyetemet. Így elköltözhettem családi dráma nélkül. Ott diákmunkát vállaltam és kollégiumban laktam. Ritkán jártam haza, azt mondtam sokat kell tanulni. Elvégeztem a sulit, most dolgozok és különélek. A béke kedvéért néha együtt ebédelek a szüleimmel, de az életembe már nem tudnak beleszólni.

Remélem valakinek segít az én történetem.

2012. aug. 27. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ilyet sose láttam/hallottam.


Némely témánál úgy el tudok csodálkozni, hogy vajon honnan vették ezt, vagy ki veszi ezeket ilyen komolyan..

2012. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amelyik gyerek ilyeneket beszél,az azt sem tudja,mi folyik ott az intézetekben.
2012. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak az esetek fele ilyen mert pl. van ilyen is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ahogy a kérdés elején is írtam:


"Tisztelet a kivételnek, tényleg van akinek a családjában elviselhetetlen a helyzet, nem róluk beszélek."

2012. szept. 1. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!