Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki külföldön...

Van itt olyan aki külföldön kezdett új életet? Nagyon félek, tudnátok biztatót írni a jobb élet reményében?

Figyelt kérdés

Fő gond a megélhetés és a család,jelenleg 0-án vagyok.


..Sajnos félek már minden újtól mert eddig a kisebb nagyobb újítások nagyobb fájdalmakat hoztak. Most valami egész másban 180 fokos változtatásban gondolkodom ,de ..ahogy írtam félek ,hogy lelkileg bírni fogom e. korábban voltam pánikbeteg ,és már csak bizonyos helyzetekben jönne elő ,de most pont olyan helyzeteket kéne bevállalnom, és ez is csak egyrésze..


Kérlek biztassatok vagy írjatok valamit ,köszönöm .


2012. aug. 25. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
hajrá
2012. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam pánikbeteg és nekünk sem rózsásak az anyagi lehetőségeink ebben az országban, én is szerencsét próbálnék külföldön és bennem is vannak aggodalmak, hiszen nincs jó nyelvtudásom és olyan ismerősöm sem, aki segíthetne.A lényeg, hogy valóban megbízható munkát találj , ne fuss valami nyomorult csalóba és legyen összekaparva egy kis kezdő pénzed, amiből ott eltudod kezdeni az életed, na nem milliókra gondolok.

a betegségről annyit, hogy nem tök mindegy, hogy itthon vagy rosszul vagy ott?Én már rájöttem, hogy ez nem helyfüggő.Vagy itt maradsz, rettegsz a betegségtől és a nyomortól, vagy adsz egy esélyt magadnak és kipróbálod a külföldi létet.És ha nem jön össze, akkor mi van?Hazajössz.

2012. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogod bírni, nyugi!

Ha jól beszéled az angolt, németet, franciát vagy az adott ország nyelvét (ebből valamelyiket) nem lesz rossz. Külföldön kifejezetten jó új életet kezdeni, a környezetváltozás pszichológiailag mindig előnyös, mert elhagysz egy olyan helyet, ahol minden a múltra emlékeztet. Magyarországot elhagyni különösen felszabadító tud lenni, az itteni negatív-egymástfúró-kétszínű-panaszkodós-irigykedős légkört. Itt állást tuti nem találsz, csak protekcióval!! Vagy valami alja kuli munkát 10-40.000forint fizetéssel, külföldön még egy ilyen munkás is keres havi 90.000-100.000-et. Ráadásul az is előnyös eleinte, hogy senki nem beszéli a nyelvedet, így pl nem hallhatod mit mondanak rólad, pozitivabb lesz az önképed. Mivel magadra leszel utalva igazán kiismerheted magad, és mivel csak magadra számíthatsz, ha ezt megcsinálod és találsz munkát, olyan önbizalmad lesz hogy szinte szárnyakat kapsz majd. Ha fiatal vagy, mindenképpen menned kell. A nyelvet anyanyelvi környezetben pikkpakk meglehet tanulni. Ha nő vagy ne nagyon menj egyedül, inkább vmi ismerőssel együtt. Te többre születtél és többre is vágysz! Menj, ne depizz és pánikolódj tovább ebbe a *********** országban!

2012. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg ismerősöm családostól ment ki tavaly Angliába. Remekül érzik magukat!
2012. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2004 ben jöttünk Németországba...Egy koferral.

Nehéz volt,söt nagyon nehéz.A család,az ismerösök nélkül.Söt mi a nyelvet sem beszéltük.Mára családunk van,2 gyermek,házat vettünk (igaz még fizetjük)Jól érzem magam,bár a család nélkül nehéz.Pláne a 2 gyermekkel segítség nélkül....

De jobb mint otthon.Amiket olvasok és hallok.

Annyi a nehézség,hogy egyre többen jönnek ide dolgozni.Az órabéreket lenyomják mert olcsóbban dolgoznak.Ìgy aki mint mi is itt lakunk nehezebb.Kevesebb a munkahely,stb.....

Hová szeretnél menni???

Hány éves vagy??

Végzettséged???

2012. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

tengeren túlra mennék mindenképp.

szakmám van (eü)

érettségi

alap angol

29 éves vagyok

2012. aug. 25. 17:40
 7/15 A kérdező kommentje:
Örülök nagyon hogy összejött nektek !!! :)
2012. aug. 25. 17:41
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet amúgy, hogy pont az ittléttől vagy beteg.Nem hülyeség!Ha itt nem lenne ilyen mocskosul nehéz, sőt szinte lehetetlen normálisan boldogulni, nem lenne ennyi akadály, kilátástalanság, tuti nem lennék pánikbeteg!És valószínű te sem.
2012. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hajrá. Én 28 voltam, amikor elindultam két bőrönddel Dél-Amerikába. Azóta hazajöttem, most két kisiskolással indulok útnak, igaz, Európán belül maradunk. Észnél kell lenni és bátran belevágni.
2012. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még a külföldi élet előtt állok, csak annyit tudok mondani, hogy vágj bele. Egyszer élünk, és ha folyton engednénk a félelmeinknek, akkor rengeteg új és szép dologról lemaradnánk.

Rajtad múlik, hogy hogyan fogod fel a változást az életedben. Negatívan, félelemmel telve vagy a lehetőséget látod benne egy szebb, jobb életre.

Sok szerencsét! :)

2012. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!